Ім'я

Телефон

Ваш список бажань

Ваш список бажань пустий

Авторизуйтесь aбо зареєструйтесь щоб додавати товари в список бажань

Увійти Реєстрація

  1. Головна
  2.   /  
  3. Статті
  4.   /  
  5. ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ...

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ

2016-07-20

АВТОРИ:  Toshiyuki Hata, Uiko Hanaoka, Chiaki Tenkumo, Miki Sato, Hirokazu Tanaka, Mari Ishimura

Реферат

Мета дослідження. Метою даного дослідження було представлення нашого досвіду реконструкції зображень нормального ембріонального розвитку і анатомії плода, а також аномалій розвитку плода з використанням тривимірного (3D) і чотиривимірного (4D) HDlive режимів візуалізації.

Методи. В цілому було вивчено 18 нормальних ембріонів і плодів, а також 21 плід з патологією в терміні вагітності 7-36 тижнів з використанням режиму рендерінга 3D/4D HDlive (по одному випадку з: торакальним менінгоцеле, збільшенням потиличної щільності, полікістозною дисплазією нирок, гастрошизисом, омфалоцеле і кістою яєчників, п’ять плодів з водянкою, три – з аномаліями скелета, три – з хромосомними аномаліями, два – з кістозними гігромами і два – з синдромом амніотичної перетяжки).

Результати. У нормальних плодів в першому триместрі вагітності були чітко показані виражені ознаки ембріонального розвитку зі збільшенням гестаційного віку, а також були отримані різні реалістичні картини виразу обличчя в другому і третьому триместрах. У плодів з аномаліями були отримані анатомічно реалістичні картини подібні макроскопічним моделям. Зокрема, 3D/4D HDlive надала нові, реалістичні картини сприйняття для діагностики синдрому амніотичної перетяжки, скелетних аномалій і аномалій особи.

Висновки. 3D/4D HDlive рендерінг зображень, виходячи з отриманих даних, представляє більш виразні і легко помітні картинки, ніж отримані за допомогою звичайної 3D/4D сонографії. 3D/4D HDlive може стати важливою модальністю в майбутніх ембріональних дослідженнях, для внутрішньоутробної нейроповедінкової оцінки, а також в оцінці аномалій розвитку плода.

Ключові слова

3D/4D ультрасонографія, HDlive, ембріональний розвиток, нормальний плід, поведінка плода, аномалії плода.

Вступ

Звичайна тривимірна (3D) і чотиривимірна (4D) сонографія має потенціал, який забезпечує поліпшену візуалізацію і розпізнавання анатомічних структур нормального плода і плода з аномаліями, а також оцінку фетального нейроповедінкового розвитку. HDlive – новий режим візуалізації поверхні, використовує регульоване джерело світла, що дає оператору можливість створити освітлення і затемнення, що збільшує, тим самим, сприйняття глибини. HDlive, з використанням нових типів кольорів подібних кольорам шкіри, надає лікарям і батькам природній і анатомічно реалістичний вигляд плода. Ми представляємо наш досвід реконструкції зображень нормального ембріонального розвитку і анатомії плода, а також аномалій розвитку плода з використанням режиму 3D/4D HDlive рендерінга.

Матеріали та методи

З березня 2008 року по квітень 2012 року, в цілому було вивчено 18 нормальних ембріонів і плодів, а також 21 плід з патологією в терміні вагітності 7-36 тижнів з використанням режиму рендерінга 3D/4D HDlive (по одному випадку з: торакальним менінгоцеле, збільшенням потиличної щільності, полікістозною дисплазією нирок, гастрошизисом, омфалоцеле і кістою яєчників, п’ять плодів з водянкою, три – з аномаліями скелета, три – з хромосомними аномаліями , два – з кістозними гігромами і два – з синдромом амніотичної перетяжки), (Voluson E8, General Electric Medical Systems, Zipf, Австрія). При використанні вигнутого трансабдомінального (4-8.5 МГц) або механічного трансвагінального датчика (4.5-11.9 МГц), ковзання датчиком займало кілька секунд під кутом 70º-85º. Оцінка руху плода вимагала повторного дослідження об’ємів, для отримання задовільних даних. Спочатку проводився моніторинг плода з використанням звичайного двовимірного (2D) сонографічного дослідження, а потім – 3D/4D сонографія в режимі HDlive рендерінга для кожного випадку. Набори даних записувалися і зберігалися на 700 МБ CD-R, і могли бути повторно отримані для подальшого аналізу. Всі об’ємні дані були обстежені для кожного випадку, і для подальшого аналізу були обрані оптимальні зображення. Дослідження було схвалено місцевим етичним комітетом медичної школи університету Кагава. Стандартизовану письмову інформовану згоду було отримано від кожного пацієнта.

