Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

УЗД дитячої сечостатевої системи при невідкладних станах: огляд класичних і нових методів!

★ ★ ★ ★ ★

07.05.2019 "Статті"


Автор: Masahiro Kitami.

Вступ

У дитячій популяції невідкладні стани сечостатевої системи є досить поширеними і можуть мати серйозні наслідки. Вони включають перекрут яєчка, епідидиміт, травму яєчка, гострий ідіопатичний набряк мошонки (AISE), перекрут яєчників і надзвичайні ситуації, що включають асоціації сечостатевих аномалій, такі як синдром Вундерліха.

Ці захворювання різноманітні, і в їх діагнозі є пастки. Поряд з традиційною УЗД були розроблені нові методи, такі як CEUS, тканинна еластографія та 3D сонографія.

Перекрут яєчка

Етіологічне дослідження гострих станів мошонки показало, що розподіл захворювань варіював залежно від віку. У дітей молодшого віку (0-12 років) найчастіше було виявлено перекрут придатка (47%), слідом перекрут яєчка (34%) та епідидиміт (4%). У осіб віком 13-21 років переважали перекрути яєчок (86%), а потім перекрут придатка (9%). Таким чином, перекрут яєчка завжди слід враховувати в диференціальній діагностиці, особливо у підлітків.

Перекрут яєчка (ПЯ)  є справжньою надзвичайною ситуацією і викликає найбільше занепокоєння в умовах гострої мошонки. ПЯ – обертання яєчка з перекрутом сім’яного канатика; це призводить до судинного інсульту, що призводить до ішемії яєчка і, в кінцевому рахунку, некрозу. Золотий час для зменшення перекруту становить 6-8 годин. Рівень порятунку становить майже 100% при лікуванні протягом 6 годин після початку, але швидко зменшується з часом, знижується до 70% протягом 6-12 годин і 20% протягом 12-24 годин.

Таким чином, необхідна правильна діагностика та оперативне втручання. Проте майже 50% клінічно діагностованих випадків перекруту яєчка є хибними позитивними, що робить особливо важливим сонографічну діагностику.

Існують два репрезентативних типи ПЯ: екстравагінальні та інтравагінальні. Інтравагінальне перекручування набагато частіше, ніж екстравагінальне.

Інтравагінальний перекрут

Інтравагінальний перекрут сім’яного канатика відбувається внаслідок надмірної рухливості яєчка і сім’яного канатика внаслідок ненормального прикріплення вагінальної оболонки мошонки, яка відома як «дзвіноподібна деформація». Цей тип перекруту зустрічається зазвичай у підлітків, хоча він також можливий у новонароджених. Очікувана частота становить 4 на 100 000 для хлопчиків у віці <18 років.

Типовим прикладом є болі в мошонці при раптовому наступі і подальшому набряку мошонки. Проте в одному дослідженні початковими симптомами були болі в животі та блювота без болю мошонки у 11% (9 з 84) пацієнтів. При диференційній діагностиці випадків болю внизу живота завжди слід мати на увазі ПЯ.

На УЗД в сірих шкалах ехотекстура спочатку нормальна. Через 4-6 годин ехотекстура яєчка показує низький ехогенний сигнал через набряк (Зобр. 1А, В). Через 24 години вона стає більш гетерогенною, що відображає застій, ішемію та / або крововилив. Неоднорідність яєчка свідчить про нежиттєздатність, тоді як гомогенна ехотекстура надзвичайно добре виражає життєздатність яєчка.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок1

Зображення 1: Перекрут яєчка (інтравагінальний) у 12-річного хлопчика з раптовим початком лівого пахового болю.
A, B. У порівнянні з нормальним правим яєчком (А), ліве яєчко збільшене і гетерогенне, і його судинність втрачена (В). Ці результати суттєво свідчать про ПЯ. C, D. Закручений сім’яний канатик (стрілки в C і D) видно в аксіальних (C) і сагітальних (D) зображеннях. Оперативні результати показали ПЯ на 360 ° з знебарвленням. При хірургічному втручанні  яєчка збереглися.

За допомогою кольорового або енергетичного допплера можна оцінити васкулярність яєчка. Зменшення або відсутність ураженого тестикулярного потоку має чутливість 86% -100%, а специфічність 97,9% -100%. Енергетичний доплер більш чутливий при виявленні тестикулярного потоку, ніж кольоровий (97% проти 88%) . Цей метод дуже цінний завдяки своїй простоті, доцільності, високій чутливості і високій специфічності. Однак, мабуть, збережена васкуляризація на кольоровому доплері не виключає ПЯ.

