Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Програмне забезпечення, як гарантія якісного УЗД

13.09.2017 "Новини"


Що для вас означає слово «цифра»? Знак, який характеризує певне число? Проте сьогодення вкладає в це слово зовсім інший зміст: цифрові технології, технічний прогрес, ера комп’ютерів. І справді, комп’ютери настільки глибоко інтегрувалися в світ людей, в наше повсякденне життя, що нам важко уявити власну оселю без ПК чи ноутбука. Не оминула «цифра» і сферу медицини.  

Еволюція УЗ діагностики під впливом цифрових технологій

З впевненістю  можна сказати, що всі революційні прориви в медицині були б неможливими без цифрових технологій (заслуги людини ніхто не применшує). Перші ультразвукові апарати були аналоговими. Згадайте, які вони були важкі та громіздкі, яке зернисте та жорстке в них було зображення, –  сучасні лікарі, мабуть, уже не змогли б працювати з таким обладнанням.

З появою «цифри» в ультразвуковій діагностиці усе докорінно змінилося:  апарати  стали схожими на комп’ютери. Тепер над їх створенням працюють не тільки інженери, а й програмісти. Вони «пишуть» для апаратів програмне забезпечення, завдяки якому лікарі працюють із зображенням виняткової чіткості, корегуючи його в режимі реального часу.

Від ефективності ПЗ залежить якість картинки на екрані: виробники УЗ-техніки постійно впроваджують нові функції для покращення зображення, зменшення зернистості, придушення шумів. Сучасні програми дозволяють лікарю значно спростити роботу  з апаратом і більше часу приділити пацієнту: налаштування оптимальних умов роботи сканера, виміри та розрахунки відбуваються майже автоматично.

Сукупність програм та функцій – це і є програмне забезпечення, або як кажуть програмісти – «софт». Програмісти безперервно працюють над його оновленням і в кожній наступній версії намагаються вдосконалити попередні можливості та здивувати користувачів новими програмами. Можна впевнено заявити, що кожна оновлена версія софту відображає останні досягнення медичної інженерії.

Як програмне забезпечення змінювало можливості УЗД апаратів

Провідний виробник УЗ апаратів GE для своєї лінійки Voluson випускає програмне забезпечення з позначенням «ВТ» (це абревіатура від слів «Вreak Through», переклад з англ. – «прорвись»). І справді, кожна наступна версія цього софту це без перебільшення справжній прорив в УЗ діагностиці. Так, версія ВТ09 включала в себе унікальні для свого часу програму SonoVCAD heart (4D серця плоду), анатомічний М-режим та опцію DICOM.

Починаючи з софту ВТ10 з’являється SonoNT (напівавтоматичне вимірювання комірцевого простору), SonoRenderStart, STIC (програма об’ємної динамічної візуалізації серця плоду в сірій шкалі і кольоровому доплері).

Революційна програма об’ємної візуалізації плоду 4D HD-Live, яка вперше була представлена в версії ВТ12, за рахунок неймовірно реалістичного зображення зробила апарати лінійки Voluson еталоном в акушерській УЗ-діагностиці в цілому світі. А от опція еластографії стала доступною з версії ВТ13. На сьогоднішній день найновішою є ВТ15.

Аналогічну еволюцію можливостей апаратів і їх софтів можна простежити і на прикладі інших виробників. Таким чином, різні  покоління програмного забезпечення у двох повністю одинакових з вигляду апаратів перетворює їх в зовсім різні по можливостям машини. Саме тому при виборі УЗ-системи обов’язково треба звернути увагу на те, щоб на ній була встановлена найновіша версія програмного забезпечення. Для Siemens S2000 остання версія ПЗ – VC25F, для моделі Х300 – 7.5.05;  для Toshiba Aplio XG – V5.25, Aplio МX – V2.21, Aplio 500 – V6.0,  Aplio Artida – V3.2, Xario – V9.21, Xario XG – V4.21, Viamo – V5.0

Реалії життя щоденно ставлять перед нами нові виклики та завдання. Технології змінюються настільки швидко, що на хвилі успіху та лідерства опиняються лише  ті, хто не просто слідкує за цими змінами, а й швидко намагається інтегрувати їх у свою справу, свій бізнес, своє життя. З повагою, команда RH.