3D/4D реконструкція проводилася з використанням HDlive алгоритму рендерінга. Джерело світла регулювали до тих пір, поки потрібні структури не були візуалізовані оператором зі створенням сприятливого освітлення і затемнення. Все ехографічні дослідження були проведені двома дослідниками (T.H. і M.I.) для отримання даних, які тут представлені. Досвід кожного дослідника в проведенні 3D/4D HDlive рендерінга – з лютого по квітень 2012 року. Час, необхідний для створення 3D/4D HDlive рендерінга зображень, складав близько 30 хвилин для кожного дослідника. Кожен випадок оцінювався кілька разів для отримання кращої якості зображення. Випадок синдрому Робертса і два випадки синдрому амніотичної перетяжки повідомлявся раніше нашою групою, при використанні різних методів візуалізації для 3D/4D дослідження аномалій плода.

Результати

При нормальній вагітності, морфологічні і анатомічні зміни ембріона і плоду можуть бути чітко показані в першому триместрі вагітності (Рис. 1, 2).

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 1. Тривимірний HDlive рендерінг зображень нормального ембріонального морфологічного розвитку в 7-10 тижнів вагітності.

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 2. Тривимірний HDlive рендерінг зображень нормальних плодів на 13 тижні вагітності. Анатомія обличчя плода чітко визначена. 

Різні реалістичні вирази обличчя плода, його поведінка і різні анатомічні структури були візуалізовані в другому і третьому триместрах (Рис. 3, 4).

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 3. Плід моргає в терміні 30 тижнів і 6 днів вагітності. Видно відкриту повіку.

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 4. Зовнішні статеві органи плода. А. Статеві органи чоловічої статі і В. Жіночі статеві органи. Чітко відзначені малі статеві губи.

При патології плода були отримані анатомічно реалістичні структури подібні макроскопічними моделям (Рис. 5, 6, 7, 8, 9, 10).

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 5. Тривимірний HDlive рендерінг зображення синдрому амніотичної перетяжки в терміні 13 тижнів і 3 дні вагітності. Визначаються множинні амніотичні перетяжки, фетальная акранія, відсутність правого пальця і ампутація правого пальця ноги.

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 6. Екзофтальм очей (стрілка) в разі синдрому Робертса. А. Тривимірний HDlive рендерінг зображення в терміні 20 тижнів і 1 день вагітності і В. Фотографія аборту.

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 7. Низька посадка вуха і мікрогнатія в разі трисомії 18 на 36 тижні і 3 дні вагітності.

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 8. Омфалоцеле в 17 тижнів і 2 дні вагітності

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 9. Гастрошизис (стрілка) в 18 тижнів і 2 дні вагітності

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

Рис. 10. Незавершений остеогенез на 20 тижні вагітності

Зокрема, 3D/4D HDlive відкривала нові реалістичні картини сприйняття для діагностики синдрому амніотичної перетяжки (Рис. 5), скелетних аномалій (Рис. 10), а також аномалій обличчя (Рис. 6, 7). 3D/4D сонографія в режимі HDlive рендерінга забезпечувала сонографістів і лікарів важливою інформацією та доповнювала дані звичайної 2D і 3D/4D сонографії в діагностиці аномалій розвитку плода.

Обговорення
Існує тільки три повідомлення про фетальну, плацентарну і пуповинну ультрасонографії з використанням HDlive. Отримувані картинки, як з регульованим освітленням, так і новими кольорами подібними шкірі, надають плоду і внутрішньоматковим аномаліям природний і анатомічно реалістичний вигляд. У цьому дослідженні були отримані практично фотографічні зображення нормальних і аномальних плодів при використанні режиму 3D/4D HDlive рендерінга. Зокрема, зображення ембріона при 3D/4D HDlive рендерінгу, як нам здається, були більш зрозумілими, ніж отримані з допомогою звичайної 3D ехографії, що пов’язано з тим, що режим 3D/4D HDlive рендерінга дає нам природну і анатомічно реалістичну картину ембріона. 3D/4D HDlive має потенціал в доповненні даних звичайної 3D/4D сонографії в діагностиці аномалій розвитку плода, що може відігравати велику роль в допомозі пренатального розуміння діагностичної проблеми аномалій розвитку плода. Крім того, 3D/4D HDlive рендерінг зображень надає абсолютно новий досвід сприйняття для сонографіста і сімейних пар, завдяки анатомічно реалістичному зображенню нормального плода і аномалій розвитку плода в утробі матері. Проте, 3D/4D HDlive може бути тільки додатковим інструментом, хоч і не існує ніяких доказів того, що ця методика впливає на що-небудь з точки зору діагностики, результатів або подальшого консультування. Необхідні подальші дослідження з участю більшого розміру вибірки, щоб підтвердити справжню ефективність і користь 3D/4D HDlive в майбутніх ембріональних дослідженнях, фетальної нейроповедінкової оцінки та оцінки аномалій розвитку плода.