Перекрут яєчка може проявлятися як гіперемія на ранніх стадіях внаслідок венозної дилатації та збереженого артеріального потоку. У таких випадках форма спектральної хвилі може бути інформативною, демонструючи підвищений індекс резистентності яєчка з відсутністю діастолічного потоку, що свідчить про важку венозну обструкцію.

Переривчастий перекрут може проявляти гіперемію і може бути неправильно діагностуватися як орхіт. Горизонтальне положення тестикулів і епізоди знеболювання корисні для правильного діагнозу.

Хоча кольорові та енергетичні доплерівські зображення мають високу чутливість і специфічність, вони використовуються для виявлення непрямих висновків, що свідчать про ПЯ. Найбільш прямим висновком щодо ПЯ є перекручений сім’яний канатик, який називають «вихровим знаком» (Зобр. 1 C, D).

Розташування скрученого сім’яного канатика змінюється: від простого дистального до зовнішнього кільця вище або ззаду від яєчка. У випадку неспаденого яєчка у паховому каналі може бути розташований кручений сім’яний канатик.

Також важливим є спостереження придатку. Тобто, аномальна конфігурація і зміщене положення головки придатка яєчка може бути єдиним сонографічним висновком, що свідчить про перекрут. Таким чином, спостереження епідидиміса особливо важливе у випадках неповного ПЯ із збереженим тестикулярним потоком. Крім того, можна побачити реактивні гідроцеле і потовщення стінки мошонки.

Подібно допплерівським зображенням, CEUS може показувати відсутність інтратестикулярного посилення. Хоча в кількох серіях, які були опубліковані, не було виявлено жодної переваги порівняно з допплерівською УЗД, проте CEUS має потенціал забезпечити поліпшену чутливість при виявленні кровотоку в яєчках протягом раннього дитинства, оскільки часто важко продемонструвати перфузію в межах нормального яєчка з використанням кольорової доплерівської сонографії. Крім того, CEUS може додати корисну інформацію для оцінки сегментарного інфаркту, який може бути вторинним. Вогнищева відсутність посилення сприяє диференціації сегментарного інфаркту від пухлин.

На еластографії зростає жорсткість при ПЯ. Еластографія може також надавати інформацію про сперматогенез після перекруту яєчка. Більш високі значення жорсткості були пов’язані з якісно і кількісно зниженим сперматогенезом у тваринній моделі.

Екстравагінальний перекрут

Екстравагінальний перекрут відбувається внаслідок передчасного прикріплення вагіни до стінок мошонки. Це призводить до перекручування вагінальної оболонки, включаючи її вміст. Цей механізм найчастіше зустрічається в пренатальному періоді.

Серед випадків перекруту у новонароджених приблизно 80% є пренатальними, які важко врятувати, а приблизно 20% – післяпологові, які можуть бути врятовані. Хоча контралатеральна профілактична орхіопексію є суперечливою, це може вказувати на уникнення ризику анорхії.

Сонографічні висновки екстравагінального перекруту змінюються залежно від стадії. У гострій стадії спостерігається виражене розширення, з гетерогенністю і втратою васкулярності (Зобр. 2А, В). Інші висновки включають лінійні гіпоехогенні смуги (Зобр 2А), рідину субтуніки і гідроцеле (Зобр. 2). На пізніх стадіях відбувається пересихання яєчка з підвищеною ехогенністю (Зобр. 2В, D). Знання цих змін є важливим, оскільки тестикулярний потік часто не виявляється навіть у нормальних яєчках у новонароджених. У цій ситуації еластографія також може бути корисною для візуалізації затвердіння некротичного яєчка.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок2

Зображення 2: Перекрут яєчка (екстравагінальний) у новонародженого з набряком лівої мошонки.
А, В. Ультрасонографія на 3-й день після народження (А), розширене яєчка показує гетерогенну ехогенність з лінійними гіпоехогенними смугами, гідроцеле (зірочка) і рідиною субтуніки (кинджал) без васкулярності в яєчках на кольоровому доплерівському зображенні (В). Ці знахідки характерні для неонатального ПЯ. C, D. На день 25 (C) і 2 місяці (D) ультрасонографія показує “пересихання” з підвищеною ехогенністю і кальцифікацією (люб’язно надано доктором М. Мікіко, Національним центром охорони здоров’я та розвитку дітей, Японія).

