Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Шипучий жовчний міхур: приліжкова ультразвукова діагностика емфізематозного холециститу! (Клінічний випадок)

★ ★ ★ ★ ☆

07.11.2018 "Статті"


Автори: Brian B. Wexler , Nova L. Panebianco.

Вступ

Емфізематозний холецистит (ЕХ) являє собою особливий клінічний стан, що характеризується високим рівнем захворюваності та смертності. Гострий живіт і ознаки патології жовчовивідної системи є поширеними скаргами в відділеннях невідкладної допомоги.

Тому важливо дотримуватися високого індексу нагляду серед пацієнтів в групі ризику даного захворювання, і екстрене УЗД сприяє швидкій діагностиці та початку лікування цього небезпечного для життя стану.

Ми повідомляємо про те, що ультразвукове дослідження зіграло ключову роль в діагностиці і початку відповідного лікування, і призвело до подальшого візуалізаційно-хірургічного консультування для цього клінічного випадку. Від пацієнта було отримано інформаційну згоду для цього дослідження.

Опис клінічного випадку

Пацієнт 65-річний чоловік, в анамнезі інсулінозалежний цукровий діабет і неішемічна кардіоміопатія. Поступив зі скаргами на судомні болі в животі, нудоту і лихоманку (39,4 ° C) протягом 3-4 днів. При об’єктивному обстеженні виявлено виснажений зовнішній вигляд, болючість при пальпації в правому верхньому квадранті живота. Дані лабораторних досліджень: лейкоцити – в межах норми, підвищені аланінамінотрансфераза і аспартатамінотрансфераза, лужна фосфатаза, загальний білірубін і молочна кислота.

Під час ультразвукового дослідження було виявлено розтягнутий жовчний міхур з невеликим шаруватим камінням і потовщеною стінкою, невеликою кількістю періхолецестичної рідини і ехогенними вогнищами, які здіймаються над вільним краєм міхура (вільний газ). Нижче наведені результати сонографії (Зображення 1-2).

Шипучий жовчний міхур: приліжкова - Малюнок1Зображення 1 – На зображенні можна бачити газ в жовчному міхурі.

Гіперехогенні осередки газу (жовта стрілка), не за межами жовчного міхура (синя стрілка) і шаруваті камені.

Шипучий жовчний міхур: приліжкова - Малюнок2Зображення 2 – На зображенні можна бачити потовщену стінку жовчного міхура з набряком (червона стрілка).

Для комплексної діагностики була проведена КТ, на якій виявлено розтягнення жовчного міхура і потовщення стінки з невеликою кількістю вільного газу (Зображення 3).

Шипучий жовчний міхур: приліжкова - Малюнок3Зображення 3 – Комп’ютерна томографія, демонструє скупчення газу поблизу передньої стінки жовчного міхура (біла стрілка).

Під час операції жовчний міхур, як зазначалося, був потовщеним і набряклим. Патологічне дослідження виявило множинні плоскі чорні камені, жовто-коричневу слизову оболонку і адгезивний жовто-бурий матеріал. Стінка жовчного міхура становила 0,5-0,7 см.

При бактеріологічному дослідженні крові висіяно культури Enterobacter aerogenes і Clostridium perfringens. Пацієнт був переведений на антибіотикотерапію і виписаний з лікарні через шість днів після операції.

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Висновки

Класична ультразвукова картина при ЕХ включає гіперехогенні скупчення газу, з або без тіні, які прилягають до стінки жовчного міхура або його просвіту. Вони часто описуються як «порохові сніжинки», або як «плямисті ехо-сигнали». Інша назва «шипучий жовчний міхур», в якому видно бульбашки газу, що піднімаються до вільної частини міхура.

ЕХ частіше зустрічається у чоловіків і людей з цукровим діабетом, він прогресує швидко і має в п’ять разів вищий ризик перфорації.

Слід підкреслити вирішальну роль УЗД у швидкій постановці діагнозу, для запобігання появи ускладнень і своєчасного хірургічного втручання. Дослідження було проведено біля ліжка хворого після 95 хвилин від прибуття пацієнта, постановка діагнозу була виконана протягом 20 хвилин.

Ви можете купити ультразвуковий сканер для абдомінальних досліджень за вигідною ціною в магазині RH. Ми пропонуємо, як нову, так і б / в техніку з гарантією від передових брендів Toshiba, Siemens, General Electric, Philips. Наші фахівці завжди допоможуть вам визначитися з вибором і підберуть пристрій, який не просто вписується в передбачений бюджет, а також оптимально відповідає вашим потребам. Співробітники компанії RH самостійно привезуть обладнання, підготують його до роботи, пояснять, як з ним працювати.

Написати відгук