Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

УЗД при раку молочної залози

★ ★ ★ ★ ☆

15.05.2019 "Статті"


Автор: Paul R Fisher, доктор медичних наук, доцент кафедри радіології та хірургії, Державний університет Нью-Йорка, Медичний факультет Стоні Брук.

Огляд

Ультрасонографія відіграє все більш важливу роль в оцінці раку молочної залози. УЗД корисно при оцінці пальпованих утворень, які є мамографічно прихованими, при оцінці клінічно підозрюваних уражень молочної залози у жінок молодше 30 років і при оцінці багатьох відхилень, що спостерігаються на мамограмах. УЗД також корисно в навігації біопсії і терапевтичних процедур. В даний час проводяться дослідження, щоб оцінити його роль в скринінгу раку.

Спочатку ультрасонографія використовувалася головним чином як відносно недорогий і ефективний метод диференціації кістозних утворень молочної залози від солідних утворень. Тим не менш, у даний час точно встановлено, що УЗД також надають цінну інформацію про характер і розміри твердих утворень та інших уражень молочної залози.

Ультрасонографія не ставить пацієнта під вплив іонізуючого випромінювання – фактора, який особливо важливий для вагітних і молодих пацієнтів. Вважається, що у цих пацієнтів груди більш чутливі до радіації; це буде означати, що в порівнянні з УЗД, мамографія буде пов’язана з невеликим збільшенням ризику придбання радіаційно-індукованого новоутворення. Крім того, груди молодих жінок мають тенденцію здаватися щільними на маммограммах – фактор, який знижує діагностичну чутливість мамографії в цій групі. Крім того, УЗД молочних залоз перевершує мамографію в оцінці абсцесів молочних залоз.

Роль УЗД в скринінгу конкретних груп пацієнтів, таких як пацієнтів з мамографічно щільними грудьми і пацієнтів з високим ризиком розвитку раку молочної залози, знаходиться під наглядом. Роль магнітно-резонансної томографії молочних залоз також розширюється і вивчається.

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Роль УЗД в скринінгу

Хоча мамографія є ефективним засобом скринінгу, дані показують, що вона часто є менш чутливою при виявленні раку в мамографічно щільної тканини молочної залози. Використання УЗД для скринінгу захворювань молочної залози зазвичай не рекомендується для жінок з високим ризиком і щільними грудьми.

Хоча деякі дослідницькі проекти повідомляють про достовірні результати скринінгу грудей при УЗД, необхідно вирішити ряд серйозних проблем, перш ніж ця практика буде рекомендована для загального застосування.

Ретроспективне дослідження, яке включало 48 251 жінки, які пройшли цифрову мамографію з повним полем огляду та УЗД для діагностики раку молочної залози, показало, що тільки ультразвукове дослідження є задовільним для всіх вікових груп, хоча цифрова мамографія з повним полем зору, комп’ютерне виявлення і ультразвук були визнані ідеальним скринінговим методом. Виявлення раку молочної залози за допомогою ультразвуку (96,5%) або цифрової мамографії з повним полем зору плюс комп’ютерне виявлення плюс ультразвук (100%) перевершувало цифрову мамографію з повним полем огляду (87,1%) або цифрову мамографію з повним полем огляду плюс комп’ютерне виявлення (88,3%).

Дослідження Американського коледжу радіологічної візуалізації Newtwork 6666 (ACRIN 6666) показало, що частота виявлення раку за допомогою ультразвуку порівняна з такою при мамографії (58 з 111, проти 59 з 111, відповідно), з більшою часткою інвазивного раку, виявленого УЗД, ніж при мамографії (91,4% проти 69,5% відповідно), але помилкові виявлення частіше зустрічалися при УЗД. Кількість ультразвукових обстежень для виявлення одного раку склало 129, а кількість мамографії – 127.

Загальновизнано, що УЗД є в значній мірі залежними від оператора, вимагають кваліфікованого фахівця, високоякісних досліджень і сучасного обладнання. В даний час рекомендується, щоб використання УЗД для скринінгу захворювань молочної залози було зарезервовано для особливих ситуацій, наприклад, для пацієнтів із сильною тривогою, які просять про це, і для жінок, у яких в анамнезі була мамографічна окультна карцинома.

