Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Команда RH на виставці Arab Health в Дубаї

21.02.2022 "Новини"


Найбільш резонансною подією у світі ультразвуку стала виставка Arab Health, що проходила у одному з найцікавіших та прогресивних міст нашої планети – Дубаї (ОАЕ).

Наша команда вирушила на неї з чіткими завданнями, які нам не вдалося виконати на MEDICA, а саме – показати вам та протестувати ТОПові системи та новинки у світі УЗ-обладнання і визначити основні відмінності, переваги та недоліки.

На відміну від Дюсельдорфу, у Дубаї з’їхались офіційні представники майже всіх гігантів ультразвукового устаткування. Виставка була в рази більшою і цікавішою за рахунок вселяючої кількості учасників, продуктів та представлених на стендах новинок, з якими нам пропонували ознайомитись.

Першим нашим завданням було отримати детальну інформацію про відмінності апаратів фірми Canon i-Series. На жаль, на стенді вдалось побачити лише 2 моделі цього  ряду – Canon і700 та Canon і800. Порівняно з Aplio 500, ці моделі зробили великий стрибок вперед у якості візуалізації, швидкості обробки інформації та роботи кольорових режимів. Потужність і чутливість таких режимів як  SMI, ADF, Power справді вражає. Апарати фактично автоматизовані: вам не потрібно змінювати чутливість вручну чи працювати з ЧПІ, просто увімкніть  сканер і отримуйте задоволення від його роботи. 

Якщо порівнювати саме моделі і700 та і800, то тут суттєвої різниці не буде. За візуалізацією та швидкістю роботи ці моделі ідентичні. Вони мають абсолютно однаково інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що також викликає хороші враження під час роботи. Щодо відмінностей, то наші колеги, аплікатори з Canon Medical, відмітили 2 особливості: 

  • підтримку двох широкочастотних матричних кардіологічних датчиків, які доступні на і800 –  i6SVX1 для дорослих та i7SVX2 для використання у педіатрії. Обидва датчики підтримують 3D-реконструкцію. Проте тим, кого зацікавила модель і700 радимо не розчаровуватись, тому що є альтернатива – датчик і6SVX2, що також має можливість 3D режиму для кардіологічних досліджень у дорослих; 
  • можливість формування мультипараметричного рапорту для пакету аналізу печінки в який входять дані проведених  еластографії зсувної хвилі, дисперсії та атенуації у моделі і800.

Ось декілька клінічних зображень для оцінки якості візуалізації моделей i700 та i800.

Команда RH на виставці - Малюнок1

Команда RH на виставці - Малюнок2

Команда RH на виставці - Малюнок3

Команда RH на виставці - Малюнок4

Команда RH на виставці - Малюнок5

Також для тих хто є прихильником сканерів Canon, на Arab Health було представлено 2 нові моделі лінійки Aplio, а саме Aplio GO та Aplio Flex про можливості яких говорити ще зарано, тому що це були виставкові моделі і датчиків для можливості тестування на стенді не було.

Наступний за планом у нас був стенд Siemens Healthineers. Тут ми побачили ті моделі, на які чекали – Siemens Acuson Redwood та Acuson Sequoia. Враховуючи наш досвід роботи з системами Acuson S1000/2000/3000 ми очікували побачити нові функції, оптимізатори і вражаючу візуалізацію, проте ці моделі не змогли виправдати наші очікування сповна. Siemens не пішли шляхом інших виробників, а вирішили у нових моделях оптимізувати роботу функцій та режимів, що вже були на попередніх.

Що стосується Siemens Redwood, то менеджери представили цей апарат не як преміум, а просто експертний клас, так званий mid-range, якщо брати Juniper і Sequoia. І справді, з нових функцій, ми не побачили нічого особливого, але відчули оптимізацію попередніх. Перше, що потрапляє на очі, так це відсутність фокальних зон. В апараті присутня мультифокусна побудова зображення, що відчутно в роботі з тяжкими пацієнтами. Оптимізована та спрощена система розрахунків, апарат більш точніше проводить автоматичну біометрію плоду, спрощений звіт еластографії та спрощене управління базою пацієнтів. Це практично все, що розповіли представники компанії Siemens про Redwood.

Команда RH на виставці - Малюнок6

Команда RH на виставці - Малюнок7

А ось щодо Acuson Sequoia, то тут можна виділити одразу декілька сильних та цікавих доповнень. Перше з них – це функція для тих хто не любить перемикати  датчики вручну через інтерфейс апарату. Siemens розробила можливість переключення на потрібний датчик постукуванням по його корпусі. Це доволі незвична характеристика, яка дозволить операторам більше не думати де знаходиться кнопка вибору датчика. 

