Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ ФОРУМІ RSNA 2014

23.12.2014 "Новини"


КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок1Компанія RH прийняла участь в науковому форумі RSNA 2014, який щорічно проводиться в Чикаго (McCormik Place, the USA) Асоціацією радіологів Північної Америки. Ця стаття – короткий огляд пріоритетних напрямків роботи наукового форуму RSNA 2014.

Компанія RH прийняла участь в науковому форумі RSNA 2014, який щорічно проводиться в Чикаго (McCormik Place, the USA) Асоціацією радіологів Північної Америки. Ця подія міжнародного значення кожного року збирає близько 55,000 лікарів-рентгенологів,  радіологів, лікарів ультразвукової діагностики, медичних фізиків, керівників органів охорони здоров’я.

Ця стаття – короткий огляд пріоритетних напрямків роботи наукового форуму RSNA 2014.

Значна увага приділялась контрасним ультразвуковим методам дослідження (contrast-enhanced ultrasound (CEUS)). Зокрема, ідентифіковані актуальні препарати, які є дозволеними та якими користуються в світі, а саме: Sonovue, Lumason, Sonazoid, Definity.

Були визначені переваги використання CEUS, а саме: значна просторова та роздільна здатність/деталізація в режимі реального часу (особливо в артеріальну фазу)мультипланарні реконструкції, відсутність йодовмісних препаратів, відсутність виведення нирками (елімінація через легені), можливість проведення обстеження біля ліжка хворого (що особливо важливо в умовах реанімації), можливість проведення багаторазових повторних досліджень.  

Обговорювалися питання використання CEUS при захворюваннях печінки і жовчного міхура.

Ультразвукові методи дослідження з використанням контрастних речовин дають можливість виділити артеріальну (10-20 сек до 25-35 сек), портальну венозну (30-45 сек до 120 сек) и пізню (з 120 і до зникання бульбашок – 240-360сек). Покази: вогнищеві ураження печінки (в тому числі травми), динамічне спостереження (після хіміотерапії, хірургії, абляції, або спонтанного перебігу захворювання). Доброякісні вогнищеві процеси (гіпер- або ізоехогенні/контрастні) контрастуються аж до пізньої фази (>=2хв), злоякісні – інтенсивне підсилення в ранній артеріальній фазі і вимивання контрасту (wash out) в пізній артеріальній фазі.

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок2

Гемангіома 

Візуалізуються живильні артерії в артеріальну фазу і повне контрастування гемангіоми в портальну фазу із збереженням до пізньої фази.

Фокальна нодулярна гіперплазія 

Різниця в візуалізації в В-режимі та CEUS.

Меланома

Високоваскуляризовані метастази з швидким вимиванням контрасту.

Метастаз карциноїду, схожий на гемангіому

Швидке вимивання контрасту.

Гепатоцелюлярна карцинома на фоні цирозу печінки

Живильна судина, раннє контрастування.

Метастаз меланоми, схожий на кісту

Висока васкуляризація, раннє вимивання контрасту, непомітний в В-режимі додатковий вузол.

Метастаз меланоми в стінку жовчевого міхура

Чутливість CEUS – 95.8%, специфічність – 83.1%, позитивне предиктивне значення (PPV) для злоякісних пухлин – 95,4%, негативне (NPV) – 95,7%.

Особливу увагу приділили технології ультразвукової еластографії при дифузних захворюваннях печінки.


 

На сьогоднішній день питання дифузних захворювань печінки (зокрема збільшення статистики неалкогольної захворюваності печінки в США (non-alcoholic fatty liver disease (NAFLD), значна кількість пацієнтів з хронічним гепатитом B та C (Західна Європа)) залишається актуальною проблемою. Фіброз печінки є важливим маркером захворювання, і до того ж відіграє ключову роль в патогенезі гепатоцелюлярної дисфункції та портальної гіпертензії. Виходячи з цього, моніторинг прогресування фіброзу є критично важливим в процесі лікування з клінічної точки зору. Біопсія печінки залишається золотим стандартом, але не зовсім підходить для активного моніторингу через можливість ускладнень та допустимих помилок вибірки (sampling errors).

Ставився акцент на пошуку альтернатив, враховуючи дорогу вартість МРТ еластографії. Зокрема, були ідентифіковані такі методи:

  • Транзієнтна еластографія (Fibroscan). Короткий опис: проблематичне обстеження пацієнтів з ожирінням, “сліпа методика”, варіабельність результатів, відсутність порогових показників для різних стадій фіброзу.
  • Компресійна еластографія. Короткий опис: можливість отримання коефіцієнту Strain Ratio (“індекс напруженості”), можливість проведення обстеження в режимі реального часу, значно кращі результати в останніх комерційно доступних версіях компресійної еластографії в порівнянні з попередніми роками.
  • Еластографія зсувної хвилі. Короткий опис: проста методика, низька операторзалежність. Визначені рекомендації: обстеження проводити при нейтральній затримці вдиху (на середині вдиху, без натужування); контрольний об’єм повинен бути перпендикулярним до капсули, не захоплювати судини, жовчеві протоки та розташовуватися в правій долі печінки на глибині від 2 до 8 сантиметрів (бажано ближче до 8см). Для об’єктивності результату необхідно провести 10 вимірів та вивести середню величину провести 10 вимірів із усередненням результату (порогові показники: 1.3м/с – виражений фіброз (significant fibrosis), 1.83м/с – важкий фіброз (severe fibrosis).

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок3

Еластографія зсувної хвилі – достовірний простий метод для ідентифікації пізніх стадій фіброзу та цирозу. Ранні стадії фіброзу потребують подальшого вивчення.

Наша компанія рекомендує УЗД апарат Siemens Acuson S2000 як якісну систему візуалізації в кращому співвідношенні ціна/якість з технологією еластографії для УЗ дослідження з контрастуванням.

На ультразвуковому скринінгу також було підтверджено виявлення прихованого (при мамографії) раку молочної залози при огляді жінок з щільними (>50%) грудьми.

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок4

Еластографія зсувної хвилі може бути корисною для проведення меншої кількості біопсій у пацієнтів із сумнівними ознаками раку молочної залози та переведення їх з категорії BIRADS 4a в BIRADS 3. Пороговой показник раку молочної залози (breast cancer cut-off) – 3m/s (30kPa).

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок5

КОМПАНІЯ RH НА НАУКОВОМУ - Малюнок6

Ще один випадок, BIRADS 4a утворення при звичайному скринінговому УЗД, негативна мамографія, м’яке утворення при еластографії, фіброаденома під час біопсії.

Томосинтез молочної залози (breast tomosynthesis) – еволюція цифрової мамографії, зменшує взаємне накладення тканин молочної залози (super-imposition), показує паренхіму в зрізах товщиною 1мм. Крім цього, цей метод має більшу чутливість у виявлення некальцинованих уражень (порівняно із звичайною мамографією).

Участь в RSNA 2014 дозволила відкрити нові можливості методів діагностики для того, щоб реагувати на запити та допомогти Вам своєчасно почати лікування Ваших пацієнтів. Наше завдання – допомогти Вам працювати на надійному обладнанні, тим самим підвищувати якість діагностичних медичних послуг.