З урахуванням результатів цих досліджень було проведено проспективне багатоцентрове дослідження для вивчення ролі УЗД в скринінгу раку молочної залози. Велике багатоцентрове дослідження, підтримане Фондом Ейвон і Національним інститутом здоров’я, було створено через Американську мережу радіологічних досліджень (ACRIN). У цьому проекті протокол для оцінки ефективності скринінгу молочної залози на УЗД був впроваджений в 14 центрах візуалізації, щоб краще визначити роль УЗД в скринінгу раку молочної залози.

У дослідженні повідомлялося про більш високий рівень виявлення раку у жінок з високим ризиком, які проходили щорічний ультразвуковий скринінг додатково до мамографії, в порівнянні з тими, хто проходив тільки мамографію. (Більш детальна інформація доступна на веб-сайті ACRIN.) У вересні 2012 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США затвердло першу ультразвукову систему, Automated Breast Ultrasound System (ABUS) somo-v, для скринінгу раку молочної залози в поєднанні з стандартною мамографією для жінок з щільною тканиною молочної залози. ABUS показана для жінок з негативними результатами мамографії, без симптомів раку молочної залози і без попереднього втручання на молочній залозі, такого як операція або біопсія.

УЗД при раку молочної - Малюнок1

Рак молочної залози, УЗД. Медіолатеральна коса цифрова мамографія правої молочної залози у 66-річної жінки з новим непрозорим нерегулярним утворенням близько 1 см в діаметрі. Утворення має гострі краї в середньої третини правої залози в положенні 10 годин. Зображення демонструє як утворення з гострими краями (чорна стрілка), так і окрему передню очаговую асиметрію (біла стрілка).

УЗД при раку молочної - Малюнок2

Рак молочної залози, УЗД. Ця медіолатеральна мамографія була отримана у 74-річної жінки з 2-тижневим анамнезом спонтанного виділення з правого соска. Металевий BB-маркер був поміщений на можливе утворення в позиції 2 години. Залоза неоднорідно щільна, що може погіршити спроможність мамографії.

УЗД при раку молочної - Малюнок3

Рак молочної залози, УЗД. На знімку 46-річної жінки, з цифровою мамографією, показано нове утворення (стрілка) в положенні від 7 до 8 годин на правій залозі. Потім була потрібна діагностична мамографія і сонографія.

УЗД при раку молочної - Малюнок4

Рак молочної залози, УЗД. Радіальна сонограма показує утворення, яке майже ізоехогенне в порівнянні з грудним жиром. Утворення має незграбні і гострі краї, оточені ехогенною волокнистою тканиною. Поля позначені білими електронними штангенциркулями. Їх найбільший розмір становить 0,8 см.

УЗД при раку молочної - Малюнок5

Рак молочної залози, УЗД. Цифрове точкове компресійне зображення лівої молочної залози у 79-річної жінки з придатною для пальпації пухлиною в верхньому зовнішньому квадранті лівої молочної залози. Зображення показує маркер ВВ над відчутним утворенням високої щільності, яка становить приблизно 2 см в діаметрі і має приховані поля.

УЗД при раку молочної - Малюнок6

Рак молочної залози, УЗД. Ця медіолатеральна коса цифрова мамограма лівої молочної залози була отримана у 48-річної жінки з кровавими виділеннями з лівого соска протягом декількох місяців. Зображення демонструє розширені протоки, що тягнуться з соска в бічній аспект грудей (зірочки) з кальцифікацією в 1 з розширених протоків (наконечник стрілки).

УЗД при раку молочної - Малюнок7

Рак молочної залози, УЗД. Кольорова доплерівська сонограма (відображається в чорно-білому кольорі в доплеровському полі) з того ж квадранта лівої молочної залози демонструє кровотік в пухлині всередині проток. Білі овальні області (з центральними зірочками) представляють собою кровотік у внутрішньопротокові тканини і, таким чином, підтверджують, що ехогенний матеріал в протоках є пухлиною, а не тільки внутрішньопросвітним сміттям, згустком крові або виділеннями.

УЗД при раку молочної - Малюнок8

Рак молочної залози, УЗД. Збільшення плями 90 °, медіолатеральний вигляд утворення на малюнку демонструє, що воно неоднорідне, з тонким краєм субкапсулярного рентгенопрозорого жиру (стрілки).

