Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Проєкт МОЗ та Світового банку забезпечить медичні заклади спеціальним обладнанням для знезараження медичних відходів – Ігор Кузин

05.06.2023 "Новини"


Проєкт Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та Світового банку спрямований на постачання комплектів обладнання для деконтамінації епідемічно небезпечних медичних відходів. Це дозволить медичним закладам ефективно обробляти та знезаражувати медичні відходи, зменшувати витрати на їх утилізацію та надавати послуги з обробки таких відходів іншим медичним закладам.

«Спільний проєкт МОЗ та Світового банку спрямований на посилення та розширення функціонала закладів охорони здоровʼя. Це унікальний проєкт, адже в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Спеціалізоване обладнання дозволить закладам охорони здоровʼя скоротити витрати на утилізацію небезпечних відходів, після обробки вони класифікуватимуться як вторинна сировина. Тобто безпечна для екології та дешевша в утилізації. Важливо, щоб у кожній області був один або кілька закладів, які стануть опорними пунктами на рівні областей», – про це під час наради з керівниками закладів охорони здоровʼя повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Епідемічно небезпечні медичні відходи включають будь-які відходи, які мали контакт із біологічними рідинами, а також відходи, що залишаються під час та після догляду за пацієнтами з COVID-19. Комплект обладнання для деконтамінації складається зі стерилізатора, повітряного компресора та станцій підготовки технологічної води.
На сьогоднішній день 50 медичних закладів у 17 областях України та у Києві готові до прийому та встановлення обладнання. Відбувається технічно-документальна підготовка, а поставка обладнання до медичних закладів запланована у грудні 2023 року. Зараз триває розгляд тендерних пропозицій щодо поставки обладнання.

Проєкт був ініційований наприкінці 2021 року після аудиту обсягів епідемічно небезпечних відходів, наявних у закладах після вакцинації проти COVID-19. З метою створення системи управління медичними відходами, плануються такі заходи, як вдосконалення нормативної бази, закупівля обладнання для знезараження відходів та навчання медичного персоналу.