Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Необхідність джерел безперебійного живлення при використанні медичного обладнання

17.08.2017 "Статті по ремонту"


Поради: «як обрати найкраще джерело безперебійного живлення для Вашого медичного обладнання»

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) – пристрій, який дозволяє підключеному обладнанню деякий час працювати від акумуляторів ДБЖ, при зникненні електричного струму або при відхиленні його параметрів від допустимих норм. Крім того, воно здатне змінювати параметри (напругу, частоту) електроживлення для досягнення рекомендованих. Часто застосовується для забезпечення безперебійної роботи комп’ютерів, мережевого та медичного обладнання або іншого обладнання чуттєвого до проблем із живленням.

За статистикою по виходу із ладу комп’ютерного та медичного обладнання, то до 45% від всіх можливих причин – це проблеми із живленням.

Серед основних проблем можна назвати наступні:

 •                    Аварія, у результаті якої напруга в мережі повністю відсутня.
 •                    Високовольтні імпульсні перешкоди (різке підвищення напруги до 6 кВ тривалістю 10 – 100 мс).
 •                    Просадки та сплески напруги (довготривалі і короткочасні).
 •                    Високочастотний шум (високочастотні перешкоди, що передаються мережею).
 •                    Відхилення частоти більш ніж на 3 Гц.

Маючи великий досвід інженери сервісного відділу компанії RH сформулювали 7 порад для клієнтів, які допоможуть обрати саме те ДБЖ яке Вам потрібно. ДБЖ захистить ваше обладнання і забезпечить надійну і довготривалу роботу.

 1.                 Купуйте ДБЖ, потужність яких більша на 20 – 30% від потужності медичного обладнання.

Під час вибору будь – якого ДБЖ необхідно враховувати технічні характеристики того обладнання, яке потрібно підключати до ДБЖ, головна з яких – це їх потужність. Підключення медичних апаратів, потужність яких більша за потужність самого ДБЖ, призведе до перевантаження ДБЖ, його відключенню і як наслідок вимкненню самого медичного обладнання. Щоб такого не трапилось, Вам потрібно знати потужність всього обладнання, яке буде підключатись до ДБЖ. Потрібно обирати ДБЖ, потужність якого більше максимальної потужності навантаження. Бажано, щоб потужність ДБЖ була на 20 – 30% більшою за потужність підключеного обладнання.

 1.                 Купуйте ДБЖ із зрозумілою індикацією та засобами керування.

Кожному користувачу приємно, коли інформація про роботу системи надходить до нього у зрозумілій і зручній формі. Всі ДБЖ інформують користувача за допомогою звукових сигналів. Крім того, ДБЖ мають світлодіодні індикатори, які сигналізують про різні режими роботи і нештатні ситуації. На сьогодні на ринку з’явились більш сучасні ДБЖ з ЖК – дисплеєм, на якому відображаються параметри роботи ДБЖ та стану мережі, таких як: час автономної роботи, напруга в мережі, споживана напруга та ін. Окрім індикації розробники закладають також засоби керування роботою ДБЖ. За допомогою налаштувань можна налаштування джерела, чутливість до перепадів напруги та ін.

 1.                 Купуйте ДБЖ із можливістю заміни акумуляторів.

Зазвичай, ресурсу акумулятора ДБЖ вистачає на 3 – 5 років максимум, після чого необхідно замінити його. Витрати на купівлю нових акумуляторів на багато менші за вартість нового ДБЖ. Тому під час купівлі зверніть увагу, чи можливо зробити заміну акумуляторів на нові. Користувачі часто питають, чи можна використовувати інші види акумуляторів. Відповідь: не можна, бо кожне ДБЖ розраховане на роботу з окремо взятим типом акумуляторів. Використання сторонніх акумуляторів призведе до виходу з ладу ДБЖ або втрати гарантії.

 1.                 Час автономної роботи.

Однією із головних характеристик ДБЖ – це час автономної роботи, під час якої підтримується потрібне живлення для апарата. Середня тривалість автономної роботи складає від 10 – 30 хвилин (в залежності від об’єму акумулятора). Зазвичай цього буде достатньо щоб зберегти всі дані і завершити роботу апарата коректно. Але якщо для завершення роботи потрібно більше часу, тоді можна збільшити об’єм акумулятора, в залежності від споживаної потужності.  

Можливі наслідки та несправності обладнання без використання ДБЖ:

–                     Високовольтні імпульсні перешкоди. Мережеві фільтри та ДБЖ, перш за все, вирішують задачу захисту від імпульсних та високочастотних перешкод. Більш небезпечні імпульсні перешкоди. Їх величина може сягати декількох тисяч вольт. Тривають імпульсні перешкоди на протязі декількох десятків до сотень мс, але цього часу достатньо, щоб вийшло з ладу все обладнання. Перешкоди спричиняють збої в роботі та зависання програмного забезпечення. Жорсткі диски на яких зберігається вся інформація і програмне забезпечення вийдуть з ладу. Буде неприємно, коли результати кропіткої роботи будуть втрачені, а причиною будуть імпульсні перешкоди в мережі. Але буде ще більш неприємно, коли прилад високої вартості постраждає внаслідок великих перевантажень в мережі.

–                     Високочастотний шум. Ці перешкоди утворюються в електричній мережі під час увімкнення та вимкнення електричних пристроїв. Таким чином, високочастотні перешкоди в мережі присутні завжди.

–                     Просадки та сплески напруги. Основні причини виникнення: одночасне вимкнення потужних побутових приладів, нестабільність роботи трансформаторних підстанцій, аварії в передаючих електричних мережах, обрив «нуля», погіршення якості заземлення, значне перевантаження мережі, увімкнення промислового обладнання в суміжній мережі електропередач, проведення зварювальних робіт.

Можливі варіанти виходу із ладу обладнання:

 1.                 Жорсткий диск
 2.                 Блок живлення
 3.                 Відео карта
 4.                 Спеціалізовані плати
 5.                 Програмне забезпечення
 6.                 Датчик
 7.                 Наводки та погіршення зображення

Компанія RH радить обирати тип Online джерел безперебійного живлення для медичного обладнання, тому що лише вони можуть забезпечити надійну роботу і тривалий термін експлуатації без виходу із ладу медичних апаратів  та їх комплектуючих.