Епідидиміт

Епідидиміт також є поширеною причиною гострої мошонки. Епідидиміт частіше зустрічається у підлітків; випадки зазвичай включають організми, що передаються статевим шляхом, такі як Neisseria gonorrhoeae і Chlamydia. У новонароджених репрезентативні збудники – Escherichia coli, Pseudomonas і Aerobacter. Основні відхилення у новонароджених включають ектопічний отвір сечоводу до насіннєвого пухирця, задні клапани уретри і міхурово-кишковий рефлюкс.

Незважаючи на те, що потреба у вивченні зображень щодо основної причини є суперечливою, деякі автори вважають, що пацієнти з епідидимітом, особливо в дитинстві або після другого епізоду, повинні пройти оцінку основного захворювання за допомогою таких методів, як УЗД і цистоуретрографія. Це пояснюється необхідністю правильного діагнозу, хоча епідидиміт зазвичай лікується консервативно.

Сонографічні знахідки включають набухання придатка яєчка зі зниженою ехогенністю (Зобр. 3А, В), але можуть бути гетерогенними, особливо при кровотечах. Зазвичай вражається головка, проте і весь епідидиміс може бути залучений (Зобр 3б). Важкий набряк часто спостерігається у пацієнтів з урогенітальними порушеннями.  

Навколишні реактивні зміни, такі як гідроцеле і потовщення стінки мошонки, також поширені. На кольоровій та енергетичній доплерівській візуалізації перфузія придатка збільшується (Зобр. 3, с), індекс резистентності зменшується до менш ніж 0,5-0,7.

Поширення запалення викликає орхіт (епідидимо-орхіт) у 20% – 40% випадків, виявляючи збільшення, гетерогенну ехогенність і підвищену судинність. У разі формування абсцесу або інфаркту яєчка, вторинного по відношенню до епідидиморхіту, CEUS може запропонувати додаткову інформацію. Ці умови візуалізуються як незміцнена область, а абсцеси проявляють сильне периферичне посилення. У випадках вогнищевого орхіту новоутворення можна включити в диференціальний діагноз. Еластографія може диференціювати орхіти, з м’якою еластичністю, від новоутворень, з жорсткою еластичністю.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок3

Зображення 3: Епідидиміт у 5-річного хлопчика з болем у правій мошонці.
A-C. Придаток яєчка має помітне збільшення як головки (стрілки в А), так і тіла (стрілки у В), а також підвищену судинність придатка (С). Також спостерігається потовщення стінки мошонки (А-С).

Перекрут придатка яєчка

У більшості випадків (приблизно 91% -95%) при ПЯ придаток втягується в процес досить рідко. Часто це відбувається у хлопчиків у віці 7-14 років. Перекрут придатка пов’язаний з холодним сезоном. Під час фізичного обстеження ПП можна розглядати як синюватий вузлик через верхню шкіру. Цей «знак синьої точки» специфічний для ПП, але його чутливість досягає 21%. Отже, важлива ехографічна діагностика.

На УЗД в сірих шкалах придаток яєчка зазвичай спостерігається на медіальній стороні верхнього полюса яєчка (Зобр. 4, відео 1, 2). Зображення придатка яєчка не вказує на перекрут, оскільки придаток є нормальною структурою. Раніше вважалося, що скручений придаток зазвичай є гіперэхогенним, але нещодавнє дослідження показало, що ехогенність змінюється з часом. Скручений придаток спочатку є гіпоехоїчним, але може бути гіперэхогенним після> 24 годин. Гіпоехогенний придаток зазвичай має вигляд солі та перцю, з численними яскравими плямами та перегородками. Закручені придатки показують набухання (розміром від 3 до 17 мм) (Зобр. 5А), порівняно з нормальними придатками (1-7 мм) (Зобр. 4).

Додаткові висновки включають розширення гідроцелевих яєчок і епідидима, що потенційно може призвести до помилкового діагностики епідидиміту. ПП лікується консервативно, що також справедливо для епідидиміту. Однак, у разі ПП, застосовується ручне розкручування під УЗД контролем. У разі епідидиміту може знадобитися перевірка основної причини. Таким чином, точна діагностика залишається важливою. Ступінь успішності ручного розкручення залежить від ехогенності: 91% для гіпоехогенних, 75% для ізоехогенних і 50% для гіперехогенних придатків.

