Ім'я

Телефон

Ваш список бажань

Ваш список бажань пустий

Авторизуйтесь aбо зареєструйтесь щоб додавати товари в список бажань

Увійти Реєстрація

  1. Головна
  2.   /  
  3. Статті
  4.   /  
  5. ПЕРЕВАГИ СОНОГРАФІЇ НАД КОМП’ЮТЕРНОЮ ТОМОГРАФІЄЮ У ДІАГНОСТИЦІ...

ПЕРЕВАГИ СОНОГРАФІЇ НАД КОМП’ЮТЕРНОЮ ТОМОГРАФІЄЮ У ДІАГНОСТИЦІ ГІПОВАСКУЛЯРНОГО РАКУ ПЕЧІНКИ

Dar-In Tai

Ультрасонографія є неінвазивним та радіаційно безпечним методом візуалізації. В такому районі як Тайвань, а саме: з високою поширеністю вірусного гепатиту і гепатоцелюлярної карциноми, – ультрасонографія являється недорогим та ефективним методом скринінгу пухлин печінки. Слід зазначити, що ультрасонографія дає більш високу роздільну здатність зображень пухлин та паренхіми печінки порівняно з комп’ютерною томографією (КТ). Тим не менш, технологія має свої обмеження. Зокрема, ультразвукове дослідження має більш високу частоту хибнопозитивних результатів і меншу специфічність для визначення локалізації пухлини.

Тут ми повідомляємо про випадок, в якому пухлина печінки, що збільшувалась, була виявлена під час ультрасонографії, але пропущена при дослідженні на комп’ютерній томографії та ангіографії.

Жінка народилася в 1944 році. Під час медичного огляду у 2002 році було виявлено, що вона є носієм вірусу гепатиту B (HBV). З тих пір вона регулярно обстежується в місцевій лікарні. У серпні 2008 року при ультразвуковому дослідженні був виявлений нечітко виражений вузлик. Однак, при подальшій комп’ютерній томографії у вересні 2008 не було виявлено жодної осередкової патології (Рис. 1 середня панель, комп’ютерна томограма 200809). Пацієнтці призначена контрольна ультрасонографія в нашій лікарні в грудні 2008 року. Отримані ультрасонографічні зображення показали цироз печінки і не чітко виражений вузлик в п’ятому сегменті печінки (Рис. 1, верхня панель, ультрасонограма 200812). Рівень аланінамінотрансферази мав нормальне значення. Рівень HBV ДНК склав 38,3 мільйона копій mcps / мл і рівень α-фетопротеїну був 17 нг / мл. Враховуючи нечітко визначену пухлину, вирішено було проводити динамічне спостереження з подальшим дослідженням.

У липні 2009 року за даними ультрасонографії, утворення розмірами 2,5 см було виявлено в п’ятому сегменті печінки (Рис. 1, верхня панель, ультрасонограма 200909). Рівень фетопротеїну був 26 нг / мл. Подальший цітологічний діагноз – гепатоцелюлярна карцинома, II стадія.

Була виконана ангіографія печінкової артерії (Рис. 1, нижня панель, ангіограма 20091023). Однак, при ангіографії не вдалося виявити будь-якої гіперваскулярної пухлини. Подальше контрастне КТ сканування з ліпіодолом також не продемонструвало пухлини (Рис. 1, нижня панель, комп’ютерна томограма 20091102).


Утворення як і раніше, продовжувало збільшитися за даними серійного ультрасонографічного дослідження. Рівень HBV ДНК був 32,76 mcps / мл. Коли National Health Insurance стала покривати противірусну терапію для пацієнтів з цирозом печінки, ми ініціювали ентекавір (0,5 мг / день) в грудні 2010 року. Хоча утворення, яке було виявлено під час ехосонографічних досліджень при ангіографії не показало жодних ознак гіперваскулярної пухлини (Рис. 1, нижня панель, ангіограма 20110216).

