Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

ОЦІНКА ТИПУ ПЕРФУЗІЇ ТА ЧАСУ ВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ ПРИ КОНТРАСТНОМУ УЗД ПОСИЛЮЄ ТОЧНІСТЬ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ЗЛОЯКІСНИХ ТА ДОБРОЯКІСНИХ ПУХЛИН М’ЯКИХ ТКАНИН

★ ★ ★ ★ ★

19.01.2015 "Статті"


ОЦІНКА ТИПУ ПЕРФУЗІЇ ТА - Малюнок1

Пухлини м’яких тканин кістково-м’язового апарату часто неоднорідної ехоструктури; загальнопоширені рекомендації ― вважати злоякісним утворення, більше 5 см та розташоване глибше глибокої фасції. УЗД з контрастним посиленням ― допомагає оцінити васкуляризацію та пухлинний неоангіогенез.

 European Journal of Radiology

Volume 84, Issue 1, Pages 1-194 (January 2015)

Perfusion pattern and time of vascularisation with CEUS increase accuracy in differentiating between benign and malignant tumours in 216 musculoskeletal soft tissue masses

Armanda De Marchia, Elena Brach del Preverb, Franco Cavalloc, Simona Pozzaa, Alessandra Linari, Paolo Lombardoe, Alessandro Comandonef, Raimondo Pianab, Carlo Faletti

Пухлини м’яких тканин кістково-м’язового апарату (ПМТКМА) часто неоднорідної ехоструктури; загальнопоширені рекомендації ― вважати злоякісним утворення, яке більше за 5 см та розташоване глибше глибокої фасції. Ультразвукове обстеження з контрастним посиленням ― CEUS (Contract Enhanced Ultrasound) допомагає оцінити васкуляризацію та пухлинний неоангіогенез. Автори статті висунули гіпотезу, що оцінка типу перфузії (perfusion patterns) та часу васкуляризації може підвищити точність CEUS в диференціації злоякісних та доброякісних пухлин.

Було проаналізовано 216 ПМТКМА, з них 40% склали доброякісні пухлини, 60% ― злоякісні, 56% були розташовані в нижніх кінцівках. Автори запропонували виділити 7 типів перфузії і три типи васкуляризації (швидкість/час, артеріо-венозне заповнення, відсутність заповнення). У всіх випадках проводили гістологічну верифікацію.

Встановлено, що 6-й тип перфузії  (негомогенна перфузія), артеріальне заповнення та розташування в нижніх кінцівках були пов’язані з високим ризиком малігнізації. Тип перфузії CEUS характеризувався 77%  позитивним прогностичним значенням (PPV), швидкість васкуляризації (наповнення) ― 69% PPV, розташування в нижній кінцівці ― найбільш чутливий індикатор, проте NPV 52%, PPV 65%. Комбінація типу перфузії та типу васкуляризації дала 74% PPV, 60% NPV, 70% чутливість. Кореляції між розміром та розташуванням по відношенню до глибокої фасції та злоякісністю не встановлено.

Автори роблять висновок що УЗД з контрастним посиленням може бути точним методом у виявленні потенційних злоякісних ПМТКМА. Інтенсивне негомогенне посилення з аваскулярними зонами та швидка васкуляризація (заповнення) ― вірогідні критерії злоякісності, як і розташування ураження в нижніх кінцівках.

ОЦІНКА ТИПУ ПЕРФУЗІЇ ТА - Малюнок2

Типи перфузії при контрастному УЗД (CEUS): 1: відсутність накопичення контрасту, аваскулярний тип; 2: периферична васкуляризація; 3: тонкі (<2мм) судини та їх мала кількість (<5/поле зору); 4: тонкі (>2мм) та більш чисельні (>5/поле зору); 5: сітка судин; 6: множинні судини з негомогенним розташуванням та аваскулярними зонами; 7: множинні судини у всіх зонах.

УЗД апарати, що підтримують контрастні дослідження Ви можете придбати у нас. Ультразвукова установка Toshiba Aplio XG ㅡ надійність, якість, гарантія.

Більше інформації по даній статті очікуйте скоро у нас на сайті!

14.10.2019

Тарас

★ ★ ★ ★ ★

14.10.2019

Дунчик Виктор Павлович

★ ★ ★ ★ ★

Написати відгук