Siemens побудував сильну систему автоматичних оптимізаторів, що дозволять проводити обстеження у режимі кольорового доплеру без елайзингу. Апарат автоматично підбирає швидкість та підсилення КДК, що є особливістю саме цього виробника. Крім того, в наявності є цікава функція автоматичної оптимізації шкали імпульсного доплера. Тобто апарат в процесі роботи самостійно оптимізує напрямок, швидкість і контрастність без натискання будь яких клавіш.

Команда RH на виставці - Малюнок8

Команда RH на виставці - Малюнок9

Також, у Sequoia нарешті з’явилась опція для визначення мікроваскуляризації, і вона буде доступна в апараті преміум-сегменту, в той час як Canon вже давно використовують цю опцію в різних моделях. Проте є і мінуси – здається компанія, потрішки, взагалі відмовляється від акушерських обстежень. Ні у переліку підтримуючих датчиків, ні на консольній частині апарату ми не побачили 3D\4D режимів. Це дивно, адже зараз у акушерській практиці майже у кожній спеціалізованій клініці є така опція, а апарат позиціонують як преміальний клас. Розробникам Siemens справді великий респект за таку оптимізацію роботи лікаря, але все таки деякі кроки для нас залишаються дивними.

Для прихильників Philips – компанія представила ексклюзивні моделі своєї лінійки EpiqCVX та Elite. Якщо Ви давно цікавилися чи намітили на апарат цього виробника, то вам не потрібно вибирати більше між Epiq 7G, Epiq 7W чи Epiq 7C, тому що компанія чітко поділила потік пацієнтів на тих хто потребує сердечно-судинних обстежень – CVX та пацієнтів акушерського та загального профілю – Elite.

Щодо CVX, то тут було додано кілька нових опцій для сфери кардіології, а також покращена модель дорослого кардіологічного об’ємного датчика X5-1c, що відрізняється від попередника оновленим дизайном, що зручно лягає у руки спеціаліста та дозволяє легше знаходити акустичні вікна між ребрами пацієнтів.

Команда RH на виставці - Малюнок10

З додаткових опцій,  на CVX з’являється кастомізація вашого робочого поля, це додаткова зручність для тих, хто хоче підналаштувати сканер під себе або забрати з поля зору непотрібні функції сенсорного екрану, що на попередніх моделях не було можливим. Також інженери збільшили точність та якість проведення автоматичних розрахунків, що дозволить користувачеві зменшити час проведення обстеження та додали до можливостей апарату кілька функцій:

  • Dynamic HeartMode – дозволяє точніше визначити об’єми та виміри лівих відділів серця в 3D за рахунок відстеження кожного кадру серцевого циклу.

Команда RH на виставці - Малюнок11

  • Live 3D photorealistic rendering –  технологія, що дозволяє змінювати джерело світла додаючи контрастності і реалістичності 3D-моделюванню

Команда RH на виставці - Малюнок12

Ці функції однозначно підвищують діагностичну точність та зручність роботи з проблемними пацієнтами. А якщо розглядати Epiq Elite, то тут апарат максимально широко захопив можливості здійснювати різноманітні види обстежень, а також покращив діагностичну якість в області акушерства і гінекології склавши гідну конкуренцію спеціалізованим апаратам в цій області, залишивши за собою право на лідерство в області обстежень загального профілю.

Перше, що привертає до себе увагу – це оновлений 24-дюймовий HD MAX дисплей, який передає якісне зображення, яке менш виснажливе для вашого ока при багатогодинній роботі.

З нових опцій в апараті з’явилась цікавинка – MFI HD, яка є надчутливою для візуалізації току крові у дрібних судинах.

Команда RH на виставці - Малюнок13

А також оновлена функція XRes Pro, особливості якої, дають нам можливість здійснювати діагностику без спекл шумів і покращують диференціацію тканин.

Команда RH на виставці - Малюнок14

Наша команда аплікаторів отримала задоволення працюючи на апаратах Philips, які є одними з лідерів УЗД у світі, та з впевненістю можемо сказати, що RH рекомендує їх для виконання справді експертної діагностики.

