Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Всього 46: дві додаткові українські медичні установи здійснюватимуть трансплантації

05.06.2023 "Новини"


Уряд вирішив доповнити список медичних закладів, що мають право проводити органотрансплантаційні операції. Тепер до цього переліку включені: КНП “Лікарня Святого Мартина” у Закарпатській області та КНП “Центральна міська клінічна лікарня” Сумської міської ради.

Таким чином, держава фінансуватиме такі операції вже у 44 лікарнях по всій Україні, замість попередніх 42. Рішення “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. №707 та від 18 грудня 2019 р. №1083” показує, що система трансплантації продовжує розвиватися, незважаючи на військові дії та відсутність можливості використання медичної авіації.

Це рішення передбачає початок підготовки до того, щоб з 1 січня 2024 року операції з трансплантації фінансувалися НСЗУ в рамках ПМГ. (Наразі всі трансплантаційні операції в Україні оплачуються МОЗ у рамках пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.)

МОЗ наголошує, що попри війну спостерігається зростання кількості проведених трансплантацій. У 2022 році лікарі виконали на 22% більше пересадок органів (384 операції) порівняно з 2021 роком (313 трансплантацій). З початку 2023 року і до кінця травня у країні здійснено вже понад 53% від загального обсягу трансплантацій, зареєстрованих у 2022 році.