Схожі статті
Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії, фото

Особливості техніки та основні помилки в проведенні соногістерографії...

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого тазу, фото

Методика уникнення пасток при трансвагінальній сонографії жіночого таз...

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: дво- та тривимірне ультразвукове дослідження, фото

Внутрішньоутробний розвиток умбілікально-портальної венозної системи: ...

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при вагітності малим для гестаційного віку плодом, пізня маніфестація, фото

Зв’язок параметрів доплеру з ознаками плацентарної гіпоперфузії при ва...

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД, фото

Пренатальна оцінка зрілості легень плода на 3-D УЗД...

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в пренатальній  діагностиці, фото

Практичні рекомендації ISUOG: використання доплерівського картування в...

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію за бальною системою (REC score), фото

IETA Оцінка ендометрію та визначення ризику розвитку раку ендометрію з...

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ, фото

ТИМУС, ЯК МАРКЕР ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ЗАПАЛЕННЯ...

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ НА ЕНДОМЕТРІОЗ: КОНСЕНСУСНИЙ ПОГЛЯД МІЖНАРОДНОЇ ГРУПИ АНАЛІЗУ ЕНДОМЕТРІОЗУ, фото

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД СОНОГРАФІЧНОЇ ОЦІНКИ ОРГАНІВ ТАЗУ У ЖІНОК З ПІДОЗРОЮ ...

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ, фото

НЕ-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПУХЛИНИ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ...

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, фото

NIPT: НОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ФЕТАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ...

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ, фото

ЕХОКАРДІОГРАФІЯ ПЛОДУ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ...

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯННЯ ОДНОРЯДНОГО ТА ДВОРЯДНОГО ШВА: КОГОРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, фото

УЛЬТРАЗВУКОВА ОЦІНКА РУБЦЯ НА МАТЦІ ПІСЛЯ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ, ПОРІВНЯ...

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД, фото

УСПІШНА ФЕТОСКОПІЧНА ХІРУРГІЯ ВИСОКОЇ ОБСТРУКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПІД ...

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛОДА “ПРИВИДА”, фото

ДЗЕРКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ В ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ: ВИПАДОК ВИЯВЛЕННЯ ПЛО...

SPINA BIFIDA, фото

SPINA BIFIDA...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЮ КОРЕЛЯЦІЄЮ ЗОБРАЖЕННЯ STIC В ОЦІНЦІ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЧОТИРИВИМІРНОЇ СОНОГРАФІЇ З B-FLOW ВІЗУАЛІЗАЦІЄЮ ТА ...

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПРЕЕКЛАМСІЇ, фото

ДОПЛЕРОМЕТРІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЯХ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ ДЛЯ ВИЯ...

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ’ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ З АКЦЕНТОМ НА HDLIVE ТЕХНІКУ, фото

КОМБІНОВАНЕ ТРИВИМІРНЕ ОБ'ЄМНЕ УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ У АКУШЕРСТВІ ...

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА, фото

ТРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ СЕРЦЯ ПЛОДА...

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ, фото

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬН...

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ДВАДЦЯТИРІЧНА ЕВОЛЮЦІЯ, фото

РОЛЬ 3D УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В КЛІНІЧНІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ: ...

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ  HDLIVE, фото

УЛЬТРАЗВУКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЇ HD...

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ З ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ, фото

НОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ HD LIVE У ПРЕНАТАЛЬНІЙ ДІАГ...

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ?, фото

ЧИ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИКОРИСТАННЯ ДОПЛЕРОГРАФІЇ ПІД ЧАС ПЕРШОГО ТРИМЕС...

АДЕНОМІОЗ, фото

АДЕНОМІОЗ...

Коментарі про статтю

До цієї статті поки немає коментарів
ВАШ КОМЕНТАР
Ім'я*
E-mail*
Коментар


Замовити товар

Уточнити ціну


Дякуємо за замовлення!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо!

Тема новин для підписки була змінена.

Повідомлення!

Виберіть тему для новин.

Повідомлення!

Невірний email або код.

Дякуємо за підписку!

Щотижня ми будемо ділитись з Вами актуальними новинами, медичними дослідженнями, порадами експертів і анонсами подій.

Підписуйтесь на нашу розсилку!
Дізнавайтесь про головне першими!👆

Ми ділимося актуальними новиними, науковими дослідженнями та спеціальними пропозиціями.

Дякуємо!

Наш менеджер відповість на Ваш запит найближчим часом.

Дякуємо за коментар!!

Ваш відгук дуже важливий для нас!
На початок сайту