Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Уряд збільшив держзамовлення на підготовку фахівців з реабілітації та психологів

18.07.2023 "Новини"


Внаслідок тривалої агресії Росії в Україні збільшилася необхідність у медичних фахівцях, зокрема в реабілітологах, які відновлюватимуть наших героїв-воїнів та мирних українців, які постраждали від великої війни та потребують фізичної та/або психологічної реабілітації. Уряд затвердив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2023 році». Документ суттєво збільшить обсяги підготовки фахівців із реабілітації та психологів у вищих освітніх закладах.

«Щодня наші воїни жертвують своїм життям та здоров’ям, щоб захистити нас від агресії країни-терориста. Щодня наші співвітчизники зазнають цілеспрямованих атак ворога. Щодня попит на реабілітацію як фізичну, так і психологічну, на жаль, зростає. Нам потрібно поєднати зусилля, щоб наші герої отримали всю необхідну допомогу. І питання професіоналів, які цю допомогу безпосередньо надають, одне з основних. Сьогодні Уряд зробив наступний крок у напрямку реалізації політики героїв – збільшив держзамовлення на підготовку фахівців із реабілітації та психологів. Це ті фахівці, які необхідні Україні, щоб надавати весь комплекс необхідної реабілітаційної допомоги всім тим, хто її потребує», – наголосив Віктор Ляшко.

Цього року в Україні буде збільшено обсяг державного замовлення на 1005 майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів, а також ще 40 лікарів-психологів. Йдеться про держзамовлення у медичних університетах, які підвідомчі МОЗ.

Зокрема, державне замовлення на прийом на навчання збільшено: 

бакалаврів за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» – (з 50 до 625 місць) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;

магістрів зі спеціальностей 227 «Терапія та реабілітація» (з 60 до 490 місць) для підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів та 225 “Медична психологія” (з 40 до 80 місць) для підготовки лікарів-психологів;

Майбутніх реабілітологів навчать у 8 університетах МОЗ:

 • Дніпровський державний медичний університет;
 • Запорізький державний медико-фармацевтичний університет;
 • Івано-Франківський національний медичний університет;
 • Національний медичний університет імені О.О. Богомольця;
 • Національний фармацевтичний університет;
 • Полтавський державний медичний університет;
 • Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачовського;
 • Харківський національний медичний університет;

Також постанова передбачає збільшення державного замовлення на 600 місць для закладів вищої освіти, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства освіти та науки. За спеціальностями:

 • 053 “Психологія” (з 755 до 855 осіб) для підготовки психологів;
 • 227 «Терапія та реабілітація» (з 460 до 760 осіб) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;
 • 231 “Соціальна робота” (з 796 до 996 осіб) для підготовки соціальних працівників;

Тривалість навчання за вищевказаними спеціальностями складає 4 роки для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за спеціальностями «Психологія», «Терапія та реабілітація», «Соціальна робота»; 2 роки навчатимуться студенти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра за спеціальністю «Терапія та реабілітація»; 6 років триватиме навчання для здобуття ступеня магістра на основі повної загальної середньої освіти за спеціальністю «Медична психологія».

Зазначимо, що питання підготовки та навчання фахівців з реабілітації та психологів зараз є дуже важливим для держави, оскільки збільшення кількості фахівців у цьому напрямі допоможе у майбутньому ефективно долати повоєнні виклики та надавати необхідну медичну допомогу постраждалим громадянам.