Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
  1. Головна

Медичні кушетки: класифікація

Медична кушетка – інвентар, без якого не обійтися ні в одному кабінеті. Вони бувають різними і відрізняються між собою властивостями, призначенням, зовнішніми ознаками. Сучасні кушетки виготовляються з практичних матеріалів, які легко очищати від забруднень і можна дезінфікувати. Високоякісне покриття не псується і довго зберігає свій гарний вигляд. Вартість медичної кушетки залежить від її призначення і конфігурації. Наприклад, існують оглядові, косметологічні та масажні кушетки. Одні розкладаються вручну, інші ж обладнані електроприводом для зручності використання.

Перед вибором необхідно ознайомитися з різновидами моделей, почитати опис кожної з них, а також подивитися фото. Кушетку б/в в хорошому стані можна дешево придбати, але спочатку потрібно вивчити її особливості. Якісні сучасні медичні меблі відрізняються тим, що мало важать, їх зручно пересувати з місця на місце. Вони міцні, витримують вагу до 150 кг, завдяки чому підходять для розміщення і транспортування огрядних пацієнтів.

Кушетка для УЗД-обстеження

Кушетка без піднятого узголів’я, має просту конструкцію з міцним металевим каркасом з полімерним нержавіючим покриттям. Верхня частина оббита м’якою екошкірою, приємною на дотик і стійкою до тривалої експлуатації. В якості наповнювача використовується синтепон, поролон або латекс. Штучні матеріали добре чистяться і миються, їх можна регулярно дезінфікувати. Довгий час зберігає колір, естетичний зовнішній вигляд, ідеальну форму і практичні якості.

Розкладні кушетки необхідні для проведення різних оглядів, обстежень, ін’єкцій та інших маніпуляцій. На них можна робити УЗД, виконувати перевірку серця за допомогою електрокардіограми, здійснювати лікувальні процедури. Дуже важливо проаналізувати, як і де буде використовуватися кушетка: для складних маніпуляцій немає сенсу купувати звичайну дешеву кушетку, так як від неї користі буде мало; для звичайного УЗД або кардіограми не потрібен надмірно дорогий виріб з великою кількістю рухомих деталей, регулювань і підголівником.

Якщо зміна конфігурації пристрою під час експлуатації не передбачається, слід придбати модель, яка буде стояти на стійкому каркасі з суцільнозварного металу без регульованих частин.

Фізіотерапевтична кушетка

Фізіотерапевтична кушетка потрібна в кабінеті, де проводяться фізіотерапевтичні процедури. Вона повинна бути максимально комфортною для пацієнта, який буде лежати на ній кілька днів, поки не закінчиться лікування. Такі моделі відрізняються від простих тим, що часто оснащені дерев’яним каркасом, а не звичним металевим. Матеріали оббивки повинні бути максимально безпечними, не проводити електричний струм, стійкими до миючих засобів та інертними до інших хімікатів.

Кушетка для фізіотерапевтичних процедур повинна бути максимально зручною, щоб пацієнт міг лежати на ній спокійно. Багато моделей мають підголівник, який регулюється за допомогою електроприводу або ж вручну. Він може нахилятися до 45 градусів, міняючи кут повороту і нахилу голови так, як це потрібно лікарю. Розміри, габарити, рухомі вузли – все це залежить від цілей, для реалізації яких купується інвентар.

Масажна кушетка

Виріб є цілісним, не складним. Відрізняється м’якістю обшивки, високою якістю внутрішнього наповнювача. Витримує великі навантаження. Поверхня швидко повертається в свою первинну форму. Застосовується в клініках, салонах краси, лікарнях та інших медичних закладах. Використовуються для масажних, профілактичних і косметологічних процедур.

Масажну кушетку можна купити в інтернет-магазині. Перш ніж замовити, необхідно розібратися з критеріями, за якими потрібно зробити вибір:

— Максимальне навантаження. Під час масажу на кушетку здійснюється чималий тиск, тому ніжки і каркас повинні бути максимально стійкими і міцними, щоб витримувати велику вагу.

— Зносостійкість. Матеріали кушетки повинні бути стійкими до зносу навіть при частому і інтенсивному використанні. Наприклад, вінілісшкіра – матеріал, який не реагує на агресивні засоби для чищення, не протирається і не тріскається.

— Ергономічність. Повинна бути м’якою і комфортною, щоб пацієнтові було зручно на ній лежати. На це впливає наявність отвору для обличчя, м’якість обшивки, товщина і щільність наповнювача.

— Регулювання по висоті. Для якісного проведення масажу необхідно відрегулювати кушетку так, щоб вона підходила під зріст фахівця. Якщо така можливість відсутня, це великий мінус для продукції.

Де можна купити медичну кушетку

Найкраще це зробити в інтернет-магазині з помірними цінами, можливістю прочитати про кожну продукцію, її характеристики і вартість. Щоб не витрачати час на довгі поїздки по магазинам, не простоювати в чергах і не випрошувати увагу продавця, можна просто зайти на сайт і дізнатися всю необхідну інформацію самостійно. Консультант підкаже, яку модель обрати, щоб вона красиво вписувалася і доповнювала дизайн інтер’єра.

Корисні статті