Ім'я

Телефон

Ваш список бажань

Ваш список бажань пустий

Авторизуйтесь aбо зареєструйтесь щоб додавати товари в список бажань

Увійти Реєстрація

  1. Головна
  2.   /  
  3. Статті
  4.   /  
  5. УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО...

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

2016-10-12

 АВТОРИ:  J. Glavind, L. D. Madsen, N. Uldbjerg, M. Dueholm

Вступ

Розрив матки є рідкісним ускладненням кесарського розтину (КР), але, тим не менш має високий ризик смертності або захворюваності матері та дитини. Існує суперечка з приводу зв’язку між ризиком розриву матки та накладанням одно- або дворядного шва на матку під час КР.

Замість того, щоб оцінити розрив матки, як наслідок, деякі науковці вважають наявність дефектного рубця на матці, або зменшену товщину залишкового міометрію (ТЗМ) після КР, маркерами оцінки можливості розриву матки. В рандомізованому  дослідженні під час трансвагінальної ультрасонографіі порівнювали одно- і дворядні шви після гістеротомії, ніякої різниці не було знайдено в товщині рубця матки через 6 тижнів після пологів. Тим не менше, товщина стінки матки в ділянці рубця ще збільшена на той момент, що свідчить про те, що процес загоєння рани не був завершений.  

Методи

З липня 2010 року двошаровий метод накладання шва на стінку матки після гістеротомії замінили технікою одношарового шва. Для нашого дослідження ми вибрали всі випадки КР з 1 серпня 2009 року по 31 травня 2010 року та з періоду 1 серпня 2010 року по 31 травня 2011 року. Ми ретельно відібрали випадки КР у жінок з першою вагітністю та одним плодом. Ми виключили жінок з: цукровим діабетом першого типу, попередньою міомектомією, інфекцією матки, післяпологовими ускладненнями, випадки без інформації про кількість накладаних рядів швів при гістеротомії.

Пацієнтам було проведено трансвагінальне ультразвукове дослідження на апараті Voluson E8. Всі дослідження проводилися незалежно від фази менструального циклу, проте з порожнім сечовим міхуром та лежачи на спині.

Рубець вимірювався в поперечній і сагітальній площинах з вказанням трьох розмірів (довжини, ширини і глибини) (Рис.1). У всіх випадках ми виміряли відстань від внутрішнього вічка до зовнішньої поверхні серозної оболонки матки (O),  товщину міометрію в ділянці рубця (М), товщину рубця із зовнішньої сторони серозної оболонки (S). В сагітальній площині ми вимірювали глибину рубця (D), та ширину (W) в базальній частині. Довжину рубця (L) вимірювали в поперечній площині. Ми також вирахували співвідношення товщини залишкового міометрію в ділянці рубця до товщини нормального міометрію (ТЗМ/М). У випадках рубців, що не мають дефектів, загальна ТЗМ на рівні рубця і М поруч з рубцем були включені в статистичний аналіз, проте виміри рубців з дефектом  не включають в себе вимірювання, отримане від рубців без дефекту. Від кожної жінки ми отримали інформацію про ріст, вагу, вагінальні пологи, використання протизаплідних засобів і дату останньої менструації, також ми відзначали показання до КР, шовний матеріал, який використовується та втрату крові в пологах.

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

Рис.1. Схематичне зображення всіх розмірів, які використовувались в оцінці післяопераційного рубця в нашому дослідженні.

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

Рис.2. Ультразвукове зображення, що показує ширину дефекту післяопераційногого рубця (W, 1) та глибину (D, 2), товщину залишкового міометрію в ділянці рубця (ТЗМ, 3) та товщину міометрію поруч з рубцем (М, 4).

Результати, отримані при ультразвуковому дослідженні, зображення та відео двомірного ультразвуку від кожного випадку були збережені. Перші 36 жінок були обстеженні двома лікарями спільно. Решта жінок були обстежені одним із цих двох лікарів проте, якщо оцінка результатів була спірною, інший лікар повторював вимірювання, поки  не досягали консенсусу.

Результати

За нашими оцінками, частка дефектів рубців після зашиваня матки однорядном швом становитиме приблизно 66% проти 41% після зашивання подвійним швом.

