Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Передові технології в урогінекології відкривають перспективи для пацієнтів та лікарів

17.04.2024 "Статті"


Носимі пристрої, алгоритми прогнозування та інші передові технології в урогінекології перебувають у стадії розробки і є багатообіцяючими для майбутнього лікування пацієнтів.

Передові технології в урогінекології - Малюнок1

Штучний інтелект (ШІ) і технології прогнозування або моніторингу швидко набирають обертів у сфері охорони здоров’я в усіх галузях. Передові технології в урогінекології, від роботизованої хірургії до носимих пристроїв для лікування нетримання сечі, готові змінити спосіб надання допомоги акушерами-гінекологами.

ШІ в охороні здоров’я: Погляд у майбутнє

Штучний інтелект (ШІ) став частиною нашого повсякденного життя, зменшуючи кількість завдань і спрощуючи нашу щоденну рутину. У контексті охорони здоров’я під ШІ зазвичай розуміють алгоритми, які використовують величезні масиви даних про пацієнтів для прогнозування результатів, допомоги в постановці діагнозу та підтримки прийняття клінічних рішень.

Ця технологія ще не досягла того рівня, коли машини можуть мислити і раціоналізувати самостійно. Але вони можуть швидко аналізувати великі масиви даних і допомагати лікарям виявляти і діагностувати захворювання на більш ранніх стадіях, вибирати шляхи лікування, пристосовані до пацієнтів, або прогнозувати ризик негативних наслідків. Технологія ШІ не замінює роботу лікарів, а доповнює її.

Згідно з даними Grand View Research, Inc., до 2028 року обсяг ринку ШІ в охороні здоров’я зросте до більш ніж 120 мільярдів доларів США.

Досягнення в технологіях для урогінекології

Використання великих обсягів даних і новітніх технологій може покращити догляд за пацієнтами кількома ключовими способами:

  • Точніше діагностувати захворювання
  • Інтеграція даних між різними системами та користувачами
  • Підвищення ефективності надання медичної допомоги
  • Дистанційний моніторинг пацієнтів

Багато систем все ще перебувають на стадії ранньої розробки та клінічних випробувань. Тут ви можете ознайомитися з тим, що зараз доступно і що буде доступно в майбутньому.

Ультразвук

ШІ також починає відігравати важливу роль в ультразвуковій діагностиці жіночого здоров’я, допомагаючи покращити надання допомоги та ефективність ультразвукових досліджень. Ультразвукові системи, такі як сімейство продуктів Voluson™, містять інструменти ШІ, які допомагають лікарям бути більш ефективними, дозволяючи їм зменшити кількість повторюваних завдань і зосередитися на пацієнтах і потребах практики.

Одним із прикладів ультразвукового інструменту зі ШІ, призначеного для лікарів-урологів, є SonoPelvicFloor. Аналіз анатомії тазового дна може бути складним. Використовуючи керований робочий процес і штучний інтелект, Voluson™ SonoPelvicFloor усуває складність оцінки анатомії тазового дна. Він спрощує процес 3D-обстеження для клініцистів, автоматизуючи вирівнювання площин, вимірювання та керування робочим процесом, усуваючи невизначеність і підвищуючи ефективність. SonoPelvicFloor може скоротити час обстеження на 87% в порівнянні з ручним обстеженням, дозволяючи лікарям проводити більше часу з пацієнтами.

Передові технології в урогінекології - Малюнок2

Використовуючи керований робочий процес і ШІ, SonoPelvicFloor усуває складність оцінки анатомії тазового дна і може скоротити час обстеження на 87% в порівнянні з ручним обстеженням.

Хірургія

Роботизована хірургія широко використовується при сакрокольпопексії та інших гінекологічних процедурах. У всебічному огляді, опублікованому в Journal of Clinical Medicine, навіть оцінювалося використання доповненої реальності з роботизованою хірургією для урологічних та суміжних процедур, зокрема видалення нирки.

Алгоритми, що розробляються, також можуть допомогти спрогнозувати результати після операції з видалення пролапсу. Вони все ще перебувають на стадії розробки і потребують додаткового дослідження, але метою є розробка алгоритмів, які можуть рекомендувати персоналізовані рішення для кожного пацієнта до або після операції.

Діагностика захворювань сечовидільної системи

Багато жінок страждають від нетримання сечі, але цей стан залишається недостатньо лікованим, особливо в країнах з низьким рівнем доходу. Цю проблему можна вирішити, використовуючи алгоритми для скринінгу сечі та виявлення інфекцій сечовивідних шляхів.

Дослідження, опубліковане у Відкритому журналі акушерства та гінекології, пропонує подібний алгоритм для лікування нетримання сечі. Ідеальна система повинна виявляти нетримання і включати датчики для проведення лікування, наприклад, електричної стимуляції, та моніторингу пацієнта протягом певного часу.

Дослідники з Медичного центру Cedars-Sinai розглянули алгоритми розподілу пацієнтів на фенотипічні групи для лікування симптомів нижніх сечовивідних шляхів, таких як частота сечовипускання, болісне сечовипускання та дискомфорт у сечовому міхурі. Запропонований алгоритм мав діагностичну точність майже 90 відсотків, що могло б дозволити лікарям ставити діагноз без необхідності проведення додаткових тестів та обстежень.

Носимі та персональні пристрої

Зростаюча кількість пристроїв для лікування нетримання сечі та зміцнення м’язів тазового дна може покращити здатність пацієнтів контролювати стан здоров’я органів малого тазу. Після встановлення точного діагнозу пацієнти потребують керованих варіантів лікування. Носимі пристрої та трекери можуть полегшити пацієнтам контроль над своїм станом в домашніх умовах.

INNOVO – це один із варіантів, який використовує електричну стимуляцію для впливу на ослаблені м’язи тазового дна з метою лікування стресового нетримання сечі. Цей пристрій тепер доступний без рецепта.

Носимий пристрій DFree використовує ультразвукову технологію для виявлення змін у сечовому міхурі, прогнозування, коли пацієнтам може знадобитися сечовипускання, і надсилання сповіщень на їхні телефони. Користувачі також можуть відстежувати свої туалетні патерни, що може призвести до більш точних історій під час візитів до лікаря.

Тренажери для м’язів тазового дна, такі як Elvie та Squeezy, заохочують пацієнтів виконувати вправи Кегеля. Elvie пропонує елементи біологічного зворотного зв’язку та гейміфікації для заохочення до регулярного використання.

Майбутнє технологій в урогінекології

Багато передових технологій в урогінекології все ще перебувають у стадії розробки, але ця галузь знань швидко рухається вперед. Використання алгоритмів і прогностичної аналітики може допомогти поліпшити підтримку прийняття клінічних рішень, забезпечуючи точну діагностику і прогнозування результатів для раннього втручання.

Носимі та інші пристрої надають підтримку пацієнтам поза межами офісу, допомагаючи їм дізнатися, як контролювати свій стан і відстежувати симптоми. Ця додаткова інформація має потенціал для покращення якості життя та задоволеності пацієнтів.

 

Написати відгук