Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Випадок високоінтенсивної фокусованої ультразвукової терапії артеріовенозної фістули матки

★ ★ ★ ☆ ☆

01.11.2023 "Статті"


Пацієнтка 29 років звернулася до лікарні з нерегулярною вагінальною кровотечею протягом 3 днів, через 1 місяць після штучного аборту. Рівень ХГЛ в крові був в межах норми. Трансвагінальне УЗД показало змішану ехоструктуру розміром 18*27,5*20,8 мм у задній стінці матки з кількома покрученими та неехогенними трубоподібними структурами, які частково заходять у порожнину матки, RI: 0,24, PS: 443,67 мм/с, ED: 338,96 мм/с (Зобр. 1А). МРТ малого тазу показала звивисту і порожню тінь кровоносної судини, розташовану в потовщеному м’язовому шарі, яка виглядала як скупчення кровоносних судин в артеріальному періоді (Зобр. 1В). Посилена КТ показала локальне потовщення задньої стінки матки з множинними звивистими тінями кровоносних судин у вигляді локального об’ємного утворення, а венозні судини можна було візуалізувати в артеріальній фазі. Судинна реконструкція показала, що судини лівого яєчника були значно потовщені і злиті в судинний пучок (Зобр. 1С). На основі візуалізаційного обстеження пацієнтці спочатку поставили діагноз артеріовенозної фістули матки. Ми провели високоінтенсивну сфокусовану ультразвукову (ВІСУ) терапію на ділянку ураження з питомою дозою лікування 51 500 Дж, часом опромінення 211 с і середньою потужністю 270 Вт. Через 50 секунд після лікування ділянка ураження змінилася на сіру масу, а ангіографія показала значне зниження сигналу кровотоку (Зобр. 1D). Після лікування ВІСУ ми призначили пацієнтці ін’єкцію GnRH-α. На 20-й день після лікування при повторному ультразвуковому обстеженні пацієнтки виявлено нерівномірні локальні ехосигнали в м’язовому шарі без сигналів кровотоку (Зобр. 1Е).

Випадок високоінтенсивної фокусованої ультразвукової - Малюнок1

Зобр. 1. A. Частковий аномально насичений сигнал кровотоку в задній стінці матки, що свідчить про високошвидкісний низький опір.B. МРТ виявила кровоносні судини з порожнім кровотоком в задній стінці, а ділянка ураження показала очевидне посилення на ранній стадії артерії. C. Судинна реконструкція показала, що судини лівого яєчника потовщені і сходяться в ділянці ураження. D. Після лікування ВІСУ негайно виконується ультразвукова контрастна візуалізація, яка показує нечіткі сигнали кровотоку в ділянці ураження. E. Через 20 днів лікування ультразвукове дослідження не показало жодних очевидних аномальних сигналів кровотоку в базальному шарі матки.

Це була спроба застосування ВІСУ-терапії в лікуванні артеріовенозної фістули матки, і симптоми пацієнтки зараз повністю полегшилися. Ми сподіваємося, що цей випадок може надати більше можливостей для лікування пацієнтів з артеріовенозною фістулою.

Оцініть, будь ласка, статтю:

Написати відгук