Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

RH на MEDICA

09.12.2021 "Команда RH"


Минулого тижня команда RH побувала на одній з найбільших міжнародних медичних виставок  у м. Дюссельдорф (Німеччина) та провела аналіз і тестування моделей різних брендів ультразвукового обладнання. 

На відміну від попередніх років, MEDICA 2021 трішки розчарувала відсутністю офіційних представників – Canon, Phillips, Siemens, General electric та ін. Чи то карантин так вплинув на появу, чи з’явилися альтернативи поцікавіше, ми так і не дізнались. Проте, це не завадило команді професіоналів виконати свої поставлені задачі та зробити цікаву підбірку для Вас.

Для початку ми познайомимось із Канадським виробником (саме так, Канада теж потрошку виходить на ринок виробництва УЗ-обладнання) wi-fi датчиків Clarius.

Компанія пропонує широку лінійку 7 моделей, що мають змогу за допомогою безпровідного з’єднання WLAN підключатись до операційних систем Android та IOS. 

У них представлено 3 варіанти лінійних датчиків:   

  1. L15HD з частотами 5-15 MHz та глибиною проникнення до 7 см відкриває для вас обстеження молочних залоз, легень, м’язово-скелетної системи та малих органів на вашому смартфоні чи планшеті.
  2. L7HD з діапазоном частот 4-13 MHz та глибиною проникнення до 11 см ідеально підійде для обстеження судин, також у програмі є клінічні пакети молочної та щитовидної залоз і м’язово-скелетної системи.

  3. L20HD з частотами 8-20 MHz і глибиною проникнення до 4см підходить для роботи дерматологам, пластичним хірургам та ревматологам.

З конвексних датчиків цей виробник поки що пропонує лише C3HD із частотами 2-6 MHz та наявною глибиною проникнення до 30см і запрограмованими клінічними пакетами для обстежень черевної порожнини, акушерства і гінекології та легень.

За кардіологів Clarius теж подумав та випустив PAHD з частотами 1-5 MHz та глибиною проникнення до 30 см, що підходить для обстежень як дорослих так і маленьких кардіологічних пацієнтів. Наші аплікатори були приємно вражені якістю візуалізації саме цього ( у порівнянні з іншими безпровідними датчиками) wi-fi датчика, проте відмічаємо, що у роботі він все ж таки поступається Philips Lumify.

У переліку моделей Clarius активно фігурують EC7HD для ендовагінальних обстежень та мікроконвексний C7HD, можливості тестування яких у нашої команди не було.

Усі датчики цього виробника мають вагу близько 390 г, що відчутно в руці і додає своєрідного відчуття якості. У обоймі функціоналу є звичні В та М режими, якість яких Ви можете глянути на клінічних зображеннях вище та опціональні режими кольорового і імпулсно-хвильового доплерів. 

Що приємно здивувало, так це можливість підключення датчика до DICOM-серверу та експорт зображень за допомогою Bluetooth, що є не у всіх виробників. Датчики самі по собі не вимогливі, здійснюють підтримку операційних систем з IOS 11 та Android 4.4.2, тобто можна буде використовувати навіть у бюджетних смартфонах. І найголовніше, що при роботі зі сканером Ви не відчуєте затримки у рухах та не побачите так званого “пливучого зображення”, за що виробникам величезний плюс. 

Наступним у нашому огляді буде порівняння двох стаціонарних апаратів італійського виробника Esaote, а саме Esaote MyLab x7 та MyLab x75. Обидві системи на ринку Esaote позиціонує як експертні і не дивно, адже у обоймі у двох моделей є чимало оптимізаторів для налаштування зображення та опції еластографії і спекл-трекінгу. Що правда у Х7 еластографія є тільки компресійна, в той час як у Х75 є і зсувної хвилі.

Якщо брати до уваги клінічні пакети обох апаратів, то вони однакові, інженери нічого не придумували і просто скопіювали розрахунки і пресети з програмного забезпечення одного апарату на інший. На рахунок зручності користування, то в х75 моделі виправлені недопрацювання х7 і непотрібні клавіші винесені вже на сенсорний екран, регуляторів стало трішки менше і кожен з них тепер має свою функцію конкретно, а не в залежності від режиму роботи. 

Завдяки виправленню таких недоліків час на підналаштування візуалізації апарату зменшується, відповідно і обстеження пацієнта стає швидшим і зручнішим. 

Для порівняння винесемо декілька клінічних зображень:

  MyLab X7  MyLab X75   

Як ви можете бачити, суттєвої різниці у режимах 2D не має, таке відчуття, що Esaote зупинився у цьому плані. При тестуванні наші лікарі відзначали однаковий рівень візуалізації на лінійному та конвексному датчиках, проте кардіо на Х75 приємно здивував, тут інженери Esaote постарались. Чітка диференціація тканин, зменшення спекл-шумів та відсутністє погіршення якості зображення на глибині у порівнянні зі своїм попередником.

При роботі з іншими режимами, то тут Х75 суттєво виділяється у доплерівських режимах. Покращення, гладкість та чіткість кольорового, відсутність незначних артефактів та контрастність шкали імпульсно-хвильового та постійно-хвильового доплерів свідчить про якісну комп’ютерну частину даної моделі. Отже, якщо Ви шукаєте якісну машину для всіх всіх видів обстеження, Esaotе MyLab X75 це вибір для Вас, а якщо хочете трішки зекономити і не плануєте займатися кардіологією, то Х7 ідеально увійде у Ваші робочі будні.

