Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Ультразвукове дослідження легень може бути безпечною альтернативою рентгенографії грудної клітки у діагностиці пневмонії у дітей

★ ★ ★ ★ ★

05.09.2017 "Статті"


Посилання: «Техніко-економічне обґрунтування і безпека заміщення рентгенографії грудної клітки ультразвуковим дослідженням легень при діагностиці пневмонії у дітей: рандомізоване контрольоване дослідження», Brittany Pardue Jones і ін.

Згідно з дослідженням, проведеним в Медичній школі Icahn, було показано, що ультразвукове дослідження легень є високоефективним і безпечним для діагностики пневмонії у дітей і потенційним заміщенням рентгенографії грудної клітки. Результати в даний час опубліковані в медичному журналі «Chest».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пневмонія є основною причиною смерті дітей у всьому світі. Симптоми включають лихоманку, кашель і прискорене дихання. Рентгенографія грудної клітки вважається методом вибору для діагностики пневмонії у дітей, але, за оцінками ВООЗ, три чверті населення світу не мають доступу до радіографічного обладнання.

стаття пневмоныя

Дослідники провели рандомізоване контрольоване дослідження в педіатричному відділенні невідкладної допомоги лікарні «The Mount Sinai Hospital», порівнюючи ультразвукове дослідження легень з рентгенограмою грудної клітки у 191 дитини від моменту народження до 21 років. Пацієнти були рандомізовані в дослідну групу (проводилося ультразвукове дослідження легень, і якщо лікар потребував додаткової діагностики, проводилася рентгенографія грудної клітки) і контрольну групу (проводилася рентгенографія грудної клітки з наступним ультразвуковим дослідженням легень). Дослідники виявили 38,8-відсоткове скорочення частоти рентгенографії грудної клітки в контрольній групі в порівнянні з контрольною групою без пропущених випадків пневмонії, а також без будь-яких інших побічних ефектів.

Дослідницьку групу очолював Джеймс Цунг, доктор медичних наук, доцент кафедри екстреної медицини та кафедри педіатрії в Медичній школі Icahn, а також колишній клінічний колега Бріттані Пардью Джонс, доктор медицини, який в даний час є доцентом на кафедрі педіатрії в Медичній школі Університету Вандербільта.

«Ультразвукове дослідження портативне, економічне і більш безпечно для дітей, ніж рентгенівське випромінювання, тому що воно не піддає їх впливу іонізуючого випромінювання», – говорить д-р Тунг. «Наше дослідження може вплинути на світ, що розвивається, де доступ до радіографії обмежений».

Крім того, скорочення частоти рентгенографії грудної клітки в контрольній групі призвело до загальної економії витрат в розмірі 9200 доларів США, а тривалість перебування у відділенні невідкладної допомоги зменшилася на 26 хвилин.

«В епоху прецизійної медицини, ультразвукове дослідження легень також може бути ідеальним варіантом візуалізації у дітей, які піддаються більш високому ризику радіаційно-індукованих ракових захворювань або отримали вже кілька рентгенографічних або томографічних досліджень», – говорить д-р Цун.

У міру того, як на ринок виходять все більше і більше портативних ультразвукових машин, ці результати показують, що ультразвукове дослідження легень може стати кращим вибором для діагностики пневмонії у дітей. Подальші дослідження необхідні для дослідження впливу ультразвуку на необхідність використання антибіотиків і лікування ними. Для проведення досліджень рекомендуємо використовувати апарат від компании GE Voluson E8.

Більше інформації про ультразвукове дослідження патології грудної клітки у дітей читайте за посиланням

14.10.2019

Владимир Зеленский

★ ★ ★ ★ ★

Написати відгук