Проте утворення, як і раніше, продовжувало збільшуватися за даними серійного ультрасонографічного дослідження і становило вже 3,5 см (Рис. 1, верхня панель, ультрасонограма 201105). У той же час, комп’ютерна томографія показала нечітко виражений вузлик в п’ятому сегменті печінки в жовтні 2009 (Рис. 1, середня панель, комп’ютерна томограма 200910) і не виявила якогось певного осередкового ураження печінки в травні 2011 року (Рис. 1, середня панель, комп’ютерна томограма 201105). За згодою пацієнта, була виконана біопсія та підтверджена гепатоцелюлярна карцинома I стадії. Імуногістохімічний аналіз показав позитивний тест на гліпікан-3. Враховуючи гіповаскулярность пухлини, була виконана радіочастотна абляція, а не артеріальна емболізація печінки в травні 2011 року. Пухлина зменшилася до 2 см і залишалася в такому ж розмірі до січня 2014.

ВИСНОВКИ

Коли ультрасонографічні дослідження показують поступове збільшення пухлини, яке не може бути підтверджено на комп’ютерній томографії або ангіографії, повинно бути виконано гістологічне дослідження в діагностичних цілях, одночасно з хірургічним видаленням або місцевою абляцією. У таких випадках, емболізація печінкової артерії не є адекватним лікуванням.

ПЕРЕВАГИ СОНОГРАФІЇ НАД КОМП’ЮТЕРНОЮ ТОМОГРАФІЄЮ У ДІАГНОСТИЦІ ГІПОВАСКУЛЯРНОГО РАКУ ПЕЧІНКИ, фото

Рис. 1. Верхня панель: послідовні ультрасонограми виявили нечітко виражений вузлик в п’ятому сегменті печінки в грудні 2008 року (ліворуч); утворення розміром 2,5 см у вересні 2009 року (у середині); утворення розміром 3,5 см в травні 2011 (праворуч). Середня панель: послідовне КТ сканування не виявило пухлину печінки у вересні 2008 року (ліворуч) і в травні 2011 року (праворуч). Не чітко виражений вузлик був запідозрений у жовтні 2009 року (у середині). Нижня панель: виконана ангіографія 23 жовтня 2009 (ліворуч) і 16 лютого 2011 (праворуч), яка не виявила наявність пухлини. Контрастне КТ сканування з ліпіодолом не показало наявність будь-яких утворень 2 листопада 2009 (в середині).

Комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion 16 з відмінними робочими характеристиками для ефективної КТ діагностики можна придбати у нас. Лише найвигідніші пропозиції від компанії RH.

Схожі статті
ПЕРЕВАГИ СОНОГРАФІЇ НАД КОМП’ЮТЕРНОЮ ТОМОГРАФІЄЮ У ДІАГНОСТИЦІ ГІПОВАСКУЛЯРНОГО РАКУ ПЕЧІНКИ, фото

ПЕРЕВАГИ СОНОГРАФІЇ НАД КОМП'ЮТЕРНОЮ ТОМОГРАФІЄЮ У ДІАГНОСТИЦІ ГІПОВАС...

ПІДБІРКА ЦІКАВИХ ВИПАДКІВ ДОПЛЕРОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ, фото

ПІДБІРКА ЦІКАВИХ ВИПАДКІВ ДОПЛЕРОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖН...

Коментарі про статтю

До цієї статті поки немає коментарів
ВАШ КОМЕНТАР
Ім'я*
E-mail*
Коментар


Замовити товар

Уточнити ціну


Дякуємо за замовлення!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо!

Тема новин для підписки була змінена.

Повідомлення!

Виберіть тему для новин.

Повідомлення!

Невірний email або код.

Дякуємо за підписку!

Щотижня ми будемо ділитись з Вами актуальними новинами, медичними дослідженнями, порадами експертів і анонсами подій.
×

Станьте власником

Медичної кушетки

розіграш ексклюзивної медичної кушетки буде проведений на Міжнародному Медичному Форумі, який пройде в Києві з 25 по 27 квітня.

Хочу кушетку

Підписуйтесь на нашу розсилку!
Дізнавайтесь про головне першими!👆

Ми ділимося актуальними новиними, науковими дослідженнями та спеціальними пропозиціями.

Дякуємо!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо за коментар!!

Ваш відгук дуже важливий для нас!
На початок сайту