Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ МІЖ ДОБРОЯКІСНИМИ ТА ЗЛОЯКІСНИМИ УТВОРЕННЯМИ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ РОЗМІРОМ МЕНШЕ 1 СМ ЗА ДОПОМОГОЮ УЗ КОНТРАСТУ (CEUS)

★ ★ ★ ★ ★

03.02.2015 "Статті"


CEUS проведено у 46 жінок, оцінювали тип контрастного посилення (pattern), вираженість підсилення, напрям, краї, наявність радіальних судин навколо новоутвору, різницю в розмірі новоутвору в В-режимі та режимі CEUS.

 Journal of Ultrasound in Medicine

 January 1, 2015; 34 (1)

Differentiation of Benign and Malignant Sub-1-cm Breast Lesions Using Contrast-Enhanced Sonography

He Liu, MD, Yuxin Jiang, MD, Qing Dai, MD, Qingli Zhu, MD, Liang Wang, MD, Jing Zhang, MD, Qian Yang, MD

Метою роботи була проспективна оцінка діагностичної ефективності контраст-посиленого УЗ (Contrast Enhanced Ultrasound) в диференціації новоутворів молочної залози розміром менше 1 см.

CEUS проведено у 46 жінок з новоутворами менше 1см з наступним хірургічним лікуванням або біопсією та гістологічною верифікацією. Оцінювали тип контрастного посилення (pattern), вираженість підсилення, напрям, краї, наявність радіальних судин навколо новоутвору, різницю в розмірі новоутвору в В-режимі та режимі CEUS.

Збільшення розміру, наявність радіальних судин навколо, гіперпосилення при CEUS були достовірно вищими у злоякісних новоутворів, ніж у доброякісних (P<.05).Чутливість, специфічність і точність (accuracy) для збільшеного розміру були 72.7%, 80.0% та 78.2% відповідно. Чутливість, специфічність і точність (accuracy) для збільшення кількості радіальних судин були 54.5%, 97.1%, 87.0% відповідно. Чутливість, специфічність і точність (accuracy) для гіперпосилення були 81.8%, 60.0% та 65.0%  відповідно. Не виявлено достовірної різниці у типі контрастного посилення (CEUS pattern), напрямі та характері країв між групами злоякісних та доброякісних утворень.

Збільшений розмір утвору в режимі контрастного посилення (1.2*0.6см проти 0.7*0.6см в В-режимі), наявність радіальних судин, гіперпосилення. Патоморфологічне дослідження – інвазивна протокова карцинома.

Автори роблять висновок про корисність критеріїв збільшення розміру, наявність радіальних судин навколо, гіперпосилення при CEUS для диференціації новоутворів молочної залози розміром менше 1 см.

УЗД апарат Toshiba Aplio XG для ефективної диференційної діагностики. Тільки вигідні пропозиції від компанії RH.

Більше інформації чекайте незабаром на нашому сайті!

14.10.2019

Ольга

★ ★ ★ ★ ★

Написати відгук