Серед усіх стендів на Arab Health найбільшу площу займав стенд General Electric. І це не дивно, адже вони представляли найрізноманітніші моделі апаратів, проте на превеликий жаль, не давали можливості для їх тестування. Все, що було доступним потенційному клієнту – це розповідь представника про можливості та опції сканерів, а також перегляд демо-зображень апарату. Дивно, але ця компанія дала чітко зрозуміти, що вони ведуть закриту та суху політику із клієнтом і, водночас, потенційним користувачем їх послуг. Тим не менш, нам вдалося поспілкуватися і хоча б потенційно оцінити можливості апаратів таких як Logiq E10 та Versana Premier

Почнемо ж звичайно з найбільш нашумілого Logiq E10, який на даний момент займає провідні позиції в рейтингу УЗ-апаратів світу. Відразу хочемо сказати, що ця модель – це поєднання роботи двох інженерних напрямків лінійок Voluson та Logiq, яке надає апарату спеціалізованості у сферах акушерства та гінекології, а також кардіології та загальних обстежень. Інтерфейс системи взятий у лінійки Logiq, а ось комплектуюча частина – це нативний Voluson, навіть сумісність датчиків фактично однакова.

Що стосується візуалізаційних можливостей, то все, що ми можемо сказати по демо-зображеннях, що це справді апарат преміум класу, який робить диференціацію, чіткість і чутливість доплерівських режимів наближеною до ідеальної. (хоча, хто зна як насправді). Доповнивши опційні можливості стеатометрією та еластографією зсувної хвилі – GE зробили майже повний пакет для пацієнтів з захворюваннями печінки.

Команда RH на виставці - Малюнок15

Команда RH на виставці - Малюнок16

З лінійки Voluson було запозичено всю систему 3D/4D реконструкції та роботу кольорового доплеру. В цій моделі присутні різні види HD Live,  Auto follicle, Radiant flow та решта опцій.

Команда RH на виставці - Малюнок17

Команда RH на виставці - Малюнок18

Що стосується частини Logiq, то ми бачимо повний пакет їх розрахунків, з кастомізацію сенсорного екрану, а також весь кардіологічний пакет включаючи спекл трекінг – AFI. Наша команда залишилась задоволеною від можливостей цього сканера, проте не змогла насититись повністю, через неможливість її тестування. 

Versana Premier – апарат, який позиціонують як експертний, а іноді як преміум клас, насправді не виправдав наших очікувань. Інтерфейс і кастомізація апарату запозичена в попередників лінійки Logiq, обойма оптимізаторів і підтримка датчиків майже ідентична, тому ми не можемо 100% говорити, що зображення суттєво покращене, адже навіть на моделях 10-ти річної давнини з необхідною експертністю аплікатора можна було досягнути візуалізації майже досконалого рівня. 

З опцій апарату цікавинкою є лише Scan Coach і Scan Assistant, що допоможуть початківцям адаптуватись і правильно виконувати УЗ-маніпуляції. 

Команда RH на виставці - Малюнок19

Команда RH на виставці - Малюнок20

Дивлячись на якість навіть демо-зображень у нашої команди виникали двоякі відчуття, з одного боку візуалізація хороша, але можливості все ж обмежені. 

Ну і одним з основних стендів, які ми мали відвідати – це був стенд компанії, яку ми офіційно представляємо на просторах України – Chison.

Компанія представляла на стенді апарати лише експертного класу такі як Cbit 6, Qbit 9 та нову модель – Xbit 90. Щодо моделей Cbit 6 та Qbit 9, то ми досконало володіємо інформацією про ці апарати і з нею ви можете ознайомитись на нашому сайті, а також на каналі Youtube. 

Проте модель XBit 90 для нас була новинкою, і в аплікаторів прямо таки «чухались» руки протестувати її.

Виявляється, компанія Чісон, за рахунок оновлення комп’ютерної частини, збільшила кількість оптимізаторів, що будуть зменшувати шуми під час діагностики, що зробить роботу кольорового доплера більш чутливою та чіткішою. Кардіологічний пакет доповнився сегментарним спекл-трекінгом, проте Чісони анонсують оновлення до глобального спекл-трекінгу, хоча терміни поки що не відомі. 

Була оптимізована також робота 3D/4D режимів, за рахунок швидкості і чіткості об’ємних зображень, а також додана у функціонал компресійна еластографія.

Команда RH на виставці - Малюнок21

Команда RH на виставці - Малюнок22

Команда RH на виставці - Малюнок23

Сподіваємось, що новини з Arab Health були інформативними та корисними для нашої з вами співпраці. А наша команда й надалі продовжуватиме шукати новинки та підбирати для вас ідеальний апарат.