Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

ВИБІР УЗ-АПАРАТА ДЛЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ ГАЛУЗІ

★ ★ ★ ★ ★

14.09.2018 "Статті"


Ультразвукове обладнання незамінне в практиці тваринництва. Воно дає можливість підвищити рентабельність тваринницьких підприємств за рахунок ефективних і якісних факторів виробництва. Своєчасна діагностика захворювань репродуктивної системи і моніторинг вагітності домашніх улюбленців, визначення тільності і оцінка м’ясних якостей сільськогосподарських тварин – завдання, з якими під силу впоратися тільки УЗ-апаратам для ветеринарії.

Сфера застосування сканерів:

У молочному скотарстві УЗ-апарати допомагають знизити витрати на утримання худоби, прискорити процес запліднення і підвищити кількість зібраного молока. Устаткування використовується для діагностики корів на предмет безпліддя: воно дає можливість розпізнати патології яєчників, визначити стадію вагітності, оцінити стан репродуктивної системи. Результати обстеження дозволяють вирішити питання про необхідність повторної злучки, призначення лікування або забою.

У м’ясному скотарстві ультразвукова діагностика використовується для оцінки товщини підшкірного жиру і мраморностІ м’яса. З його допомогою визначають безплідних корів і кобил. Техніка окупається після вибраковування чотирьох-п’яти тварин, чиє утримання без приплоду принесло б підприємству суцільні збитки.

Система дозволяє вивчити матку і яєчники тварини, гіпофункцію яєчників, виявити порушення прозорості, сторонні включення, кісти і хронічний ендометрит, дати оцінку стадії вагітності, оцінити ситуацію і рухливість плода, визначити терміни овуляції для забезпечення найкращих умов для спаровування.

У ветеринарних клініках УЗ-обладнання потрібне для точної постановки діагнозу домашнім улюбленцям. Ультразвукове дослідження підвищує шанси тварин на одужання і істотно спрощує проведення хірургічних маніпуляцій. Завдяки йому з’являється можливість своєчасно розпізнати онкологічні захворювання, діагностувати захворювання нирок, новоутворення і переломи, проконтролювати операцію.

Різновидності ветеринарних ультразвукових сканерів

Сканери для загальної медичної практики не сильно відрізняються від вузькоспеціалізованого ветеринарного обладнання. По суті, системи вирішують однакові завдання,  результат залежить від використовуваного датчика. З іншого боку, ветеринарне обладнання сконструйовано з урахуванням особливостей використання: пристосоване до роботи в несприятливому середовищі, краще переносить транспортування і тряску. На тваринницьких підприємствах застосовуються портативні і переносні апарати, а також мобільні датчики, які зручно використовувати на виїзді.

У комплект портативних діагностичних систем входять основний блок з вбудованим дисплеєм, змінні літієві батареї, адаптер, сумка-чохол з ременем і кронштейном. Функції техніки охоплюють вимір загальних параметрів (окружність, площа, відстань), кардіологічні обстеження (ЧСС, глибина, нахил, період). Підтримуються основні режими сканування: В, 2В, 4В, В / М, М. В залежності від завдання, яке стоїть перед ветеринаром, пристрій оснащується конвексним, лінійним, мікроконвексним або ректальним лінійним датчиком. Більшість моделей дозволяють розширити вбудовану пам’ять за допомогою флеш-карт.

Переносні сканери наділені розширеними функціональними можливостями і більш високою продуктивністю. Переносяться в спеціальній захисній валізі. Через великі габарити вони не можуть фіксуватися на тілі лікаря, зате можуть комплектуватися водостійкими ножними перемикачами, які спрощують процес управління. Великий екран дозволяє краще вивчити досліджувану ділянку. Устаткування відмінно пристосоване для обстеження внутрішніх і поверхнево розташованих органів, судин, дослідження процентного вмісту внутрішньом’язового жиру і підшкірної клітковини (шпику).

Мобільні датчики працюють в парі з планшетом або смартфоном через Wi-Fi з’єднання. Корпус приладів захищений за стандартом IP67, що робить їх придатними для використання на відкритому повітрі. Система збирає інформацію, яка обробляється на базі обчислювальних можливостей SaaS-платформи. Вага датчиків не перевищує 500 грам.

Стаціонарні та настільні системи більше підходять для операційних всередині ветклініки.

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Який доплерівський режим потрібен?

Для скотарства підійдуть монохромні пристрої без кольорового доплера. Наявність кольорового доплера робить прилад дорожчим, зате дозволяє працювати в режимах кольорового картування, постійно-хвильового, імпульсного і енергетичного доплера. Перераховані вище методи дозволяють досліджувати кровотік і серцево-судинну систему, що не є доцільним в сільському господарстві, зате значиме для господарів домашніх тварин, яким важливе утримання і підтримання здоров’я їх улюбленця.

Який спосіб фіксації на тілі зручніший?

Для роботи на скотарському підприємстві краще використовувати пристрої, обладнані пристроями для фіксації на тілі сонографіста: ручками, ремінцями, чохлами. Техніка переноситься в спеціальному кейсі, а для роботи фіксується на передпліччі, в області грудей або поясі.

Якщо сканер кріпиться до неробочої руки, то в іншій лікар утримує датчик. Якщо конфігурація приладу передбачає фіксацію на грудях або поясі, то задіюється тільки одна рука, друга залишається вільною для виконання цільових дій. В обох випадках дисплей залишається на видимому місці, що не утруднює обстеження. Кріплення системи на поясі може викликати певний дискомфорт, який пов’язаний з обмеженням оглядовості. Проблему вирішують бездротові монітори або відеоокуляри.

Ми рекомендуємо для ветеринарних досліджень використовувати дані апарати: Chison.

З повним каталогом апаратів Ви можете ознайомитись тут:  ссылке.

Оцініть, будь ласка, статтю:

14.10.2019

Богдан

★ ★ ★ ★ ★

Написати відгук