Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

НЕПУХЛИНОПОДІБНІ УРАЖЕННЯ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: АНАЛІЗ ХАРАКТЕРНИХ ОЗНАК ТА ОЦІНКА BI-RADS

★ ★ ★ ★ ☆

20.01.2015 "Статті"


НЕПУХЛИНОПОДІБНІ УРАЖЕННЯ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: - Малюнок1В статті аналізуються характерні ультразвукові ознаки та оцінка по шкалі BI-RADS непухлиноподібних (non-mass-like NML) уражень молочної залози та ймовірний рівень їх малігнізації. Ретроспективно класифіковано 164 ураження на 4 типи відповідно до УЗ ознак з встановленням позитивного прогностичного показника (PPV). Проведено клінічний, ультразвуковий та гістопатологічний аналіз.

 European Journal of Radiology

Volume 84, Issue 1, Pages 1-194 (January 2015)

Non-mass-like breast lesions at ultrasonography: Feature analysis and BI-RADS assessment  

Kai-Hsiung Koa, Hsian-He Hsua, Jyh-Cherng Yub, Yi-Jen Pengc, Ho-Jui Tungd, Chi-Ming Chue, Tsun-Hou Changa, Wei-Chou Changa, Yu-Cheng Wua, Yu-Pang Lina, Giu-Cheng Hsua

В статті аналізуються характерні ультразвукові ознаки та оцінка по шкалі BI-RADS непухлиноподібних (non-mass-like NML) уражень молочної залози та ймовірний рівень їх малігнізації.

Ретроспективно класифіковано 164 ураження на 4 типи відповідно до УЗ ознак з встановленням позитивного прогностичного показника (PPV). Проведено клінічний, ультразвуковий та гістопатологічний аналіз.

НЕПУХЛИНОПОДІБНІ УРАЖЕННЯ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: - Малюнок2

Тип І ― протоковий тип непухлиноподібних уражень. Множинні, схожі на протоки структури паралельної орієнтації без кальцинатів (Іа) чи з кальцинатами (ІІа). Тип ІІ ― непротоковий. Географічна або строката структура без кальцинатів (ІІа) або з кальцинатами (IIb). Тип ІІІ ― поєднаний з архітектурними спотвореннями. Тип IV ― з дистальним акустичним затемненням.

З 164 уражень, 39 (24%) віднесено до типу Іа, 14(8%) ― Іb, 39(24%) ― ІІа, 19 (12%) ― тип ІІІ, 34 (21%) ― тип IV. Позитивний прогностичний показник (PPV) для малігнізації склав:  21% для типу Іа, 79% для типу Іb, 10% для типу ІІа, 58% для типу ІІb, 16% для типу ІІІ, 21% для типу IV. Всі непухлиноподібні (non-mass-like) ураження були віднесені до категорій BI-RADS 4a (тип IIa), 4b (тип Ia, III, IV), 4c (тип Ib та IIb) відповідно до їх PPV. Виявлено достовірно більшу частоту малігнізації серед типів Ib та IIb порівняно з іншими (Р<0.01 для кожного). Ураження з кальцифікатами, наявність анормальних аксилярних лімфатичних вузлів або мамографічні ознаки можливої малігнізації мали більшу ймовірність малігнізації (Р<0.05 для кожного).

Автори роблять висновок про користь УЗ у встановленні показів до біопсії при непухлиноподібних (non-mass-like) ураженнях. Використана дослідниками класифікація встановлює чіткий зв’язок між типами непухлиноподібних захворювань та категоріями BI-RADS.

Наша пропозиція для Вас ― поліфункціональна ультразвукова система Siemens Acuson Anatres. Надійність, якість, гарантія.

Більше інформації по даній статті чекайте незабаром на нашому сайті!

14.10.2019

Антонов Артем Алексеевич

★ ★ ★ ★ ★

Написати відгук