Вивчення позитивної прогностичної цінності (ППЦ) двостороннього ультразвукового дослідження цільних грудей (ДУДЦГ) для виявлення синхронних уражень молочної залози при початковій діагностиці раку молочної залози показало, що ДУДЦГ може виявляти додаткові синхронні злоякісні новоутворення з відносно високою ППЦ, особливо коли результати мамографії корелюються з результатами УЗД . У 75 пацієнтів з синхронними ураженнями ППЦ для додаткової біопсії склала 25,7% (18 з 70). ППЦ для синхронних поразок, виявлених як на мамографії, так і на ДУДЦГ, становила 76,9% (10 з 13), а виявлення тільки на ДУДЦГ – 14,3% (7 з 49). Утворення з кальцифікацією при мамографічному поданні (P <0,01), наявність кальцифікації серед результатів УЗД (P <0,01) і висока оцінка звітів по візуалізації молочних залоз і системи даних (P <0,01) були факторами візуалізації, які були пов’язані зі злоякісним новоутворенням.

У ретроспективному дослідженні жінок молодше 40 років, у яких виявлено інвазивний рак (N = 27) або протокову карциному in situ (N = 3), ультразвукове дослідження було визнано надійним в якості основного методу візуалізації.

З 30 жінок 28 пройшли мамографію (в більшості випадків її результати були невизначеними, підозрілими або злоякісними), і у одного пацієнта була пропущена злоякісна пухлина. Всі 30 пацієнтів пройшли УЗД, і тільки ультразвукове дослідження не пропустило жодного раку, але не було виявило багатовогнищеве захворювання у одного пацієнта.

Система звітів і даних про візуалізацію молочних залоз

Як уже згадувалося, УЗД сильно залежить від оператора. Отже, його ефективність залежить від отримання зображень, що мають високу технічну якість, від правильної інтерпретації цих зображень і від чіткого уявлення результатів.

Бейкер і ін. та Рахбар і ін. продемонстрували, що мінливість спостерігача значно варіюється в описі і оцінці твердих утворень, продемонстрованих на сонограмі. Потрібні більш однакові і зрозуміліші звіти про обстеження, щоб поліпшити догляд за пацієнтами і полегшити застосування УЗД молочної залози.

BI-RADS

Мендельсон і його колеги опублікували результати своєї первісної роботи зі створення стандартизованого лексикону УЗД грудей, а Американський коледж радіології (ACR) опублікував Атлас системи звітів і візуалізації молочних залоз (BI-RADS). Цей останній документ є розширеною версією третього видання лексикону BI-RADS, використовуваного в мамографії. Атлас BI-RADS включає нові розділи по УЗД молочної залози (ACR BI-RADS – US) і МРТ (ACR BI-RADS – MRI). ACR BI-RADS-US може допомогти стандартизувати терміни, використовувані для характеристики і реєстрації уражень, тим самим полегшуючи догляд за пацієнтами, характеристику уражень і розробку можливих додатків скринінгу.

ACR BI-RADS-US надає терміни, які описують такі особливості або результати досліджень при УЗД молочних залоз: форма, орієнтація, поля, межі, ехо-патерн, задні акустичні особливості та навколишні тканини для утворень; кальцифікації молочних залоз (які погано характеризуються); особливі випадки, такі як складні кісти і інтрамамарні лімфатичні вузли; васкуляризація; і категорії оцінки.

ACR BI-RADS – US описує 7 категорій оцінки. Одна категорія призначена для уражень, які в повному обсязі охарактеризовані і для яких необхідна подальша візуалізація для остаточної оцінки. 6 інших категорій оцінки мають значення для догляду за пацієнтами.

Відмінності доброякісних утворень від злоякісних

Спочатку ультрасонографія використовувалася головним чином для того, щоб відрізнити прості кісти, які не вимагали відбору проб, від твердих утворень, які зазвичай досліджувалися за допомогою біопсії. У багатьох випадках результати цих біопсій були доброякісними. Удосконалення обладнання та методів сканування допомогло розширити застосування УЗД молочної залози. Зазвичай використовуються високочастотні (7,5 МГц або вище середньої частоти) датчики.

Останні інновації включають в себе електронне управління основною візуалізацією і тканинною гармонійною візуалізацією. Доплерівська УЗД з контрастним посиленням і тривимірна візуалізація є експериментальними методами, які знаходяться в стадії вивчення.

