Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Методи покращеного виявлення підозрілих утворень молочної залози: Порівняльне дослідження повноформатної цифрової мамографії та автоматизованого ультразвукового дослідження молочної залози у 117 пацієнток з трепан біопсією

20.03.2024 "Статті"


Резюме

ПЕРЕДУМОВИ: Це ретроспективне дослідження, проведене в одному центрі, мало на меті порівняти ефективність цифрової повноформатної мамографії (ЦПМГ) та автоматизованого ультразвукового дослідження молочної залози (АУЗМ) у виявленні та характеристиці підозрілих уражень молочної залози у 117 пацієнток, яким була проведена пункційна біопсія молочної залози (Трепан біопсія молочної залози – ТБМ).

МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ: У дослідженні брала участь група з 301 жінки. Кожній пацієнтці виконали ЦПМГ з подальшою АУЗМ, які оцінювали відповідно до класифікації BI-RADS (Breast Imaging Reporting and Data System – система звітності та даних з візуалізації молочної залози).

РЕЗУЛЬТАТИ: У 168 пацієнтів не було виявлено вогнищевих уражень. У 133 пацієнтів було виявлено 117 гістопатологічно підтверджених вогнищевих уражень. Серед них 78% виявилися злоякісними і 22% доброякісними. АУЗМ виявила 246 вогнищевих уражень, в тому числі 115 класифікованих як BI-RADS 4 або 5 і поданих на верифікацію, тоді як ЦПМГ виявила 122 вогнища, в тому числі 75 поданих на верифікацію. Аналіз показав, що комбіноване застосування обох методів призвело до підвищення чутливості до 100 та покращення точності. Оцінки країв при цих дослідженнях узгоджуються (P<0,00), тип країв ураження при використанні обох методів залежить від його злоякісного чи доброякісного характеру (P<0,03), розподіл країв ураження на АУЗМ залежить від наявності естрогенових рецепторів (P=0,033), а також існує достовірна кореляція між злоякісним характером ураження та ознакою феномену ретракції (P=0,033). При АУЗМ отримано вищу відповідність між розміром ураження в гістопатології порівняно з ЦПМГ (P>0,05).

ВИСНОВКИ: Результати показують, що АУЗМ можна зіставити з ЦПМГ, АУЗМ навіть перевершує ЦПМГ в деяких з проаналізованих категорій, дозволяючи припустити, що комбінація цих 2 методів може відігравати важливу роль у виявленні раку молочної залози.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: новоутворення молочної залози, мамографія, радіологія, ультразвукові хвилі.

Написати відгук