Ім'я

Телефон

Ваш список бажань

Ваш список бажань пустий

Авторизуйтесь aбо зареєструйтесь щоб додавати товари в список бажань

Увійти Реєстрація

  1. Головна
  2.   /  
  3. Статті
  4.   /  
  5. ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА

2016-08-04

АВТОРИ: TOSHIYUKI HATA, MASATO MASHIMA, MEGUMI ITO, EMIKO UKETA, NOBUHIRO MORI, MARI ISHIMURA

Відділення перинатології та гінекології, медична школа університету Кагави (Кагава, Японія); відділення ультразвукових досліджень, GE Healthcare, Японії (Хіросіма, Японія)

РЕЗЮМЕ

Мета даної роботи полягає в описі досвіду реконструкції нормальних ембріональних структур серця і вроджених аномалій серця з використанням 3-D HDlive режиму візуалізації з просторово-часовою кореляцією зображень (spatiotemporal image correlation – STIC).

Було вивчено чотири нормальних плода і три плода з вродженою серцевою аномалією (аномалія Ебштейна, синдром гіпоплазії лівих відділів серця і тетрадою Фалло) в терміні 25-35 тижнів вагітності з використанням 3-D HDlive рендерінга в режимі STIC. У нормальних плодів були чітко візуалізовані природний зовнішній вигляд динамічного руху овального клапана і обох атріовентрикулярних клапанів в режимі реального часу в чотирикамерній проекції. Крім того, були отримані нові реалістичні картини кожної стулки атріовентрикулярних клапанів і півмісяцевих клапанів легеневої артерії в прямій проекції обох атріовентрикулярних клапанів і магістральних судин. У разі аномалії Ебштейна, при даній методиці візуалізується натуральна і анатомічно реалістична картина надто низького кріплення тристулкового клапана і атріалізованої частини правого шлуночка. У разі синдрому гіпоплазії лівих відділів серця, були чітко виявлені потовщений тристулковий і диспластичний клапан легеневого стовбура. У разі тетради Фалло, були реально відображені виступаюча аорта і дефект міжшлуночкової перетинки. Режим візуалізації 3-D HDlive з STIC надає абсолютно новий візуальний досвід для акушерів і дитячих кардіологів завдяки анатомічно реалістичному зображенню нормальних і патологічних серцевих структур плода. (Електронна пошта: toshi28@med.kagawa-u.ac.jp).

Ключові слова: 3-D ультразвук, Voluson, HDlive, просторово-часова кореляція зображення, серце плода, аномалії вроджених вад серця, аномалія Ебштейна, синдром гіпоплазії лівих відділів серця, тетрада Фалло

ВСТУП

Просторово-часова кореляція зображення (STIC) є недавнім досягненням, яке дозволяє візуалізувати поверхні фетальних серцевих структур в режимі реального часу. Це новий підхід в клінічній оцінці серця плода (Devore і ін. 2003; Goncalvesі ін. 2003). 3-D рендерінг поверхонь, проведений за допомогою STIC режиму, забезпечує зображенням нормальних і патологічних внутрішньосерцевих структур серця, що б’ється, картину подібно інтраопераційній хірургічній. Дослідник може переміщатися в межах серця, отримувати повторні зрізи отриманих даних в будь-який час, і генерувати всі стандартні та унікальні проекції, які необхідні для комплексної діагностики вродженої аномалії серця (Vinals і ін. 2003).

HDlive – новий режим поверхневого рендерінга: ”ця система використовує регульоване джерело світла, що дає оператору можливість створювати освітлення і затемнення, тим самим збільшуючи глибину сприйняття” (Kagan і ін. 2011.). З використанням нових типів кольорів, близьких до кольору шкіри. HDlive надає лікарям і батькам природні, анатомічно реалістичні зображення нормальних/патологічних плодів і внутрішньоутробних аномалій (Hata і ін. 2012, 2013). Ми описуємо наш досвід використання режиму 3-D HDlive рендерінга з STIC для зображення структур серця нормального плода, а також вроджених вад серця.

МЕТОДИ

Було вивчено чотири нормальних плода і три плода з уродженою серцевою аномалією (аномалія Ебштейна, синдром гіпоплазії лівих відділів серця і тетрадою Фалло) в терміні 25-35 тижнів вагітності з використанням 3-D HDlive рендерінга в режимі STIC (Voluson E8, GE Healthcare, Мілуокі , штат Вісконсін, США). Набори об’ємних даних серця плода були отримані за допомогою  STIC, яка використовує автоматичні поперечні і поздовжні амплітуди коливань передньої стінки грудної клітки. При використанні вигнутого датчика (4-8 МГц), отримання об’ємних даних займало 10-12,5 сек. Кути атаки при отриманні даних коливалися від 25 º до 45º. Від одного до трьох об’ємів даних було записано з використанням трансабдомінального 3-D датчика. Рухи плода вимагали повторного проведення дослідження для отримання задовільних даних. З метою моніторування ембріонів використовувалася звичайна 2-D сонографія, яка виконувалася до проведення 3-D HDlive рендерінга з STIC режимом. Потім проводилося відображення даних 3-D поверхневого рендерінга анатомії серця плода (в чотирикамерній проекції і прямій проекції обох атріовентрикулярних клапанів і магістральних судин). Весь обсяг даних зберігався на 700 Мбайт CD-ROM, що дозволяло провести повторний подальший аналіз. Всі об’ємні дані для кожного суб’єкта були вивчені, а оптимальні зображення були обрані для подальшого аналізу. Дослідження було схвалено місцевим етичним комітетом медичної школи університету Кагава, а також було отримано стандартизовану письмову інформовану згоду для кожного пацієнта.

