Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Siemens Healthineers представляє “справді революційну” ехо-систему зі ШІ

16.01.2024 "Новини"


Dave Fornell| 25 серпня 2023 року | Серцево-судинний бізнес | Ехокардіографія

Приклад автоматизованої системи ультразвукового дослідження серця зі ШІ Siemens Origin, яка виконує автоматичні контури та вимірювання після того, як ШІ бачить те, що зображується, а оператор натискає кнопку ШІ на консолі. Система призначена для того, щоб бути помічником оператора і знає наступні кроки в обстеженні.

Siemens Healthineers представила Acuson Origin, нову серцево-судинну ультразвукову систему з потужними можливостями штучного інтелекту (ШІ), які дозволяють їй ідентифікувати анатомію, що візуалізується, і передбачати наступні кроки, необхідні для покращення лікування пацієнта. Нова система включає алгоритми ШІ для автоматизації приблизно 500 різних вимірювань.

Система була представлена в п’ятницю, 25 серпня, на Конгресі ЄТК 2023, щорічній зустрічі Європейського товариства кардіологів (ЄТК).

“Це справді революційно. Здебільшого про технологічні досягнення так не скажеш, бо це просто нова функція на старій системі, але це абсолютно нове творіння. Вперше машина знає, на що вона дивиться, тому вона знає, які наступні три кроки, щоб допомогти вам їх зробити”, – пояснив Robert Burke, доктор медичних наук, директор з неінвазивної серцево-судинної діагностичної візуалізації HonorHealth у Феніксі.

Burke протестував систему Origin для оцінки та подальшого спостереження за пацієнтами, які проходять процедури оклюзії вушка лівого передсердя (ОВЛП). Він також протестував систему за допомогою черезстравохідної ехокардіографії (ЧСЕхоКГ) під час процедур транскатетерної заміни аортального клапана (ТЗАК).

За словами Burke, системи ШІ виявляють і розуміють анатомію в реальному часі. За його словами, це позбавляє сонографіста або ехокардіографа необхідності шукати інструменти для вимірювання ШІ в підменю, що може призвести до втрати дорогоцінного часу. За словами Burke, одна кнопка ШІ в системі може виконати сотні вимірювань, при цьому ШІ просто дивиться на поточне зображення на екрані.

Постачальник заявив, що це заміна SC2000, його давньої ехокардіографічної системи преміум-класу. Хоча компанія пропонувала різні алгоритми ШІ для SC2000 протягом останнього десятиліття, вони вимагали від людини вказувати машині, які алгоритми використовувати на кожному зображенні для автоматизації кількісної оцінки. Компанія заявила, що Acuson Origin має ШІ, який визначає всю анатомію серця відразу після встановлення датчика на пацієнта, і знає, які наступні кроки в обстеженні, виходячи з того, на що він дивиться, коли натискається кнопка ШІ на консолі.

Siemens Healthineers заявили, що Acuson Origin буде охоплювати весь спектр послуг для серцево-судинних пацієнтів, включаючи діагностичні, структурні серцеві, електрофізіологічні та педіатричні процедури.

Кількість і складність пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями стрімко зростає у всьому світі. У той же час зростають обсяги обстежень, в той час як зростає дефіцит кардіологів та сонографістів. Очікується, що попит на структурні операції на серці також швидко зростатиме з появою нових транскатетерних пристроїв для трикуспідального та мітрального клапанів.

Щоб задовольнити зростаючі вимоги, Siemens Healthineers заявила, що Acuson Origin з підтримкою ШІ може допомогти значно прискорити робочі процеси, в той же час значно підвищивши точність і усунувши варіативність і проблеми з відтворюваністю вимірювань між операторами.

У Siemens заявили, що Origin розроблений для мінімізації когнітивного та ергономічного навантаження під час кардіологічних обстежень і процедур, що потенційно дозволить користувачеві досягти більшої узгодженості та ефективності.

“Siemens Healthineers прагне сформувати майбутнє ультразвукової візуалізації, надаючи медичним працівникам новітні передові інструменти”, – сказав Ajay Gannerkote, президент підрозділу ультразвукової діагностики Siemens Healthineers, у своїй заяві. “Acuson Origin є останнім прикладом цього непохитного прагнення, з його широким спектром нових функцій ШІ та потенціалом для підвищення точності діагностики, покращення догляду за пацієнтами та революційного підходу до візуалізації серцево-судинної системи”.

Функції ШІ Acuson Origin були навчені на найбільшій у світі базі даних зображень серця, яка, за словами Siemens, налічує понад 80 мільйонів ультразвукових досліджень серця.

Siemens Healthineers представляє “справді - Малюнок2

Siemens Acuson Origin має кнопку ШІ на консолі. При натисканні штучний інтелект дивиться на зображення на екрані і знає анатомію і вид, а також наступні кроки для обробки зображення, автоматично виконує контурну обробку і вимірювання, щоб користувач міг їх оцінити.

Система забезпечує автоматичне контурування та кількісну оцінку всіх чотирьох камер серця без використання ЕКГ за допомогою функцій 2D і 4D HeartAI. Функція 2D HeartAI забезпечує автоматичне відстеження на контрастних зображеннях, що робить Acuson Origin єдиною комерційно доступною системою з такою можливістю.

4D HeartAI – це двомодальне вдосконалення для 4D автоматичного контурування всіх чотирьох камер при 4D трансторакальної ехографії (TTE) та обох шлуночків при 4D ЧСЕхоКГ, усереднюючи до 5 ударів з ЕКГ або без ЕКГ.

Крім того, компанія Siemens заявила, що система є першою в галузі, яка забезпечує розпізнавання зображення серця в режимі реального часу. ШІ Assist, нова функція на основі штучного інтелекту, характерна для ЧСЕхоКГ датчиків, розпізнає серцеві структури в момент контакту датчика зі стінкою грудної клітки.

Система також була розроблена, щоб бути легкою та маневреною, з ергономічним дизайном, який вимагає менше повторюваних рухів, ніж інші ультразвукові системи. Крім того, найбільш часто використовувані елементи керування розташовані найближче до рук користувача.

“Деякі з захоплюючих речей, які може робити система, – це деформація в 3D-об’ємі і з контрастом, чого раніше ми не могли робити, – пояснив Burke. “Доплер зі ШІ також неймовірно швидкий і точний”.

За його словами, Acuson Origin допоміг йому в проведенні ТЕЕ під час структурних операцій на серці. ШІ за замовчуванням автоматично перемикається на багатоплановий режим реконструкції, і Burke сказав, що він легко відстежує катетери без необхідності дивитися на різні екрани.

Acuson Origin очікує на отримання європейського сертифікату CE та дозволу УПМ США.