Доброякісні, невизначені і злоякісні вузлики

В історичному дослідженні Ставрос і співавтори встановили УЗД критерії для визначення молочної залози з утвореннями. Цій роботі сприяв розвиток технічних удосконалень в американському устаткуванні, які забезпечили краще розширення зображень. Вони продемонстрували, що УЗД можуть бути використані для точної класифікації деяких твердих уражень як доброякісних, що дозволяє проводити подальше спостереження за допомогою візуалізації, а не біопсії. Вони використовували датчики з високою роздільною здатністю, які були в той час найсучаснішими, і проводили дослідження як в радіальній, так і в антирадіальній площинах. Дослідники також зосередилися на оцінці підозрілих областей в поперечній і поздовжньій площинах.

Ставрос і ін. Запропонували американську схему проспективної класифікації вузликів молочної залози на 1 з 3 категорій:

 1. Доброякісні
 2. Невизначені
 3. Злоякісні

Щоб бути класифікованим як доброякісний, вузлик не повинен мати злоякісних характеристик. Крім того, повинен бути продемонстрований 1 з наступних 3 комбінацій доброякісних характеристик:

 • Інтенсивна рівномірна гіперехогенність
 • Еліпсоїдна або більш широка (паралельна) орієнтація разом з тонкою ехогенною капсулою
 • 2 або 3 ніжних часточок і тонка ехогенна капсула

За замовчуванням вузлик був класифікований як невизначений, якщо він не мав злоякісних ознак і не мав жодної з 3 комбінацій доброякісних ознак, перерахованих вище.

Щоб бути класифікованим як злоякісне, утворення повинно мати будь-яку з наведених нижче ознак:

 • Гострий контур
 • Більш висока (не паралельна) орієнтація
 • Кутові поля
 • Виражена гіпоехогенність
 • Заднє акустичне затінення
 • Точкова кальцифікація
 • Розширення повітряводу
 • Розгалужений патерн
 • Мікролобуляція

З 424 уражень, які Ставрос і ін. проспективно класифікували як доброякісні за допомогою УЗД, тільки 2 були визнані злоякісними при біопсії, що призвело до негативного прогностичного значення 99,5% в популяції з поширеністю раку 16,7%. З 125 уражень, виявлених як злоякісні при біопсії, 123 були класифіковані як злоякісні або невизначені при УЗД, що дало чутливість 98,4%. Біопсія показана для вузликів, які класифікуються на УЗД як злоякісні або невизначені.

Скаане і співавтори виявили, що УЗД можуть відрізняти фіброаденоми від інвазивного протокового раку.

Типові ультразвукові патерни специфічних типів карцином молочної залози

 • Муциновмісні карциноми часто обмежені, але можуть мати нерегулярні краї. Ці ураження можуть бути гіпоехогенними або ізоехогенними по відношенню до підшкірного жиру. У дослідженні цих карцином, проведеному Конант і іншими з участю 8 пацієнтів, у всіх випадках УЗД виявили гіпоехогенні тверді утворення. Ураження продемонстрували акустичне затінення або посилення акустичного затінення. Деякі ураження мали обмежені краї.
 • Трубчата карцинома зазвичай гіпоехогенна, але без обмежених країв і акустичної задньої тіні. Інвазивна протокова карцинома зазвичай з’являється у вигляді утворення неправильної форми з гострими краями з затіненням і архітектурним спотворенням прилеглої тканини молочної залози. Це пошкодження може містити злоякісні мікрокальціфікаціі.
 • Інвазивна лобулярна карцинома часто не викликає десмопластичної реакції. Цей тип часто пропускається при мамографії і може бути важко помітний на сонограмах. Батлер і ін. повідомили, що ці ураження були ультрасонографічними в 12% випадків. Приблизно в 60% випадків вони були гетерогенними гіпоехогенними утвореннями з незграбними або погано окресленими краями і заднім акустичним затіненням. У 15% випадків УЗД продемонстрували фокальне затінення без дискретної маси; в 12% випадків на УЗД спостерігалося обмежене утворення.
 • Медулярна карцинома часто проявляється як гіпоехогенне утворення з акустичним посиленням (підвищується при передачі). Вона може бути помилково прийнята за кісту на УЗД.
 • Су і ін. Вивчали папілярний рак молочної залози; вони виявили, що кістозна форма in situ може виглядати як тверде утворення або складна кістозна маса з внутрішнім твердим компонентом. В обох типах акустичне посилення має тенденцію до збільшення. Доплерівське дослідження може продемонструвати внутрішньопухлинний кровотік. Інвазивна папілярна карцинома зазвичай проявляється у вигляді твердого утворення, хоча може також проявлятися у вигляді складної кістозної і твердої маси.
 • Протоковая карцинома in situ молочної залози часто проявляється у вигляді значних мікрокальціфікацій при мамографії. Проте, вона може іноді виявлятися у вигляді твердого утворення на УЗД.

