Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

УПМ надає статус проривного пристрою для оцінки ССЗ на основі зображень сітківки на базі ШІ

05.04.2024 "Новини"


Toku, новозеландська компанія з виробництва медичного обладнання, що спеціалізується на технологіях візуалізації сітківки ока, отримала від Управління продовольства та медикаментів США (УПМ) статус проривного пристрою для своєї платформи CLAiR.

CLAiR пропонує лікарям новий спосіб оцінити стан серцево-судинної системи пацієнта за допомогою неінвазивних зображень сітківки, отриманих під час звичайного офтальмологічного огляду. Оскільки сітківка є єдиною прозорою частиною судинної системи людини, Toku почала зосереджуватися на способах її швидкого і простого фотографування.

CLAiR використовує передові алгоритми штучного інтелекту (ШІ) для оцінки серцево-судинних захворювань у режимі реального часу, досліджуючи зображення сітківки на наявність ознак високого рівня холестерину, гіпертонії та інших факторів ризику. Технологія була розроблена для інтеграції з камерами візуалізації сітківки ока, які вже є в кабінетах офтальмологів.

“Місія Toku полягає в тому, щоб зробити діагностику захворювань доступною для всіх, скрізь і завжди”, – сказав у своїй заяві Ehsan Vaghefi, генеральний директор і співзасновник Toku. “Призначення проривного пристрою, яке УПМ надало нашій технологічній платформі CLAiR, є підтвердженням величезного потенціалу, який наша технологія ШІ CLAiR може надати десяткам мільйонів пацієнтів, які, можливо, не знаючи про це, перебувають під загрозою руйнівних серцево-судинних захворювань. Це призначення значно знижує ризики нашого клінічного розвитку та регуляторного шляху для технології, оскільки програма УПМ щодо проривних пристроїв пропонує компаніям-виробникам медичного обладнання прискорені процеси розгляду, розширені рекомендації та пріоритетну оцінку, що сприяє швидшому виходу на ринок інноваційних технологій та заохочує розробку пристроїв, які значно покращують догляд за пацієнтами”.

“Технологія предиктивної аналітики, за умови, що вона доведена як точна і застосовна до популяції, яка її використовує, має величезний потенціал на користь пацієнтам, виявляючи тих, хто має найвищий ризик, щоб можна було швидко розпочати лікування і профілактичні заходи”, – додала April Maa, доктор медичних наук, професор офтальмології в Школі медицини Університету Еморі. “У медичній літературі опубліковано багато прикладів використання різних типів візуалізації очей для прогнозування ризику інших системних захворювань, окрім серцево-судинних, таких як неврологічні або ниркові захворювання. Тому подальший розвиток цього типу технологій є дуже цікавим, оскільки серцево-судинні захворювання залишаються значною причиною захворюваності та смертності в цілому по країні”.