Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

МОЗ спільно зі Світовим банком розпочали проєкт, спрямований на модернізацію медичних закладів у всіх областях

23.06.2023 "Новини"


Проєкт, який реалізує МОЗ за підтримки Світового банку, має на меті забезпечити посилення медичних установ, включаючи відновлення, оновлення та модернізацію їх інфраструктури. Він передбачає реконструкцію пошкоджених об’єктів медичної інфраструктури, оновлення приміщень та будівель, а також модернізацію медичних закладів сучасним обладнанням для зменшення енергозалежності. Медичні установи усіх регіонів можуть подавати заявки на отримання фінансування інфраструктурних проєктів та проєктів з встановлення сонячних панелей. Інфраструктурні проєкти стосуються відновлення та модернізації пошкоджених в результаті бойових дій державних або муніципальних медичних закладів, а також підвищення енергоефективності та забезпечення доступу до альтернативних джерел енергії. Окремо медичні заклади первинного рівня можуть подати заявку на встановлення сонячного енергетичного обладнання – сонячних панелей, акумуляторів та інверторів. Таким чином, заклади “первинки” зможуть не тільки використовувати сонячну енергію як автономне джерело живлення, але й накопичувати її та знижувати витрати на електроенергію.

“Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine) – це потужний інфраструктурний проєкт, який Міністерство охорони здоров’я реалізує у співпраці зі Світовим банком. На рівні МОЗ створено проєктний офіс з відновлення, який приймає пропозиції інфраструктурних проєктів для закладів охорони здоров’я, серед яких будуть відібрані проєкти для реалізації. Тому кожен заклад, відповідно до критеріїв відбору, може оформити заявку на участь у проєкті та отримати можливість відновити або посилити інфраструктуру закладу охорони здоров’я”, – підкреслив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Пропозиції можуть подавати: військові адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад, державні та комунальні медичні заклади. Щоб отримати фінансування проєктів з відбудови та оновлення, медичні заклади мають врахувати, які потреби можуть містити їх пропозиції, яким критеріям відбору мають відповідати подані на розгляд проєкти, зокрема, які види медичної допомоги мають надавати медичні заклади, в яких будуть реалізовані інфраструктурні проєкти, які документи слід подавати разом із пропозицією. Ця інформація міститься за посиланням. Детальніше про умови – в операційному посібнику проєкту, розділ 9 – “Механізм відбору інфраструктурних проєктів“. Для участі у відборі проєктів зі встановлення сонячного енергетичного обладнання заклади первинного рівня мають дотриматись умов, викладених у цьому оголошенні.