Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Повний атлас кольпоскопії: принципи та практика від А до Я

29.02.2024 "Статті"


За останні кілька років практика кольпоскопії значно еволюціонувала завдяки впровадженню нових скринінгових технологій та алгоритмів лікування. Атлас кольпоскопії: Принципи та практика був розроблений з урахуванням нових концепцій та мінливих сценаріїв. Атлас розглядає основи, а потім проводить студента через тонкощі виявлення змін, диференціації пухлинних і непухлинних станів та документування отриманих результатів. Ми продемонстрували використання термінології кольпоскопії, нещодавно прийнятої Міжнародною федерацією цервікальної патології та кольпоскопії (IFCPC), а також Swede системи оцінювання. Ми сподіваємося, що цей вільнодоступний ресурс виявиться дуже цінним навчальним інструментом як для студентів, так і для практикуючих лікарів, які займаються кольпоскопією та лікуванням неоплазій шийки матки.

КОЛЬПОСКОПІЧНИЙ ВИГЛЯД НОРМАЛЬНОЇ ШИЙКИ МАТКИ

Кольпоскоп – це стереоскопічний малопотужний мікроскоп, який використовується для візуалізації шийки матки та інших частин нижніх статевих шляхів за допомогою потужного світла для освітлення об’єкта. Він може бути використаний для виявлення патології, визначення обсягу та тяжкості ураження, а також для проведення біопсії з найбільш підходящої ділянки. Ексцизійне лікування передракових уражень шийки матки проводиться під кольпоскопічною візуалізацією.

Змістовна інтерпретація кольпоскопічних ознак вимагає глибокого розуміння гістопатології шийки матки в нормі та при патології.

Кольпоскопічний вигляд визначається архітектурою епітелію та строми, що лежить під ним. Нормальний епітелій шийки матки прозорий і діє як “фільтр”, що пропускає світло. Пропущене світло відбивається від червоної строми і стає видимим через кольпоскоп. Строма виглядає червоною через велику кількість кровоносних судин. Червоний колір строми надає рожевого кольору шийці матки. Кровоносні судини, які видно на шийці матки під час кольпоскопії, знаходяться в стромі. Вони стають видимими завдяки прозорому характеру епітелію, що покриває шийку матки.

Світло проходить крізь прозорий епітелій і відбивається від червоної строми, надаючи рожево-червоного кольору шийці матки

Рожево-червоний колір шийки матки обумовлений світлом, відбитим від червоної строми

Оскільки плоский епітелій потовщується через прогресуюче дозрівання з віком, світло, що проходить через “фільтр”, зменшується, і шийка матки виглядає менш рожевою і здається блідою.

Нормальний епітелій шийки матки

Шийка матки вкрита багатошаровим плоским і циліндричним епітелієм. У нормі плоский епітелій покриває ектоцервікс, а циліндричний – ендоцервікс. Ці два типи епітелію зустрічаються в місці переходу плоского епітелію в циліндричний (ППЦ). ППЦ зазвичай розташований близько до зовнішнього зіву шийки матки, хоча його положення змінюється з віком і гормональним статусом жінки.

Нормальний епітелій шийки матки – Первинний плоский епітелій

Первинний плоский епітелій – це нативний епітелій (який був присутній при народженні) ектоцервіксу. Він гладенький, рожевий і не змінюється після застосування оцтової кислоти. У зрілій шийці матки первинний плоский епітелій знаходиться на периферії і є суцільним з епітелієм піхви.

Первинний плоский епітелій після застосування оцтової кислоти
Жовта стрілка: первинний плоский епітелій
Зелена стрілка: Зовнішній зів
Синя стрілка: Епітелій піхви

Первинний плоский епітелій після застосування оцтової кислот
Жовта стірлка: первинний плоский епітелій
Зелена стрілка: Зовнішній зів

Колір первинного плоского епітелію змінюється на темно-коричневий після застосування йоду Люголя через забарвлення йодом внутрішньоклітинного глікогену в поверхневих шарах.

Первинний плоский епітелій після застосування йоду Люголя
Жовта стрілка: первинний плоский епітелій
Зелена стрілка: Зовнішній зів

Написати відгук