Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Післяпологовий тромбофлебіт яєчникової вени: Рідкісний випадок

★ ★ ★ ★ ★

01.11.2023 "Статті"


Післяпологовий тромбофлебіт яєчникової вени (ПТЯВ) є однією з причин лихоманки у породіль, і його частота порівняно невелика порівняно з іншими факторами.1 Епідеміологічні дослідження продемонстрували, що частота післяпологового тромбофлебіту яєчникової вени становить приблизно 1/600-1/1200, що, ймовірно, пов’язано зі зростанням поширеності кесаревого розтину.2 У понад 80% пацієнток захворювання локалізується з правого боку, переважно через утворення гострого кута між правою яєчниковою веною та нижньою порожнистою веною, а також здавлення збільшеною маткою.3 Відсутність специфічності клінічних ознак і симптомів ускладнює своєчасну діагностику захворювання, що може відтермінувати оптимальний час для лікування та підвищити ризик розвитку ускладнень, таких як тромбоемболія легеневої артерії, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок та інфекційний шок, що може призвести навіть до смерті пацієнтки. У цьому клінічному прикладі проаналізовано візуалізаційні характеристики післяпологової жінки з діагнозом ПТЯВ у нашій лікарні з метою покращення виявлення та диференціальної діагностики цього захворювання.

26-річна жінка відчула біль у правій нижній частині живота приблизно через десять днів після вагінальних пологів без будь-яких сприятливих факторів. Крім того, вона описала відсутність лихоманки або симптомів метастатичного болю в правій нижній частині живота. Не було вагінального запаху, надмірного зсідання крові, підвищення рівня лейкоцитів і нормальних результатів аналізів сечі. Ультразвукове дослідження показало, що права яєчникова вена проглядається на всьому протязі, діаметр труби нерівномірно потовщений, найширша частина приблизно 16,5 мм, стінка нерівномірно потовщена, найтовстіша частина приблизно 9,0 мм, ехогенна структура потовщеної частини сітчаста, заповнена сигналом венозного кровотоку, інтима має вигляд слабко ехогенного тяжа, запідозрено тромбофлебіт правого яєчника (Зобр. 1А-В). Після трьох тижнів антикоагуляційної терапії біль у животі значно зменшився. Повторне ультразвукове дослідження показало, що права верхня середня яєчникова вена видима, з товстим і тонким протоком діаметром близько 6,0 мм у найширшому місці, наповненим сигналом кровотоку. Порівняно з попередніми дослідженнями, офіційний просвіт був заповнений кровотоком більш повно, кінець не був набряклим, стінка протоки була гладенькою та акуратною (Зобр. 1C-D).

Післяпологовий тромбофлебіт яєчникової вени: - Малюнок1

Зобр. 1. Ультрасонограма з тромбофлебітом вени правого яєчника (А) вена правого яєчника проглядається на всьому протязі, діаметр труби нерівномірно потовщений, найширша частина приблизно 16,5 мм, стінка нерівномірно потовщена, найтовстіша частина приблизно 9. 0 мм; (В) ехогенна структура потовщеної частини була сітчастою, заповненою сигналом венозного кровотоку; інтима виглядала як слабо ехогенне вкладення (С) повторне ультразвукове дослідження показало, що права верхня середня яєчникова вена видима, з товстою і тонкою протокою діаметром близько 6,0 мм в найширшому місці (D) права верхня середня яєчникова вена видима і заповнена сигналом кровотоку.

ПТЯВ є рідкісною, але важливою проблемою, яка може виникнути після пологів. Оскільки її клінічні симптоми та ознаки не дуже специфічні, найчастіше зустрічаються біль у животі та лихоманка, її часто плутають з іншими захворюваннями, такими як уретрит, камені в сечоводі та апендицит, що ускладнює її діагностику. Під час обстеження лікар-узедист повинен бути уважним до ультразвукових ознак венозного тромбофлебіту яєчників, щоб виявити його на ранніх стадіях і допомогти лікареві якнайшвидше пролікувати пацієнтку, щоб покращити прогноз і уникнути серйозних ускладнень.

Посилання на джерела

 1. C.J. Lenz, W.E. Wysokinski, S. Henkin, et al.
  Ovarian vein thrombosis: incidence of recurrent venous thromboembolism and survival
  Obstet Gynecol, 130 (5) (2017 Nov), pp. 1127-1135
 2. E. Quarello, R. Desbriere, O. Hartung, F. Portier, C. d’Ercole, L. Boubli
  Postpartum ovarian vein thrombophlebitis: report of 5 cases and review of the literature
  J Gynecol Obstet Biol Reprod, 33 (5) (2004 Sep), pp. 430-440
 3. M.A. Kominiarek, Hibbard Ju
  Postpartum ovarian vein thrombosis: an update
  Obstet Gynecol Surv, 61 (5) (2006 May), pp. 337-342
переглянути всі джерела
Написати відгук