Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Щорічний огляд Medica 2017

07.12.2016 "Новини"


 

Огляд починаємо з УЗД сканерів Toshiba

Як ми і передбачали в минулорічному огляді «Медіка-2016», Toshiba в 2017 повинна оновити лінійку Aplio. Наші передбачення виявились вірними. Нам представили нову, «brand new» лінійку Aplio i700, i800, i900. Новий формувач променя та архітектура iBeam покращили і без того найсильнішу в класі преміум-ультразвуку лінійку 300/400/500. Дизайн консолей розробили з нуля, а менші розміри забезпечують хорошу ергономіку та зручність в роботі. Лінійка 700/800/900 позиціонується як флагманська, хоча попередні моделі 300/400/500 продовжують випускатися.

Добре відомі технології FlyThrough, SMI та Luminance тепер працюють ще краще. SMI – аналог технології B-flow від General Electric, отримала покращену чутливість та роздільну здатність, а також більшу частоту кадрів – це одна з найбільших переваг Aplio. Еластографія зсувної хвилі тепер працює в режимі реального часу, в тому числі на внутрішньо-порожнинних датчиках. Сімейство 700/800/900 підтримує всі попередні датчики Aplio, але повністю розкривається з новими широкосмуговими монокристальними та матричними датчиками.

Новий формувач променя з матричними датчиками працює лише на моделях і800 та і900, а і700 їх не підтримує. Вперше у японського виробника з’явився лінійний датчик із частотою 24 МГц для поверхневих структур. Апарат і900 виходить на заміну добре відомій Artida: це кардіологічна машина найвищого рівня, яка підтримує нові 4D внутрішньо-стравохідний та 4D кардіологічний датчики. УЗД-сканер i800 пропонується у двох варіантах – GI (general imaging) та WHC (woman health care), i700 – загальна радіологічна машина. Цінова політика щодо попередньої лінійки 300/400/500 залишається стабільною, з прогнозованим зниженням в наступному року. Власникам 500 є сенс робити upgrade лише на 800/900. Лінійка Xario 100/200 продовжує випускатися. Artida та Nemio знімаються з виробництва. Єдиним мінусом нових 700/800/900 можна вважати ціну.

1

2

GE

Вперше за багато років корпорація General Electric не була представлена на виставці. Ну що ж, почекаємо весняного європейського товариства радіологів ESR у Відні.

Samsung

Поряд з добре відомими WS80, RS80 і H60 корейці представили два нові апарати, серед них HS70 with Prime – загальна радіологічна машина з підтримкою еластографії зсувної хвилі S-Shearwave для визначення жорсткості печінки і поверхневих органів (підтримує конвексний та лінійні датчики), покращеною технологією роботи з контрастними речовинами CEUS+, фірмовою технологією Samsung 5D CNS для автоматизованого вимірювання розмірів мозку плода та покращенням візуалізації голки при інтервенційних процедурах NeedleMate+. Мені сподобалась просторова та контрастна роздільна здатність. Класична сірошкальна картина в кращих традиціях!

5

Відверто розчарував. Італійська компанія представила свою нову топову машину – MyLab Eight. Апарат, який позиціонується в hi-end сегменті, абсолютно не вразив ні структурою картинки, ні особливими опціями. Можливо, програмне забезпечення виставкового варіанту надто сире і буде удосконалюватись. Поки рекомендувати його важко. Почекаємо і обов’язково оцінимо ще раз.

5а

Philips

Один із найбільших стендів, де завжди було багато відвідувачів. Представлена традиційна, вже добре відома лінійка ClearView, Affinity та Epiq.

Mindray

Китайська корпорація представила кілька нових апаратів. Модель DC40 позиціонують як заміну DC-N3. Апарат середнього рівня з вбудованою батареєю, десятидюймовим сенсорним екраном, автоматичними акушерськими вимірюваннями, режимом 4D реконструкції з віртуальним джерелом світла. В свою чергу, DC60 приходить на заміну DC-T6. За функціональністю він аналогічний моделі DC40, але з деяким покращенням зображення.

6

DC60 приходить на заміну DC-T6. Функціонал, аналогічний DC40, з деяким покращенням зображення.

7

 

 

Resona 7 – апарат, анонсований минулого року, який показували лише в демонстраційному режимі, цього року вдалося протестувати в роботі. Mindray виходить в сегмент преміум-ультразвуку, де йому доведеться конкурувати з лінійкою сканерів Aplio від Toshiba та S-series компанії Siemens. Якісна сіра шкала, чутливий доплер, особливий векторний кольоровий доплер V Flow, еластографія зсувної хвилі (зараз на лінійному датчику, наступного року працюватиме і на конвексному) – серйозна заявка китайського лідера.

9

10

Chison

Відкриття для мене. Значний ривок вперед китайського виробника. Якщо раніше не було вартих уваги апаратів, то зараз все кардинально змінилося. Представлена нова  лінійка компактних Qbit5, Qbit7, Qbit9, а також портативний апарат Sonobook. Звичайно, це не преміум-бренд, але співвідношення ціни та якості надзвичайно хороше.

Qbit5 – апарат початкового рівня з пристойною сірошкальною картинкою та чутливим кольоровим доплером. Кардіологічні дослідження – не найсильніша сторона цього апарата, але, на мою думку, в якості загальної радіологічної машини початкового рівня буде бестселером!

11

QBit7 відзначився покращеним сірошкальним зображенням та можливістю роботи із 4D конвексним датчиком. Сканер підтримує об’ємну реконструкцію з рухомим джерелом світла Virtual HD.

QBit9 – флагман лінійки з можливістю компресійної еластографії.

Приємно вразив новий портативний апарат EBit60. Висока чутливість доплера, хороша роздільна здатність сірошкальної картинки, абсолютно новий дизайн консолі і датчиків, сучасна ергономіка лінійки ЕBit – все це дозволяє говорити про високий потенціал моделі.

14 15

Siemens

Провідний німецький виробник медичного обладнання, корпорація Siemens, також не мала офіційного представництва на виставці. Однак, один з дилерів показав добре відомі нам NX3 та NX2. NX3 можна розглядати на одному рівні Х500-Х600. В свою чергу, NX2 позиціонується на рівні Х150-Х300. Лінійки S не було, та й  оновлена вона до рівня TC лише минулого року, тому нічого нового найближчим часом не варто очікувати.

12

Alpinion

Корейський виробник представив новий E-Сube11. Нова апаратна платформа на базі швидкого процесору Intel i7, з підтримкою монокристальних високощільних датчиків Crystal Signature (в тому числі перший в світі монокристальний 4D конвексний датчик SVC1-6H), які завжди були сильною стороною Alpinion. Технологія Live HQ дозволяє отримати об’ємний рендеринг акушерських зображень з реалістичними відтінками і віртуальним джерелом світла.

13