Ім'я

Телефон

Ваш список бажань

Ваш список бажань пустий

Авторизуйтесь aбо зареєструйтесь щоб додавати товари в список бажань

Увійти Реєстрація

  1. Головна
  2.   /  
  3. Статті
  4.   /  
  5. ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ...

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”

2016-09-27

АВТОРИ:  Ahn H. Hernández-Andrade E. Romero R. Ptwardhan M. Goncalves L.F. Aurioles-Garibay A. Garcia M. Hassan S.S. Yeo L.

Дзеркальні артефакти утворюються шляхом відображення ультразвукових хвиль після того, як вони поширюються через тканину і стикаються  з інтерфейсом, здатним діяти як дзеркало. Типове відображення дзеркального артефакту складається з двох аналогічних структур, розділених на однакових відстанях від відбиваючого інтерфейсу. Ми повідомляємо про виявлення дзеркального артефакту у пацієнтки з одноплідною вагітністю в терміні гестації 18 тижнів, обстеження було проведено трансабдомінальним та трансвагінальним датчиком, проте зображення було інтерпретоване як двійня, також диференціальний діагноз проводився з черевною гетеротопічною вагітністю. Наявність синхронізованих, але протилежних рухів обох плодів, і розмите зображення другого плода, навели на думку про дзеркальний артефакт. Поверхня, що відбиває, була створена за допомогою інтерфейсу, розташованого між роздутим газом ректосимоїдним відділом товстої кишки та  задньою стінкою матки. Дзеркальні артефакти можуть призвести до діагностичних помилок. Цей випадок показує, як здуття ректосигмоїдного відділу товстого кишківника може генерувати зображення, яке імітує наявність другого плода або черевну гетеротопічну вагітність.
Незважаючи на значні досягнення в сфері ультразвукової візуалізації, діагностичні проблеми продовжують виникати. Прикладом цього є артефакти або помилки в зображенні, що призводять до появи на моніторі апарату структур, які насправді відсутні або спостереження хибної локалізації структур із спотворенною ехогенністю, різними розмірами та формою.
Артефакти притаманні для ультразвукової візуалізації і можуть з’являтись незалежно від досвіду лікаря і/або технічного устаткування. Прикладом такого артефакту є дзеркальний артефакт, при якому зображення дзеркальної структури на екрані глибше, ніж в реальності та розташоване на такій же відстані від справжнього утворення. Як правило, дзеркальне зображення візуалізується більш гіпоехогенним, розмитим і спотвореним в порівнянні з зображенням реальної структури, яка була записана до поглинання і заломлення ультразвукових променів.

Ми описуємо випадок появи “привиду” плода внаслідок дзеркального артефакту під час рутинного пренатального ультразвукового дослідження. Артефакт був зафіксований під час  трансабдомінального і трансвагінального сканування.

Клінічний випадок

Жінка 22 років, вагітність 3, обстежується в терміні гестації 18 тижнів. Попередні вагітності були без ускладнень і закінчились народженням доношених дітей, шляхом вагінальних пологів. Під час огляду у пацієнтки не було ніяких скарг. Під час трансабдомінального ультразвукового дослідження виявлено внутрішньоматкову вагітність, з фетальною біометрією відповідно терміну гестації, розрахованого по останній менструації, діагностовано нормальну анатомію плода. При проведені ультразвукового обстеження було виявлено друге плідне яйце, розташоване за першим плодом (Рис.1). Друге плідне яйце прилягало до задньої стінки матки та містило плід та амніотичну рідину, спостерігались рухи плоду. Враховуючи місце розташування другого плідного яйця поза порожниною матки, можна було запідозрити черевну гетеротопічну вагітність.

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

Рис.1. Трансабдомінальне ультразвукове сканування. Дзеркальний артефакт спостерігається позаду матки. Зверніть увагу на гіперехогенну ділянку між задньою стінкою матки та кишечником. Дзеркальний артефакт спостерігається тоді коли ультразвукова хвиля відбивається  перпендикулярно до скануючої поверхні.

Під час трансвагінального УЗД діагностовано плід в порожнині матки, який біометрично відповідає гестаційному віку, з нормальною руховою активністю. Проте, зафіксовано зображення плідного яйця, розташованого позаду матки, в якому візуалізуються частини плоду. Проведення повного анатомічного обстеження цього плода було ускладнено, так як не вдалося отримати чітке зображення всього плоду. Можна було оцінити тільки два біометричні параметри: стегнову та плечову кістки. Їх довжина була аналогічна розміру кісток плоду, якій знаходився в порожнині матки (Рис. 2).

