Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Які документи вам мають надати разом з УЗД апаратом

30.09.2016 "Новини"


На сьогоднішній день, жодна профілактично-лікувальна установа не може обійтись без УЗД обладнання з огляду на широку розповсюдженість методів даного типу діагностики, що зумовлена доступністю дослідження, його універсальністю, інформативністю, безпечністю, а також високою швидкістю.

При придбанні УЗД апарата окрім його типу, технічних характеристик, стану, ціни, гарантії, не меншу увагу слід звернути на пакет документів, що додаються до приладу. Перш за все, обов’язковою є інструкція користувача українською мовою, яка містить:

  • регулятивні вимоги (а саме відповідність пристрою стандартам і нормам)
  • інструкція з початку роботи з УЗД апаратом (огляд органів управління, запуск системи, початок дослідження)
  • інструкції з роботи після завершення дослідження (огляд датчиків, догляд за системою і технічне обслуговування)
  • запобіжні заходи

Також необхідно отримати сертифікат відповідності, який являється юридичним документом, що підтверджує відповідність пристрою нормативним документам, умовам конкретного стандарту і дотримання правил безпеки. Даний документ підвищує ступінь довіри всіх учасників ринку до обладнання, що пройшло сертифікацію, а також передбачає певний розподіл обовязків. Адже відповідальність за пристрій, котрий пройшов тестування бере на себе центр сертифікації.

Крім того, варто переконатися в наявності свідоцтва про державну реєстрацію. Цей документ вказує на відповідність апарату реєстраційним матеріалам державного реєстру медичної техніки та обладнання. Без даного свідоцтва ввозити пристрій на територію країни заборонено.

До того ж, потрібен висновок метрологічної експертизи, що гарантує коректну і якісну роботу УЗД апарата. Така перевірка проводиться з метою дослідження засобів вимірювальної техніки для визначення їх метрологічних характеристик і встановлення придатності цих засобів для застосування за призначенням. Документ, що підтверджує наявність свідоцтва про метрологічну атестацію, забезпечує справність обладнання і точність його роботи, тобто це означає, що УЗД апарат можна використовувати без ризику для здоров’я.

Наявність повного переліку необхідних документів та їх відповідність нормі є важливою умовою ліцензування медичного закладу. Адміністрації функціонуючої профілактично-лікувальної установи в іншому разі загрожує дисциплінарна відповідальність і заборона на використання апарату на час провадження. До всього іншого, придбати УЗД апарат з невідповідним пакетом документів, значить наражати на небезпеку здоров’я пацієнтів і медичних робітників. Через це, необхідно серйозно  підійти до вирішення питання придбання і експлуатації УЗД апарата.