На кольорових доплерівських зображеннях не спостерігається судинного сигналу в скрученому придатку (Зобр. 5В) . Після редукції придатки проявляють підвищену судинність і зменшення розмірів.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок4

Зображення 4: Нормальний придаток яєчка у 3-річного хлопчика з правостороннім гідроцеле.
A. Сагітальне зображення показує придаток (стрілка) у борозенці між придатком (зірочка) і яєчком. B. Осьове зображення на рівні нижнього краю головки епідидима (зірочка) показує придаток (стрілка) на медіальній стороні епідидима (зірочка).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок5

Зображення 5: Перекручений придаток яєчка у 12-річного хлопчика з болями в лівій мошонці та спині.
А, В. Кольорові доплерівські зображення були отримані в сагітальному (А) і осьовому вигляді (В). Придаток яєчка (стрілки в А і В), розташований на верхньому полюсі яєчка, набряк до> 8 мм. Судинність втрачається в придатку (стрілки в А і В).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок6

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок7

Травма яєчка

Травма яєчка викликає крововилив і інфаркт паренхіми, що в кінцевому підсумку призводить до некрозу. У серйозних випадках може виникнути порушення білкової оболонки, відоме також як розрив яєчка, що супроводжується випинанням паренхіми.

Це є показанням до термінової хірургії, а раннє хірургічне втручання покращує тривалу функцію яєчка.

Сонографічні знахідки включають зміни в ехогенності внаслідок кровотечі та ішемії, а нерегулярні контури яєчка та / або розрив білкової оболонки припускають розрив яєчка (Зобр. 6А).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок8

Зображення 6: Розрив яєчка у 13-річного хлопчика.
A. Цілісність білкової оболонки (БО) (наконечників стріл) є неясною на нижньому полюсі, і гетерогенна тканина яєчок була пошкоджена (стрілки). В. У кольоровому доплерівському зображенні пролапсована тканина втратила судинність (стрілки). Підтверджено розрив БО; його реконструювали хірургічним шляхом, реектували пролапсну некротичну тканину (люб’язно надано д-ром М. Мікіко, Національним центром охорони здоров’я та розвитку дитини, Японія).

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Гострий ідіопатичний набряк мошонки

ГІНМ –  є самообмеженним захворюванням, що зазвичай спостерігається у дітей віком до 10 років (в середньому 6 років). Його етіологія невідома, але передбачається інфекція, алергічна реакція і ангіоневротичний набряк. ГІНМ показує спонтанну регресію, але рецидив також спостерігається у 21% випадків. Характерною є еритема мошонки і набряк без болючості. Еритема і набряк можуть поширюватися в область промежини і пахової області приблизно в 50% випадків.

Лабораторні обстеження показують нормальні діапазони, за винятком можливої ​​наявності еозинофілії, що підтримує теорію алергічної етіології. Сонографічні знахідки включають потовщення стінки мошонки з гетерогенною поперечно-смугастою і набряклою зовнішністю (Зобр. 7А, В) і гіперваскулярністю (Зобр. 7В) (називається знаком фонтану в двосторонніх випадках) і можливої ​​пахової лімфаденопатії. Однак ці висновки є неспецифічними, і важливим є виключення інших захворювань.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок9

Зображення 7: Два випадки гострого ідіопатичного набряку мошонки: новонародженого з набряком мошонки (А) і 6-річного хлопчика з болем у мошонці (В, С).
Двостороннє стінки мошонки помітно потовщені (стрілки). B, C. Стінка мошонки помітно потовщена (стрілка в B) з підвищеною васкуляризацією (наконечники стріл в C). Симптоми спонтанно покращилися у обох пацієнтів.

Перекрут яєчників

Перекрут яєчників (ПЯ-ів) відноситься до перекруту судинної ніжки, що призводить до порушення судинної системи, що призводить до ішемії яєчників і, в кінцевому рахунку, до некрозу. Може відбуватися аутоампутація, особливо при новоутворенні. Цей катастрофічний стан також важливий у педіатричній галузі. Існують значні індивідуальні відмінності у часі до інфаркту, і немає чіткого часу для операції, на відміну від перекруту яєчка.

Віковий розподіл є бімодальним, причому два піки зустрічаються у немовлят і підлітків. ПЯ-ів набагато частіше зустрічається на правій стороні через менший вільний тазовий простір на лівій стороні завдяки сигмовидній кишці. Занурення зазвичай відбувається у зв’язку з масою яєчників. Маса зазвичай є доброякісною, як правило, кіста яєчника або тератоми; зареєстрований рівень злоякісності був лише 1,8% у педіатричних випадках.