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

Рис. 2. Трансвагінальне УЗД, що показує артефакт, який  створює дзеркальне зображення в правій частині сонограми, проте воно спотворене та розмите.

Зображення другого плода було отримано лише тоді, коли проводилось сканування під певним кутом (Рис.3). Після ретельного огляду та оцінки рухів другого плоду, що виявились синхронними з тими, що в плода, який локалізується в порожнині матки, за участю тієї ж кінцівки, але в протилежному напрямку. Рухи другого плоду були одинакові за амплітудою, але мали коротку затримку в часі. В сукупності ці дані викликали  підозру на наявність дзеркального артефакту. Коли ультразвукове дослідження повторювали, використовуючи різні кути сканування, спостерігалися ті ж самі результати. Адекватне зображення другого плода не вдалось отримати в жодній з сканованих площин.

Після проведення очистки кишки, при повторному обстеженні було виявлено одноплідну маткову вагітність, попередні ознаки дзеркального артефакту не виявлені. Для підтвердження діагнозу було проведено МРТ, встановлено одноплідну маткову вагітність.

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

Рис.3. Зображення дзеркального артефакту, сканування проводиться трансабдомінальним датчиком. На сонограммі спостерігаємо спотворене дзеркальне відображення голівки плоду, змінену форму та розміри, знижену ехогенність.

Якщо під час ультразвукового обстеження виявляємо артефакт, експерт повинен спробувати усунути його шляхом регулювання частоти ультразвукового датчика, а також налаштування тканинної гармоніки і/або зміна напрямку сканування. Ультразвукові артефакти, які своєчасно не діагностуються, приводять до діагностичних помилок, таких як наявність позаматкової вагітності, помилкова діагностика ангіоми під час ультразвукового дослідження черевної порожнини, штучних утворень трахеї внаслідок наявності  вузла в щитоподібній залозі під час УЗД шиї.

Схожі статті
Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії, фото

Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії...

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого тазу, фото

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого таз...

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: дво- та тривимірне ультразвукове дослідження, фото

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: ...

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при вагітності малим для гестаційного віку плодом, пізня маніфестація, фото

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при ва...

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД, фото

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД...

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в пренатальній  діагностиці, фото

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в...

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію за бальною системою (REC score), фото

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію з...

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ, фото

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ...

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ НА ЕНДОМЕТРІОЗ: КОНСЕНСУСНИЙ ПОГЛЯД МІЖНАРОДНОЇ ГРУПИ АНАЛІЗУ ЕНДОМЕТРІОЗУ, фото

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ ...

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ, фото

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ...

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, фото

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ...

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ, фото

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ...

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯ...

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД, фото

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД ...

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛО...

SPINA BIFIDA, фото

SPINA BIFIDA...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЮ КОРЕЛЯЦІЄЮ ЗОБРАЖЕННЯ STIC В ОЦІНЦІ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ...

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПРЕЕКЛАМСІЇ, фото

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯ...

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ’ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ З АКЦЕНТОМ НА HDLIVE ТЕХНІКУ, фото

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ'ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ...

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА...

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬН...

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ДВАДЦЯТИРІЧНА ЕВОЛЮЦІЯ, фото

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ...

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ  HDLIVE, фото

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ HD...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ З ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГ...

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ?, фото

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕС...

АДЕНОМІОЗ, фото

АДЕНОМІОЗ...

Коментарі про статтю

До цієї статті поки немає коментарів
ВАШ КОМЕНТАР
Ім'я*
E-mail*
Коментар


Замовити товар

Уточнити ціну


Дякуємо за замовлення!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо!

Тема новин для підписки була змінена.

Повідомлення!

Виберіть тему для новин.

Повідомлення!

Невірний email або код.

Дякуємо за підписку!

Щотижня ми будемо ділитись з Вами актуальними новинами, медичними дослідженнями, порадами експертів і анонсами подій.

Підписуйтесь на нашу розсилку!
Дізнавайтесь про головне першими!👆

Ми ділимося актуальними новиними, науковими дослідженнями та спеціальними пропозиціями.

Дякуємо!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо за коментар!!

Ваш відгук дуже важливий для нас!
На початок сайту