Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Список документів, потрібний для працевлаштування внутрішньо переміщених лікарів в інші установи охорони здоров’я

30.05.2023 "Новини"


На даний момент внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України чимало медиків втратили свої робочі місця та змушені шукати інші варіанти працевлаштуватися у безпечніших регіонах.

 Зазначимо, що порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медик подає стандартний пакет документів, зокрема: 

  • паспорт або ID-картка — документ, що підтверджує особу; 
  • ідентифікаційний номер; 
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію); 
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка); 
  • заява з проханням про прийняття на роботу. 

Якщо під час війни особа загубила документи або не має можливості їх забрати чи отримати, то відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформовані у сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайнi, паперовi оригінали. 

Тому у разi втрати паспорта варто використовувати мобiльний застосунок «Дiя». Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також вiдновити втраченi документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Слiд зазначити, що наразi жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сферi охорони здоров’я немає. 

Міністерство охорони здоров’я України врегулювала питання забезпечення робочим мiсцем медпрацiвникiв, якi через вiйну втратили можливiсть працювати за основним мiсцем роботи й наразi працюють у медзакладах iнших регiонiв України. 

Мова йде про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працiвникiв, якi надають медичну допомогу поза основним мiсцем роботи в перiод воeнного стану на територii України»

Вiдтак, облiк робочого часу медпрацiвника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потiм ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, пiсля чого ви отримуєте заробітну плату. 

Станом на сьогодні, можливість працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4 577 внутрішньо переміщених медичних працівників. 

Серед них: 2 055 лiкарiiв, 1 658 фахiвцiiв (медичнi сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти) та 864 технiчнi працiвники. 

Найбiльше працевлаштованих лiкарiв та iнших професiоналiв у сферi охорони здоров’я зареестровано у Львiвськiй областi – 285, Днiпропетровськiй області – 208 та Полтавськiй областi – 146 осіб. 

Найбiльше працевлаштованих медичних сестер та iнших фахiвцiв у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській області – 334, Полтавськiй областi – 199 та Полтавськiй областi – 172 особи.

Міністерство охорони здоров’я України й надалі робитиме все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Українi та отримувати за це гідну оплату працi пiд час війни.