Найбільш поширеними сонографічними ознаками є розширення і неоднорідність. Маса> 5 см є 83% чутливою до перекруту, хоча цей висновок не є специфічним.

Кровотеча яєчників рідко зустрічається у дітей з препубертатом, оскільки ендометріоз і тубооваріальний абсцес надзвичайно рідкісні. Таким чином, геморагічна кіста яєчників свідчить про перекрут.

На додаток до кістозних мас яєчників, що викликають ПЯ-ів, інтраоваріальні кісти повинні ретельно оцінюватися. Периферично розташовані кісти (Зобр. 8А), які не є істинними кістами і можуть бути пов’язані з транссудацією рідини внаслідок перевантаження, мають відносно високу специфічність 74%. Збільшення яєчників множинними периферичними кістами може показати високу позитивну прогностичну цінність (87,5%) і специфічність (93,3%). Згідно з повідомленням, фолікулярний кільцевий знак, або перифолікулярний гіперехогенний край, має високу специфічність (80%) і спостерігається, починаючи з ранньої стадії перекруту. Цей знак слід ретельно диференціювати від акустичного тіньового артефакту нормальних фолікулів з точки зору наступних особливостей: його видно концентрично навколо фолікулів і має помітну товщину (1-2 мм). Рекомендується трансвагінальне сканування, якщо це можливо, але ця ознака також може бути виявлена при трансабдоминальному скануванні. Рівень внутрішньофоллікулярної рідини-сміття є додатковою фолікулярною ознакою з високою специфічністю (85%).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок10

Зображення 8: Перекрут яєчників у 16-річної дівчини.
A. Уражений яєчник показує кілька периферично розташованих кіст (стрілки). Зауважимо, що край яєчника розтягується (наконечники стріл) за рахунок перекруту. B. Ніжка яєчника закручується (в центрі спіральної стрілки) і може розглядатися як знак водовороту (відео 3). Також спостерігається велика параворіальна кіста (причина перекруту) (зірочка). C, D. Судинність в ураженому яєчнику є неясною (стрілки в C) порівняно з нормальним яєчником (стрілки в D) на чудовій монохромної мікросудинної візуалізації. E. Оперативне зображення показує скручену ніжку (стрілки) яєчника (стрілка). Зірочка вказує на прозору параворіальну кісту, а кинджал – на матку.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок11

Інші класичні ознаки включають набряк яєчників, аномальне положення яєчників, вільну рідину в просторі Дугласа і відсутність васкуляризації яєчників (Зобр. 8С) .

Ясно, що вихровий знак і кручена ніжка є корисними і діагностичними (Зобр. 8В, відео 3). Це прямий висновок перекруту.

Неонатальний перекрут яєчників слід розглядати окремо, оскільки це стан зазвичай виникає антенально. У пацієнтів з неонатальним перекрутом яєчників 91% мали кісти яєчників на пренатальній УЗД. УЗД показують складні кістозні маси, що свідчать про геморагії, з ознаками, такими як мультисептація, ехогенні уламки та / або рівні рідини (Зобр. 9). Кальцифікацію також можна побачити в деяких випадках. Є кілька підводних каменів у діагностиці неонатального перекруту. Половина яєчників з перекрутом може показуватись позатазово і може неправильно діагностуватися як апендицит або як абсцес. Більш того, потовщена стінка може показувати ехогенний внутрішній край, що імітує дублювання кіст (Зобр. 9А).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок12

Зображення 9: Два випадки перекручування яєчників у новонароджених.
A. Кістозна маса спостерігається у дитини 0 днів. Кіста містить сміття. На стінці кісти показано потовщення і ехогенний внутрішній край (стрілки), що імітує дублювання кісти. B. Кістозну масу спостерігають через 1 добу дитини. Стінка кісти потовщена, і кіста показана всесезонно. Це імітує лімфатичні вади (лімфангіоми).

