Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Відновлення лікарні в Ізюмі залишається одним із пріоритетних проектів – Сергій Дубров

18.07.2023 "Новини"


Відновлення лікарні в Ізюмі – один із пріоритетних проектів, реалізація якого дозволить повноцінно забезпечити населення деокупованої частини Харківщини якісною та доступною медичною допомогою. Про це перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров повідомив під час робочої поїздки до Харківської області, де ознайомився із проектом реконструкції пошкодженої росіянами Центральної районної лікарні в Ізюмі.

Участь у заході також взяли представники Агентства міжнародної технічної експертизи “Expertise France”, заступник голови Харківської ОДА Михайло Харнам, директор Харківського ДОЗ Максим Хаустов, представники місцевої влади та керівництво Ізюмської ЦРЛ.

Французька делегація оглянула масштаби руйнувань, стан наявного медобладнання та поспілкувалася з медиками.

«В Ізюмі практично немає будівель, які б не постраждали чи зруйнувалися внаслідок обстрілів та бомбардувань московських виродків, не стала винятком і вся медична інфраструктура міста. Незадовго до окупації відремонтована районна лікарня, з новим комп’ютерним томографом, сучасними операційними та відділенням інтенсивної терапії перетворилися на гори будівельного сміття та брухту. Але й під час окупації установа не зупинила свою роботу, а працівники не перейшли на бік окупанта. Зараз у лікарні, навіть попри пошкодження, надається медична допомога. Також забезпечено критичну потребу кадрового складу, лікарських засобів, витратних матеріалів та обладнання», – зазначив Сергій Дубров.

Він розповів, що під час окупації регіону медична допомога надавалася у підвальному приміщенні, яке служило бомбосховищем не лише для пацієнтів та медичних працівників, а й для всіх мешканців міста. У підвалі надавали невідкладну допомогу, оперували поранених та приймали пологи.

Після звільнення території було започатковано процес відродження інфраструктури. Основою для реставрації лікарні є принципи доступності її служб, сучасність та комфорт для громадян. На цей час фахівці з технічної підтримки ознайомились з ескізним планом реконструкції Ізюмської лікарні та обговорили послідовність завдань. Заступник міністра охорони здоров’я наголосив, що лікарня вже отримує необхідне обладнання. Зокрема, вже встановлено новий комп’ютерний томограф, який МОЗ недавно передав до медичного закладу. На наступному тижні його планується ввести в експлуатацію.