Характеристика доброякісних утворень

Багато утворень, які демонструються на мамограмах, вимагають біопсії, щоб визначити, чи є вони доброякісними. Тейлор і ін. повідомили, що використання УЗД в поєднанні з мамографією збільшила специфічність з 51% до 66% в популяції з поширеністю злоякісних новоутворень 31%. Це поліпшення може значно знизити частоту біопсії доброякісних уражень.

Багато доброякісних станів молочної залози мають не специфічний вигляд на УЗД. Тим не менш, деякі утворення, такі як прості кісти, сальні кісти і внутрішньомамарні лімфатичні вузли, мають характерний вигляд, який передбачає конкретний діагноз. Майже всі високоехогенні утворення –  доброякісні.

Якщо кольорова доплерівська візуалізація демонструє кровотік у вмісті складної кісти або розширеного протоки, то цей вміст складається з твердої тканини, а не просто сміття, тромбу або ехогенної рідини. Тим не менш, ми бачили солідні пухлини, у яких відсутній видимий кровотік при кольоровому доплерівському зображенні. Кілька дослідників розглянули здатність кольорового доплера або контрастного доплеру відрізняти доброякісні та злоякісні ураження. Результати були змінними; Доплерографія зазвичай не використовується для розрізнення доброякісних і злоякісних утворень молочної залози з твердим утворенням.

Процедури і лікування під УЗ-контролем

Ультрасонографія використовується для контролю таких процедур, як аспірація кісти, черезшкірна біопсія, локалізація голки для хірургічного видалення, дренаж абсцесу в окремих випадках і радіочастотна абляція або кріоабляція.

Ультрасонографія дуже точна в діагностиці простої кісти і корисна при оцінці деяких складних кіст. Зазвичай проста кіста не аспірується, якщо тільки вона не є симптоматичною або пацієнт не відчуває постійні психологічні побоювання з цього приводу. Складні кісти або підозри на абсцеси можуть бути аспірованними.

Берг і співавтори проаналізували свій досвід патологічної кореляції кістозних уражень на УЗД і виявили, що всі кластерні мікроцисти були доброякісними, але вони попередили, що необхідні подальші дослідження. Вони рекомендували проводити біопсію у випадках кістозних уражень з товстими нечіткими стінками і / або товстими перегородками (0,5 мм); і переважно твердих утворень з ексцентричними кістозними вогнищами. Ці рекомендації були засновані на тому факті, що в їх серії 18 з 79 таких складних кістозних уражень виявилися злоякісними.

Якщо неясно, чи є вузлик, видимий на УЗД, складною кістою або твердим утворенням, часто проводиться аспірація кісти під УЗ-контролем. Ця процедура також виконується, якщо виявлення складної кісти при УЗД викликає занепокоєння. Аспірат може бути відправлений на цитологічне дослідження, хоча немає єдиної думки про показання для цитології. Деякі лікарі посилають тільки рідину для аналізу, якщо вона кривава.

Паркер і ін. повідомили про чудову відповідність між результатами автоматизованої біопсії за допомогою голки 14-го калібру і хірургічною резекцією 49 уражень. УЗД забезпечує ефективний контроль черезшкірної біопсії молочної залози без іонізуючого випромінювання. Він також виділяє переваги в візуалізації голки і визначенні мішені в реальному часі, різноспрямовану візуалізацію і низьку вартість. При УЗД пацієнту не потрібно піддаватися мамографічній компресії. Крім того, при УЗД обстеження зазвичай проводиться з лежачим пацієнтом, а не сидячи, як це часто буває з процедурами, що включають мамографію. Проте, УЗД не підходить для контролю в усіх ситуаціях. Наприклад, за допомогую УЗД часто не можна  локалізувати мікрокальціфікаціі. Крім того, не всі утворення, які можна побачити на мамографії, можна побачити на УЗД.