Відібрано для дослідження 712 випадків, проте відповідали критеріям нашого дослідження тільки 238 жінок. З них 81 жінок відмовились приймати участь в проекті, і ще вісім не відповідали критеріям включення в дослідження, отож 149 жінок прийняли участь: 68 в групі з однорядним швом на матці та 81 в групі з дворядним. Час між кесарським розтином та дослідженням був в середньому 293 днів в групі з однорядним швом та 288 днів в групі з дворядним швом на матці. Серед жінок у групі з однорядним швом 69% були першородячими, в порівнянні з 70% в групі з дворядним швом.

Середній показник ТЗМ був значно меншим в групі з однорядним швом, але кількість жінок з ТЗМ розмірами <2,3 мм (тобто, можливо, більш високий ризик розриву матки) була однаковою в обох групах. Серед випадків рубців з дефектом, середня довжина дефекту була значно більшою після накладання однорядного шва в порівнянні із зашиванням матки подвійним швом, в той час як не було ніяких істотних відмінностей у вимірюванні глибини дефекту або ширини між цими двома групами. ТЗМ була значно менша у випадках розташування матки anteversio в групі з однорядним швом, в порівнянні із  групою дослідження з подвійним швом на матці, в той час як ніяких відмінностей не було виявлено у випадках положення матки retroflexio.

Обговорення

У цьому ретроспективному дослідженні когорти ми проаналізували зв’язок між методами накладання шва на матку і властивостями рубців після кесарського розтину. Ми виявили, що ТЗМ була 1,2 мм і більше у жінок з подвійним швом в порівнянні із однорядним швом на матці. Крім того, дефект рубця після КР був значно довшим після накладання однорядного шва, проте глибина і ширина дефекту шва були однаковими в обох групах.

Наші результати показали, що зашивання матки однорядним швом призводить до меншої товщини залишкового міометрію в порівняні з накладанням дворядного шва на матку. Наявність дефекту рубця та його розмір залежить від тупу самого шва та від кількості рядів шва. Однак, необхідно вивчити ​​кореляцію між розміром товщини залишкового міометрію та ризиком розриву матки в майбутньому.

Схожі статті
Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії, фото

Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії...

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого тазу, фото

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого таз...

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: дво- та тривимірне ультразвукове дослідження, фото

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: ...

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при вагітності малим для гестаційного віку плодом, пізня маніфестація, фото

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при ва...

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД, фото

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД...

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в пренатальній  діагностиці, фото

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в...

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію за бальною системою (REC score), фото

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію з...

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ, фото

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ...

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ НА ЕНДОМЕТРІОЗ: КОНСЕНСУСНИЙ ПОГЛЯД МІЖНАРОДНОЇ ГРУПИ АНАЛІЗУ ЕНДОМЕТРІОЗУ, фото

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ ...

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ, фото

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ...

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, фото

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ...

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ, фото

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ...

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯ...

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД, фото

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД ...

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛО...

SPINA BIFIDA, фото

SPINA BIFIDA...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЮ КОРЕЛЯЦІЄЮ ЗОБРАЖЕННЯ STIC В ОЦІНЦІ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ...

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПРЕЕКЛАМСІЇ, фото

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯ...

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ’ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ З АКЦЕНТОМ НА HDLIVE ТЕХНІКУ, фото

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ'ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ...

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА...

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬН...

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ДВАДЦЯТИРІЧНА ЕВОЛЮЦІЯ, фото

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ...

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ  HDLIVE, фото

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ HD...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ З ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГ...

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ?, фото

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕС...

АДЕНОМІОЗ, фото

АДЕНОМІОЗ...

Коментарі про статтю

До цієї статті поки немає коментарів
ВАШ КОМЕНТАР
Ім'я*
E-mail*
Коментар


Замовити товар

Уточнити ціну


Дякуємо за замовлення!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо!

Тема новин для підписки була змінена.

Повідомлення!

Виберіть тему для новин.

Повідомлення!

Невірний email або код.

Дякуємо за підписку!

Щотижня ми будемо ділитись з Вами актуальними новинами, медичними дослідженнями, порадами експертів і анонсами подій.

Підписуйтесь на нашу розсилку!
Дізнавайтесь про головне першими!👆

Ми ділимося актуальними новиними, науковими дослідженнями та спеціальними пропозиціями.

Дякуємо!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо за коментар!!

Ваш відгук дуже важливий для нас!
На початок сайту