Ще одна особлива умова перекруту яєчників спостерігається при килах яєчників. Кила яєчників зазвичай спостерігається у немовлят. Оскільки яєчникова судинна ніжка звужується у внутрішньому кільці, розмір яєчника відносно більший ніж ніжка. Це зумовлює схильність яєчника перекруту. Оваріальна кила має ризик кручення, і необхідно оцінити можливість перекруту, включаючи васкуляризацію. Оваріальна кила легко розпізнається як овальна маса з малими кістами при УЗД. Сонографічні результати перекрученої кили яєчників включають множинні кісти, збільшення яєчників і гетерогенну гіперехогенність. Можна побачити також скручену ніжку і зменшену васкулярність (Зобр 10).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок13

Зображення 10: Оваріальна кила з перекрутом в 8-місячної дівчинки з лівим паховим набуханням.
А, В. Маса містить численні кісти всередині неї, припускаючи, що це яєчник. Видно скручування яєчникової ніжки (стрілки в A), і васкулярність не виявляється на кольоровому доплерівському зображенні (B). У фолікулі міститься сміття (головка стріли в А).

Надзвичайні ситуації згідно Асоціації Сечостатевих Аномалій

Якщо наявна атрезія шийки матки, піхви або дівочої пліви, то вони перешкоджають проходженню менструальної крові при менархе, що призводить до гематометрії, яка також називається менструальною моліміною. Як правило, атрезія залишається непоміченою до появи болю в животі. Таким чином, рентгенологи іноді зустрічаються з випадками гематометрів у дівчат, які мають гострий біль у животі. При УЗД показана дилатація матки ехогенною рідиною (Зобр. 11), з або без дилатації шийки матки, відповідно до площі атрезії. Рівень рідини можна побачити в деяких випадках (Зобр 11).

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок14

Зображення 11: Гематометрія у 10-річної дівчини до менархе, з рецидивуючими болями в животі протягом декількох місяців (менструальна моліміна).
Осьові (А) і сагітальні (В) зображення показують розширену порожнину матки з ехогенною рідиною. Відзначають внутрішньочеревні гематоми зі складною ехогенністю.

Атрезія матки або вагіни з аномаліями протока Мюллера часто супроводжується аномаліями нирок. Зокрема, аплазія нирок високо прогнозує іпсилатеральну обструктивну аномалію Мюллера, причому ця асоціація зустрічається у більш ніж 50% випадків.

У хворих з дисплазією нирок підкреслено важливість дослідження атрезії матки. У неонатальному періоді матка відносно велика через материнські і плацентарні гормони і придатна для дослідження аномалій матки (Зобр. 12). Однак після цього періоду матка стає меншою до підліткового віку і важко зрозуміти, чи існує аномалія матки (Зобр. 13). Таким чином, у випадках дисплазії нирок, особливо аплазії нирок, у новонародженому періоді рекомендується дослідити, чи є утеровагінальні аномалії.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок15

Зображення 12: Права ниркова агенезія з дубльованою маткою і іпсилатеральною вагінальною рідиною (2-денний новонароджений).
A. Права нирка показує агенез. B-D. У тазовому скануванні чітко видно дубльовану матку (стрілки в В і С), при цьому інтравагінальна рідина іпсилатеральна до ниркової агенезії (наконечники С і D), що свідчить про перешкодженість матки і іпсилатеральну аномалію нирок. Матка дозріла в цей період, на відміну від 6-річної дівчини, показаної на зобр. 13. Цей період придатний для скринінгу на аномалії матки.

УЗД дитячої сечостатевої системи - Малюнок16

Зображення 13: Права ниркова дисплазія з аномаліями Мюллерового протоку з іпсилатеральною вагінальною рідиною (6-річна дівчинка).
Праву нирку не спостерігали через атрофію з раніше діагностованою мультицистичною дисплазією нирки. B -D. Інтравагінальну рідину спостерігають іпсилатерально до дисплазії нирок (наконечники стріл в C [осьове зображення] і D [сагітальне зображення]). Зірочка в D вказує на вагінальну частину шийки матки. Аномалію матки не вдалося розпізнати через її невеликий розмір у віці (стрілки в B [осьове зображення] і D [сагітальне зображення]). E. На магнітно-резонансній томографії, дві перегородки були ледь розпізнані (стрілки). F. Каудальний зріз показує, що вагінальна рідина була іпсилатеральною до дисплазії нирок (головка стріли). Розмір матки в цьому віці невеликий, на відміну від зобр.12, у новонародженого. Аномалії матки повинні бути обстежені протягом неонатального періоду.

Висновок

У цій статті розглянуто особливості невідкладних станів сечостатевих органів у дітей. Хоча існують багато підводних каменів у встановленні правильного діагнозу, знання правильного підходу може бути дуже корисним.

Якщо у вас залишились запитання, зв’яжіться з нашим менеджером для їх вирішення. В нашому каталозі ви знайдете апарати для діагностики сечостатевої системи.

Написати відгук