Інші пристрої для біопсії, такі як вакуумні пристрої, були розроблені для використання під УЗ-контролем. Іноді може бути важко знайти область в молочній залозі, де раніше виконувалася базова біопсія. Це може бути проблемою, якщо патологічні результати, отримані з зразка біопсії, і інші фактори вказують на необхідність ексцизійної біопсії або лампектомії. Після того, як пацієнт отримує передопераційну неоад’ювантну хіміотерапію, пухлина може стати окультною, що ускладнює локалізацію при лампектомії. З цих причин були розроблені різні методи УЗД для маркування місця біопсії або пухлини. До них відносяться розгортання котушок, затискачів або проводів.

У багатьох центрах використовувалася аспіраційна біопсія тонкою голкою (АБТГ) твердих вузлів під УЗ-контролем. Деякі переваги полягають в тому, що кваліфікованому фахівцеві досить легко її виконати і що при наявності цитопатолога швидко виходять результати. Для досягнення хороших результатів людина, яка виконує АБТГ і цитопатолог, повинні бути кваліфікованими. Деякі групи досягли відмінних результатів. Проте, в дослідженні, проведеному Писано і ін. за участю 18 установ, АБТГ під ультразвуковим або стереотаксичним контролем дали на 10% недостатню частоту вибірки для АБТГ під УЗ-контролем утворень. Це відкриття не може зрівнятися з результатами біопсії або локалізації голки під УЗ-контролем.

Кілька дослідників представили попередні звіти про використання УЗ-контролю для терапевтичної радіочастотної абляції або кріоабляціі інвазивного раку молочної залози.

Планування лікування, хірургія і подальше спостереження

Берг і ін. показали можливу користь від поєднання передопераційної УЗД усієї молочної залози з мамографією, коли планується операція по збереженню грудей. УЗД продемонстрували додаткові ділянки багатовогнещевої і багатоцентрової карциноми, полегшуючи передопераційне планування.

Кілька дослідників вивчали роль УЗД в оцінці залучення пахвових лімфатичних вузлів при пухлині. Нормальні лімфатичні вузли зазвичай мають виражену ехогенну жирову тканину і тонку гіпоехогенну кору. Лімфатичні вузли, які не мають вираженої ехогенної області або неоднорідні, вважаються підозрілими. Поява на УЗД доброякісних і злоякісних лімфатичних вузлів перекриваються; тому була проведена ультразвукова аспіраційна біопсія тонкою голкою (АБТГ) підозрілих лімфатичних вузлів. Крішнамурті і співавтори виявили, що приблизно в 12% випадків помилково негативні результати спостерігаються при використанні АБТГ пахвинних лімфатичних вузлів під УЗ-контролем.

Деурло і співавтори показали, що АБТГ під УЗ-контролем пахвинних лімфатичних вузлів, скорочує кількість часозатратних процедур біопсії сторожового вузла.

Інтраопераційні УЗД можуть бути використані для локалізації утворень грудей. Це усуває необхідність передопераційної локалізації біопсійної голки, забезпечує більшу гнучкість при виборі місця розрізу, і може дозволити оцінити ступінь пухлини. Проте, інтраопераційні УЗД залежать від оператора, і, як і в разі локалізацією голки, вони можуть не допомогти в локалізації раку.

УЗД також грає роль в післяопераційній оцінці пацієнтів з раком молочної залози. Це корисно при оцінці післяопераційних утворень молочної залози і інфекцій молочної залози. Едейкен і співавтори показали, що УЗД допомагає виявити рецидив раку на молочних залозах, реконструйованих за допомогою аутогенних клаптів міокутанеуса.

Особливі ситуації

Ультрасонографія може бути корисна при певних обставинах, таких як розрив грудного імпланту, виявлення доброякісних утворень грудей у ​​чоловіків і характеристика уражень у дітей.

Грудні імпланти

Хоча МРТ є точною при оцінці силіконових імплантів на предмет розриву, МРТ недоступна або не може бути використана в ряді випадків. У таких випадках розрив імплантатів можна оцінити за допомогою УЗД. На УЗД неушкоджений імплантат має ехогенну стінку, а його вміст безеховий. Може бути видно нормальні складки в стінці імплантату. УЗД може демонструвати знак драбини, що складається з декількох ліній в імплантаті, коли відбувається внутрішньокапсулярний розрив або коли відбувається екстракапсулярний розрив, викликаючи ознаку заметілі підвищеної ехогенності. УЗД можуть надати додаткову інформацію про імпланти, а також допомогти в оцінці утворень грудей, не пов’язаних з імплантатом.