3-D реконструкція проводилася з використанням алгоритму HDlive рендерінга. Джерело світла регулювали до тих пір, до поки структури, що цікавили дослідника, не візуалізувалися таким чином, щоб оператор міг створити зручні ефекти освітлення і затемнення. Для освітлення потрібної ділянки джерело світла вільно позиціонується. Також за рахунок збільшення або зменшення інтенсивності світла, оператор може створити більш інтенсивні тіні для отримання кращого зображення і підвищення якості. Всі ехографічні дослідження були проведені двома дослідниками, а дані представлені в роботі.

РЕЗУЛЬТАТИ

У нормальних плодів були чітко візуалізовані природний зовнішній вигляд динамічного руху овального клапана і обох атріовентрикулярних клапанів в режимі реального часу в чотирикамерній проекції (рис. 1).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 1. Послідовний 3-D HDlive рендерінг в чотирикамерній проекції нормального плода в терміні 33 тижнів і 3 дні вагітності. Динамічний рух овального клапана (FFO), мітрального (MV) і тристулкового клапанів (TV) чітко відзначені в діастолі (А) і систолі (В).

FO – овальний отвір, LA – ліве передсердя, LV – лівий шлуночок, RA – праве передсердя, RV – правий шлуночок, A – верхівка, B – основа, L – зліва, R – справа.

Крім того, були отримані нові реалістичні картини кожної стулки атріовентрикулярних клапанів і півмісяцевих клапанів легеневої артерії в прямій проекції обох атріовентрикулярних клапанів і магістральних судин (рис. 2).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 2. Послідовний 3-D HDlive рендерінг в прямій проекції і проекції обох атріовентрикулярних клапанів, і магістральних судин нормального серця плода в терміні 28 тижнів і 5 днів вагітності. Кожна стулка атріовентрикулярного клапана і клапана легеневої артерії чітко визначається в діастолі (А) і систолі (В). Ао – аорта, LA – ліве передсердя, LV – лівий шлуночок, MV – мітральний клапан, PA – легенева артерія, RA – праве передсердя, RV – правий шлуночок, TV – тристулковий клапан, А – верхівка, B – основа, L – зліва , R – справа.

У разі аномалії Ебштейна, при даній методиці візуалізується натуральна і анатомічно реалістична картина надто низького кріплення тристулового клапана і атріалізованої частини правого шлуночка (рис. 3).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 3. 3-D HDlive режим рендерінга в чотирикамерній проекції показує аномалію Ебштейна в терміні 33 тижнів і 1 дня вагітності. Чітко відзначені ндто низьке прикріплення тристулкового клапана (ТV) і атріалізація частини правого шлуночка (RV). Також відзначаються потовщені стулки тристулкового клапана. LA – ліве передсердя, LV – лівий шлуночок, MV – мітральний клапан, RA – праве передсердя, RV – правий шлуночок, A – верхівка, B – основа, L – зліва, R – справа.

Крім того, за допомогою режиму візуалізації 3-D HDlive було візуалізовано подовження передньої стулки, вкорочення септальної стулки, атріалізовану частину правого шлуночка, та зміщення вниз і апікально тристулкового клапанного апарату відносного його фіброзного кільця (рис. 4).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 4. Послідовні знімки в режимі 3-D HDlive рендерінга в проекції обох атріовентрикулярних клапанів при аномалії Ебштейна в терміні 33 тижнів і 1 дня вагітності (А-С). Подовження передньої стулки (AC), вкорочення септальної стулки (SC), атріалізація частини (біла стрілка) (В) правого шлуночка (RV) та зміщення вниз і до верхівки тристулкового клапанного апарату (ТV) від його фіброзного кільця, були візуалізовані з використанням 3D HDlive режиму рендерінга в діастолі (А) і систолі (в). Потовщені стулки тристулкового клапана також чітко визначені. LV – лівий шлуночок, MV – мітральний клапан, PC – задня стулка, A – верхівка, B – основа.

У разі синдрому гіпоплазії лівих відділів серця, були чітко виявлені потовщений тристулковий і диспластичний клапан легеневого стовбура (рис. 5).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 5. Послідовні знімки 3-D HDlive режиму рендерінга в проекції початку магістральних судин правого шлуночка при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця в терміні 30 тижнів і 4 дні вагітності. Потовщені тристулкові (ТБ) і диспластичні легеневі клапанні (PV) структури чітко визначені в діастолі (А) і в систолі (В). LV – лівий шлуночок, MV – мітральний клапан, PA – легенева артерія, RA – праве передсердя, RV – правий шлуночок, B- основа, L – зліва, R – справа.

