Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Ультразвукова діагностика при нестабільних переломах шийного відділу хребта при травмах у дітей

★ ★ ★ ★ ★

21.11.2018 "Статті"


Автори: Deepak Agrawal, Tej Prakash Sinha, Sanjeev Bhoi.

Передмова

Метою даного дослідження була оцінка діагностичних здібностей стандартного портативного УЗ-апарату при виявленні потенційно нестабільних травм шийного відділу хребта при важких травмах, під час початкової реанімації.

Спочатку методика була стандартизована авторами і протестована на 10 пацієнтах з травмою шийного відділу хребта (ШВХ).

Це експериментальне дослідження проводилося протягом 1 місяця після затвердження етичної комісії. Для оцінки були вибрані пацієнти відділення педіатрії (≦ 18 років) з ізольованою важкою травмою голови (шкала коми Глазго ≤8).

Результати: краще вікно для обстеження ШВХ – передній трикутник з використанням лінійного датчика (6-13 МГц). У 6 пацієнтів із зареєстрованими травмами хребта спостерігалася двостороння крайова дислокація C5-C6, і C6-C7 у 3 пацієнтів. У одного пацієнта була виявлена ​​тріщина C5 і у ще одного – антеролістез С2.

Вступ

Близько 8% пацієнтів в несвідомому стані з травмами матимуть супутню травму ШВХ. Рентгенографія технічно незадовільна в умовах реанімації і недостатньо чутлива, щоб виключити травми хребта. У таких ситуаціях портативні ультразвукові сканери виключають ризики затримки часу і зайвої мобільності шиї, що важливо в станах, що загрожують життю.

«Потенційно нестабільна травма ШВХ» була визначена, як будь-яка ступінь дислокації з втратою безперервності передньої поздовжньої зв’язки. (Зображення 1)

Ультразвукова діагностика при нестабільних - Малюнок1

Зображення 1. Комп’ютерна томографія (сагітальна площина) і ультразвукове зображення шийного відділу хребта пацієнта з двосторонньою крайовою дислокацією в С5-С6. Дислокація і порушення цілісності передньої поздовжньої зв’язки (стрілка).

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Техніка проведення

Спочатку автори виконали ультразвукову оцінку постраждалої зони з використанням високочастотного (6-13 МГц) лінійного датчика, розміщеного на задній частині шиї добровольців. (Зображення 2)

Ультразвукова діагностика при нестабільних - Малюнок2

Зображення 2. УЗД шийного відділу хребта з використанням заднього трикутника. Найкраще в такій проекції видно спину, проте практична користь обмежена у хворих в гострих станах.

Плюсами цього методу виявилися чудова якість зображення з хорошою візуалізацією шийного каналу. Однак цей метод непрактичний у пацієнтів з підозрою на пошкодження шийного відділу хребта, оскільки задній трикутник недоступний для маніпуляцій.

При цьому, використання того ж датчика на передньому трикутнику шиї забезпечує задовільну якість зображення і дозволяє оцінити ШВХ від С2 до Th1. (Зображення 3 і 4)

Ультразвукова діагностика при нестабільних - Малюнок3

Зображення 3. Анатомічні орієнтири для переднього вікна. Датчик слід тримати в передньому трикутнику шиї для оптимального розширення.

Ультразвукова діагностика при нестабільних - Малюнок4

Зображення 4. Комп’ютерна томографія шийного відділу хребта (сагітальна площина) і ультразвукове зображення шийного відділу хребта того ж пацієнта, показані разом для орієнтації.

Обговорення

Різні дослідження показали, що пацієнти з травмою можуть мати супутнє пошкодження шийного відділу хребта з ймовірністю від 18% до 26%. Крім того, спостерігалося, що травма на одному рівні хребта збільшує шанси одночасної травми на інших рівнях.

Під час надзвичайної ситуації або в умовах віддаленій місцевості рання діагностика за допомогою портативних УЗ-апаратів є вирішальним фактором для збереження життя пацієнта з ушкодженнями ШВХ. Будучи переносною, компактною і функціональною, така система зазвичай використовується лікарями невідкладної допомоги, ідеально підходить для масових нещасних випадків і військових застосувань. У нашому дослідженні робиться спроба оцінити роль і використання портативного ультразвуку при оцінці травм ШВХ гостро хворих і його кореляція з КТ.

Хоча, інтуїтивно здається, що ультразвук може бути невідповідним для оцінки стану хребта, дане дослідження доводить позитивний досвід його застосування. Вельми доречним фактом було те, що всі обстеження проводились нейрохірургом і мінімальних знань сонографии було досить, для постановки правильного діагнозу.

Ознайомитися з асортименту портативних УЗ-апаратів ви можете в нашому каталозі. Якщо у Вас виникли будь-які питання, ми з задоволенням на них відповімо.

Написати відгук