Утворення у чоловічих грудях

У пацієнтів чоловічої статі УЗД може допомогти відрізнити доброякісні захворювання, такі як гінекомастія, від раку грудей. Багато хто вважає, що додавання УЗД до мамографії підвищує точність діагностики. Проте, виявлення злоякісних новоутворень у чоловіків на УЗД може бути невловимим, а прояви доброякісних і злоякісних захворювань частково збігаються.

Утворення в молочних залозах у дітей

УЗД особливо корисно при характеристиці кістозних, запальних і пухлинних уражень у дітей. Фіброаденоми є найбільш поширеними пухлинами молочної залози у дівчаток-підлітків, і можуть рости. Хоча більшість утворень в дитячій молочній залозі є доброякісними, філоїдні пухлини можуть бути і злоякісними. У підлітків філоїдна цистосаркома зустрічається рідко, але вона як і раніше є найбільш поширеними злоякісним утворенням молочної залози. Філоїдні пухлини, як правило, представляють собою добре окреслені, овальні або часточкові пухлини, і можуть мати кістозні ділянки. У дослідженні, в якому брали участь жінки-підлітки, Кронемер і співавтори виявили, що сонограми показали 36 фіброаденом, 12 кіст, 7 абсцесів, 1 лактуючу аденому і 1 філоїдну пухлину.

Після використання УЗД для оцінки утворень грудей у ​​дітей та підлітків, Вайнштейн і ін. повідомили про результати по гінекомастії, кістах, фіброаденомах, лімфатичних вузлах, галактоцеле, протоковій ектазії та інфекціях. У них не було пацієнтів із злоякісними новоутвореннями, але вони попереджали, що в окремих випадках рабдоміосаркома, неходжкінська лімфома і лейкоз можуть метастазувати в груди; вони також повідомили, що у пацієнтів цієї вікової групи ці захворювання зустрічаються частіше, ніж первинний рак молочної залози.

УЗД при раку молочної - Малюнок9 УЗД при раку молочної - Малюнок10 УЗД при раку молочної - Малюнок11 УЗД при раку молочної - Малюнок12 УЗД при раку молочної - Малюнок13 УЗД при раку молочної - Малюнок14 УЗД при раку молочної - Малюнок15 УЗД при раку молочної - Малюнок16 УЗД при раку молочної - Малюнок17 УЗД при раку молочної - Малюнок18
УЗД при раку молочної - Малюнок19 УЗД при раку молочної - Малюнок20 УЗД при раку молочної - Малюнок21 УЗД при раку молочної - Малюнок22 УЗД при раку молочної - Малюнок23 УЗД при раку молочної - Малюнок24 УЗД при раку молочної - Малюнок25 УЗД при раку молочної - Малюнок26 УЗД при раку молочної - Малюнок27 УЗД при раку молочної - Малюнок28
УЗД при раку молочної - Малюнок29 УЗД при раку молочної - Малюнок30 УЗД при раку молочної - Малюнок31 УЗД при раку молочної - Малюнок32 УЗД при раку молочної - Малюнок33 УЗД при раку молочної - Малюнок34 УЗД при раку молочної - Малюнок35 УЗД при раку молочної - Малюнок36 УЗД при раку молочної - Малюнок37 УЗД при раку молочної - Малюнок38
УЗД при раку молочної - Малюнок39 УЗД при раку молочної - Малюнок40 УЗД при раку молочної - Малюнок41 УЗД при раку молочної - Малюнок42 УЗД при раку молочної - Малюнок43 УЗД при раку молочної - Малюнок44 УЗД при раку молочної - Малюнок45 УЗД при раку молочної - Малюнок46 УЗД при раку молочної - Малюнок47

15.11.2020

Ярёменко Сергей

★ ★ ★ ☆ ☆

Статья вроде бы об УЗИ, а представлены восновном рентгеновские снимки. Если УЗ-удачи были только в 2-3-х случаях, то значение УЗД очень низкое. А статья вроде бы о том, что УЗД-это хорошо. А если опыт маленький, то рановато писать подитоживающие статьи.

Написати відгук