Наступним у нашій підбірці буде порівняння моделей бренду Mindray – DC30 та DC40. Обидва апарати відносять до середнього класу, проте на рахунок моделі DC30, можна посперечатися. Низька якість 2D режиму, нечіткість та недостатня для щоденної роботи чутливість кольорового та імпульсного доплерів, скудний список моделей датчиків, надзвичайно незручний інтерфейс та не адаптована під користувача консоль відносить дану модель до бюджетної (початкової) лінії узд апаратів.

Як Ви бачите якість візуалізації все ж залишає бажати кращого, що не скажеш про сусіда по ліній. DC 40 вдале поєднання роботи дизайнера та інженерів програмного забезпечення. Адаптована консоль під користувача + сенсорний екран суттєво зменшують період адаптації до апарату та зайві рухи і натискання при роботі з ним. 

Достатня кількість моделей датчиків, яка дозволяє підібрати їх під необхідні нам види обстежень. У обоймі функціоналу ми бачимо підтримку об’ємних датчиків, а відповідно і режимів  3D/4D, про які часто запитують акушери-гінекологи. Також у переліку опцій фігурує компресійна еластографія, інформативність якої нам перевірити, на жаль, не вдалось. А якщо говорити за рівень візуалізації, то тут сміливо можна давати цьому апарату середній рівень. Зображення лінійного та конвексного датчиків звичне для цього рівня, а ось 2D режим кардіологічного датчика залишився позаду за рахунок зниження якості зображення на глибині та зниженої диференціації структур, тому якщо Ви підберете дану модель, будьте готові до незручностей при обстеженні кардіологічних пацієнтів.

Наші аплікатори дійшли згоди, що дана модель апарату чудово підійде лікарям які шукають свій перший апарат, так би мовити “для старту”. Приємно те, що датчики DC 40 сумісні з вищими моделями, що дозволить у майбутньому Вам замінити лише консоль.

Один із небагатьох стендів офіційних представників на MEDICA 2021 був Sonoscape. Цікаво те, що на ньому були присутні працівники, що могли закрити питання одразу на декількох мовах (англійська, французька, німецька та російська), що вирізняло їх між іншими стендами обладнання, які ми тестували. 

Тут наш вибір впав на скромний, але доволі цікавий за візуалізацією портативний апарат Sonoscape X3. 15-дюймовий монітор з рухливістю до 180 градусів з автояскравістю, безшумна робота та швидке завантаження; можливість підключення до зовнішнього монітору за допомогою HDMI, зовнішнього приєднання 3х датчиків та передача даних по WI Fi та Bluetooth – це все про нього. 

При тестуванні апарат зарекомендував себе як робочу конячку, адже не спостерігалося затримок у роботі жодного з датчиків та відбулося швидке та якісне їх програмне переключення після від’єднання. Після цих якостей ми хотіли побачити надзвичайну візуалізацію, проте тут він не виправдав наших очікувань, але все ж він позиціонується як апарат середнього класу. Невелика кількість оптимізаторів у функціоналі, звичні клінічні пакети нічим не вирізняють X3  від решти портативних сканерів цього рівня. Ні еластографії, ні спекл трекінгу ні 3D/4D режимів у функціоналі, на жаль, немає.

Проте, апарат справді адаптований під користувача, простий функціонал, наявність російської мови, та зручна конфігурація кнопок зробить Ваші обстеження задоволенням, особливо якщо Ви початківець, або ж плануєте використовувати апарат  на виїзді.

Однією із наших задач було подивитись апарати експертного та преміум класів, проте, знову ж за відсутності офіційних представників виконати її не вдалось.
Однак для прихильників компанії Siemens ми ознайомились із моделлю якої у нас на складі ще не було – Siemens Juniper.

Як виявилось, інженери провели з програмним забезпечення колосальну (у порівнянні з попередніми моделями) роботу, з’єднавши технологічну розробку серії NX та помістивши туди функціонал моделей S1000\2000\3000. Технологію виробництва датчиків було вдосконалено на базі підтримуючих моделей флагмана S2000 Helx Touch. І найголовніше, у функціоналі нарешті з’являється глобальний стрейн та технологія “бичачого ока”, що явно може потішити кардіологів.

При тестуванні, було відмічено покращення якості зображення на лінійному та конвексному датчиках, також нарешті Siemens зменшив жорсткість та піксельність кольорового доплера на що часто скаржились лікарі які працювали на моделях S2000, проте на діагностичну цінність це не вплинуло. Після переглянутих конвексного та лінійного датчиків трішки додав дьогтю у враження кардіологічний датчик. Наші аплікатори очікували побачити рівень кардіологічного флагману SC2000, але, на жаль, побачили візуалізацію схожу за рівнем до Canon Aplio 400.

Робота в режимах імпульсно – хвильового та постійно – хвильового доплерів є чіткою, а функція автоматичної оптимізації залишилась настільки ж якісною як і в S2000.

Отже, для тих хто очікував від Juniper чогось нового та незвичайного ми маємо не дуже хороші новини, проте будемо сподіватись, що у подальших розробках компанія Siemens Healthineers буде спостерігатись лише прогрес.

А наша команда продовжує шукати новинки та підбирати Ваш ідеальний апарат і сподівається, що наші новини з MEDICA 2021 були інформативними та корисними для нашої з Вами співпраці.