Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Мініатюрна відеокапсула пропонує потенційну альтернативу ендоскопії

16.06.2023 "Новини"


ВАШИНГТОН (1 червня 2023 р.) — Інгестивні відеокапсульні ендоскопи використовуються вже деякий час, але їх корисність обмежувалася неможливістю контролювати їх лікарями. Однак нове дослідження Джордж Вашингтон Університету дозволило лікарям дистанційно керувати мініатюрною відеокапсулою всередині шлунка для спостереження та отримання зображень потенційних проблемних зон. Ця інноваційна технологія використовує зовнішній магніт та контролери у вигляді джойстиків відеоігор для маневрування капсулою в трьох вимірах у шлунку, наближаючи її до можливостей традиційної трубчастої ендоскопії.

За словами Ендрю Мельцера, професора екстреної медицини в медичній школі GW, традиційні ендоскопії є інвазивними процедурами, які можуть бути дорогими через необхідність анестезії та відпустку з роботи. “Якщо більші дослідження покажуть, що цей метод достатньо чутливий для виявлення високоризикових уражень, магнітно контрольовані капсули можуть бути використані як швидкий та простий спосіб скринінгу проблем зі здоров’ям у верхній частині шлунково-кишкового тракту, таких як виразки або рак шлунка.”

Більше 7 мільйонів традиційних ендоскопій проводиться щорічно в Сполучених Штатах, щоб допомогти лікарям діагностувати та лікувати біль у шлунку, нудоту, кровотечі та інші симптоми захворювань, включаючи рак. Незважаючи на переваги традиційних ендоскопій, деякі пацієнти стикаються з труднощами доступу до процедури.

Мельцер зацікавився магнітно контрольованою капсульною ендоскопією після того, як побачив пацієнтів у відділенні екстреної допомоги з болями у шлунку або підозрою на кровотечу у верхній частині шлунково-кишкового тракту, які стикалися з перешкодами для отримання традиційної ендоскопії як амбулаторного пацієнта. “У мене були пацієнти, які приходили до Відділення екстреної допомоги з підозрою на кровоточиву виразку, і навіть якщо вони були клінічно стабільними, я не міг оцінити їх стан без госпіталізації для проведення ендоскопії. Ми не могли провести ендоскопію у Відділенні екстреної допомоги, і багато пацієнтів стикалися з неприпустимими перешкодами для отримання амбулаторної ендоскопії, важливого діагностичного інструменту для запобігання загрозливим для життя кровотечам”, — сказав Мельцер. “Щоб допомогти вирішити цю проблему, я почав шукати менш інвазивні способи візуалізації верхнього шлунково-кишкового тракту для пацієнтів з підозрою на внутрішнє кровотечі.”

Це дослідження є першим, в якому в Сполучених Штатах проводиться магнітно контрольована капсульна ендоскопія. Для пацієнтів, які звертаються до відділення екстреної допомоги або до лікаря з сильними болями у шлунку, здатність ковтнути капсулу та одразу отримати діагноз — без необхідності окремого прийому для традиційної ендоскопії — є важливою перевагою, а можливо, навіть рятує життя, пояснює Мельцер. Зовнішній магніт дозволяє безболісно переміщати капсулу для візуалізації всіх анатомічних зон шлунка та запису відео та фотографій будь-яких потенційних кровоточивих, запальних або злоякісних уражень.

Незважаючи на те, що керування джойстиком вимагає додаткового часу та навчання, розробляється програмне забезпечення, яке використовуватиме штучний інтелект для самостійного переміщення капсули в усіх частинах шлунка за допомогою одного натискання кнопки та запису будь-яких потенційно ризикових аномалій. Це спростить використання системи як діагностичного засобу або скринінгового тесту. Крім того, відео може бути легко передано для огляду за місцем, якщо гастроентеролог не знаходиться на місці, щоб переглянути зображення.

Мельцер та його колеги провели дослідження з 40 пацієнтами в будівлі лікарського кабінету, використовуючи магнітно контрольовану капсульну ендоскопію. Вони виявили, що лікар міг спрямувати капсулу до всіх основних частин шлунка з рівнем візуалізації 95%. Капсули керувалися лікарем-ері, а потім звіти про дослідження переглядалися лікарем-гастроентерологом, який фізично знаходився поза місцем проведення дослідження.

Щоб порівняти новий метод з традиційною ендоскопією, учасники дослідження також проходили процедуру контрольної ендоскопії. За допомогою нового методу не було пропущено високоризикових уражень, і 80% пацієнтів віддали перевагу методу капсули перед традиційною ендоскопією. Команда не знайшла проблем з безпекою, пов’язаних з новим методом.

Однак Мельцер застерігає, що дослідження є пілотним, і для переконання, що метод не пропускає важливі ураження та може бути використаний замість ендоскопії, необхідно провести значно більше випробувань з більшою кількістю пацієнтів. Важливим обмеженням капсули є її нездатність проводити біопсії уражень, які виявлено.

Медична технологічна компанія AnX Robotica фінансувала дослідження та є розробником системи капсульної ендоскопії, використаної у дослідженні, яка називається NaviCam®.