У разі тетради Фалло, були реально відображені виступаюча аорта і дефект міжшлуночкової перетинки (рис. 6).

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

Рис. 6. Послідовні знімки 3-D HDlive режиму рендерінга в чотирикамерній проекції при тетраді Фалло в 35 тижнів і 1 день вагітності. Виступаюча аорта (Ао) і дефект міжшлуночкової перетинки (VSD) реалістично визначаються в діастолі (А) і систолі (В). AOV – аортальний клапан, LV – лівий шлуночок, RV – правий шлуночок, A – верхівка, L – зліва, R – справа.

ОБГОВОРЕННЯ

Існує кілька повідомлень про отримання фетальних, плацентарних, пуповинних і гінекологічних ультрасонографічних зображень за допомогою режиму візуалізації 3D HDlive (Grigore 2013; Hata і ін. 2012, 2013 ;. Ishibashi і др.2012 ;. Kagan і ін. 2011 ;. Merz 2012; Raga і ін. 2013 ;. Tanaka і ін. 2012; .. Tenkumo і ін. 2012). Це нове ультразвукове програмне забезпечення включає в себе рухливе віртуальне регульоване джерело світла і програмне забезпечення, яке обчислює поширення світла через поверхневі структури по відношенню до напрямку світла. За допомогою 3D HDlive з новими відтінками кольору, близькими до кольору шкіри, ми змогли отримати натуральні, анатомічно реалістичні зображення нормальних і аномальних ембріонів і плодів. Наскільки нам відомо, не опубліковано жодного доповіді про застосування 3D HDlive рендерінга в візуалізації нормальних і аномальних серцевих структур. У цьому дослідженні, візуалізація об’ємних даних за допомогою 3D HDlive рендерінга дозволило побачити важливі і унікальні анатомічні структури серця плода, подібно інтраопераційній картині у хірурга, які не так легко побачити, і які складні для розуміння при використанні звичайної 3D ехокардіографії (Vinals та ін. 2006. Yagel і ін. 2006). Зокрема, пряма проекція, як атріовентрикулярних клапанів, так і клапанів магістральних артерій забезпечує абсолютно новим візуальним матеріалом акушерів і дитячих кардіологів завдяки анатомічно реалістичному зображенню нормальних і аномальних клапанних структур серця плода і його руху. Крім того, в даному дослідженні ми змогли диференціювати кожну стулку мітрального і тристулкового клапанів, а також кожного півмісяцевого клапана легеневої артерії. Технологія 3D HDlive надає нові, реалістичні картини для оцінки цих клапанів. Цей метод може мати велике майбутнє для досліджень серця плода і оцінки вроджених вад серця.

Схожі статті
Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого тазу, фото

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого таз...

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: дво- та тривимірне ультразвукове дослідження, фото

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: ...

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при вагітності малим для гестаційного віку плодом, пізня маніфестація, фото

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при ва...

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД, фото

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД...

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в пренатальній  діагностиці, фото

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в...

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію за бальною системою (REC score), фото

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію з...

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ, фото

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ...

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ НА ЕНДОМЕТРІОЗ: КОНСЕНСУСНИЙ ПОГЛЯД МІЖНАРОДНОЇ ГРУПИ АНАЛІЗУ ЕНДОМЕТРІОЗУ, фото

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ ...

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ, фото

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ...

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, фото

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ...

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ, фото

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ...

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯ...

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД, фото

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД ...

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛО...

SPINA BIFIDA, фото

SPINA BIFIDA...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЮ КОРЕЛЯЦІЄЮ ЗОБРАЖЕННЯ STIC В ОЦІНЦІ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ...

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПРЕЕКЛАМСІЇ, фото

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯ...

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ’ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ З АКЦЕНТОМ НА HDLIVE ТЕХНІКУ, фото

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ'ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ...

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА...

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬН...

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ДВАДЦЯТИРІЧНА ЕВОЛЮЦІЯ, фото

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ...

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ  HDLIVE, фото

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ HD...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ З ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГ...

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ?, фото

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕС...

АДЕНОМІОЗ, фото

АДЕНОМІОЗ...

Коментарі про статтю

До цієї статті поки немає коментарів
ВАШ КОМЕНТАР
Ім'я*
E-mail*
Коментар


Замовити товар

Уточнити ціну


Дякуємо за замовлення!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо!

Тема новин для підписки була змінена.

Повідомлення!

Виберіть тему для новин.

Повідомлення!

Невірний email або код.

Дякуємо за підписку!

Щотижня ми будемо ділитись з Вами актуальними новинами, медичними дослідженнями, порадами експертів і анонсами подій.

Підписуйтесь на нашу розсилку!
Дізнавайтесь про головне першими!👆

Ми ділимося актуальними новиними, науковими дослідженнями та спеціальними пропозиціями.

Дякуємо!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо за коментар!!

Ваш відгук дуже важливий для нас!
На початок сайту