Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

ТРИ- І ЧОТИРИВИМІРНИЙ HDLIVE РЕНДЕРІНГ ЗОБРАЖЕНЬ НОРМАЛЬНИХ І АНОМАЛЬНИХ ПЛОДІВ: ІЛЮСТРОВАНЕ ЕСЕ

★ ★ ★ ★ ★

20.07.2016 "Статті"


1
АВТОРИ:  Toshiyuki Hata, Uiko Hanaoka, Chiaki Tenkumo, Miki Sato, Hirokazu Tanaka, Mari Ishimura

Реферат

Мета дослідження. Метою даного дослідження було представлення нашого досвіду реконструкції зображень нормального ембріонального розвитку і анатомії плода, а також аномалій розвитку плода з використанням тривимірного (3D) і чотиривимірного (4D) HDlive режимів візуалізації.

Методи. В цілому було вивчено 18 нормальних ембріонів і плодів, а також 21 плід з патологією в терміні вагітності 7-36 тижнів з використанням режиму рендерінга 3D/4D HDlive (по одному випадку з: торакальним менінгоцеле, збільшенням потиличної щільності, полікістозною дисплазією нирок, гастрошизисом, омфалоцеле і кістою яєчників, п’ять плодів з водянкою, три – з аномаліями скелета, три – з хромосомними аномаліями, два – з кістозними гігромами і два – з синдромом амніотичної перетяжки).

АВТОРИ:  Toshiyuki Hata, Uiko Hanaoka, Chiaki Tenkumo, Miki Sato, Hirokazu Tanaka, Mari Ishimura

Реферат

Мета дослідження. Метою даного дослідження було представлення нашого досвіду реконструкції зображень нормального ембріонального розвитку і анатомії плода, а також аномалій розвитку плода з використанням тривимірного (3D) і чотиривимірного (4D) HDlive режимів візуалізації.

Методи. В цілому було вивчено 18 нормальних ембріонів і плодів, а також 21 плід з патологією в терміні вагітності 7-36 тижнів з використанням режиму рендерінга 3D/4D HDlive (по одному випадку з: торакальним менінгоцеле, збільшенням потиличної щільності, полікістозною дисплазією нирок, гастрошизисом, омфалоцеле і кістою яєчників, п’ять плодів з водянкою, три – з аномаліями скелета, три – з хромосомними аномаліями, два – з кістозними гігромами і два – з синдромом амніотичної перетяжки).

Результати. У нормальних плодів в першому триместрі вагітності були чітко показані виражені ознаки ембріонального розвитку зі збільшенням гестаційного віку, а також були отримані різні реалістичні картини виразу обличчя в другому і третьому триместрах. У плодів з аномаліями були отримані анатомічно реалістичні картини подібні макроскопічним моделям. Зокрема, 3D/4D HDlive надала нові, реалістичні картини сприйняття для діагностики синдрому амніотичної перетяжки, скелетних аномалій і аномалій особи.

Висновки. 3D/4D HDlive рендерінг зображень, виходячи з отриманих даних, представляє більш виразні і легко помітні картинки, ніж отримані за допомогою звичайної 3D/4D сонографії. 3D/4D HDlive може стати важливою модальністю в майбутніх ембріональних дослідженнях, для внутрішньоутробної нейроповедінкової оцінки, а також в оцінці аномалій розвитку плода.

Ключові слова

3D/4D ультрасонографія, HDlive, ембріональний розвиток, нормальний плід, поведінка плода, аномалії плода.

Вступ

Звичайна тривимірна (3D) і чотиривимірна (4D) сонографія має потенціал, який забезпечує поліпшену візуалізацію і розпізнавання анатомічних структур нормального плода і плода з аномаліями, а також оцінку фетального нейроповедінкового розвитку. HDlive – новий режим візуалізації поверхні, використовує регульоване джерело світла, що дає оператору можливість створити освітлення і затемнення, що збільшує, тим самим, сприйняття глибини. HDlive, з використанням нових типів кольорів подібних кольорам шкіри, надає лікарям і батькам природній і анатомічно реалістичний вигляд плода. Ми представляємо наш досвід реконструкції зображень нормального ембріонального розвитку і анатомії плода, а також аномалій розвитку плода з використанням режиму 3D/4D HDlive рендерінга.

Матеріали та методи

З березня 2008 року по квітень 2012 року, в цілому було вивчено 18 нормальних ембріонів і плодів, а також 21 плід з патологією в терміні вагітності 7-36 тижнів з використанням режиму рендерінга 3D/4D HDlive (по одному випадку з: торакальним менінгоцеле, збільшенням потиличної щільності, полікістозною дисплазією нирок, гастрошизисом, омфалоцеле і кістою яєчників, п’ять плодів з водянкою, три – з аномаліями скелета, три – з хромосомними аномаліями [одна- трисомія 13, 2 – трисомія 18], два – з кістозними гігромами і два – з синдромом амніотичної перетяжки), (Voluson E8, General Electric Medical Systems, Zipf, Австрія). При використанні вигнутого трансабдомінального (4-8.5 МГц) або механічного трансвагінального датчика (4.5-11.9 МГц), ковзання датчиком займало кілька секунд під кутом 70º-85º. Оцінка руху плода вимагала повторного дослідження об’ємів, для отримання задовільних даних. Спочатку проводився моніторинг плода з використанням звичайного двовимірного (2D) сонографічного дослідження, а потім – 3D/4D сонографія в режимі HDlive рендерінга для кожного випадку. Набори даних записувалися і зберігалися на 700 МБ CD-R, і могли бути повторно отримані для подальшого аналізу. Всі об’ємні дані були обстежені для кожного випадку, і для подальшого аналізу були обрані оптимальні зображення. Дослідження було схвалено місцевим етичним комітетом медичної школи університету Кагава. Стандартизовану письмову інформовану згоду було отримано від кожного пацієнта.

3D/4D реконструкція проводилася з використанням HDlive алгоритму рендерінга. Джерело світла регулювали до тих пір, поки потрібні структури не були візуалізовані оператором зі створенням сприятливого освітлення і затемнення. Все ехографічні дослідження були проведені двома дослідниками (T.H. і M.I.) для отримання даних, які тут представлені. Досвід кожного дослідника в проведенні 3D/4D HDlive рендерінга – з лютого по квітень 2012 року. Час, необхідний для створення 3D/4D HDlive рендерінга зображень, складав близько 30 хвилин для кожного дослідника. Кожен випадок оцінювався кілька разів для отримання кращої якості зображення. Випадок синдрому Робертса і два випадки синдрому амніотичної перетяжки повідомлявся раніше нашою групою, при використанні різних методів візуалізації для 3D/4D дослідження аномалій плода.

Результати

При нормальній вагітності, морфологічні і анатомічні зміни ембріона і плоду можуть бути чітко показані в першому триместрі вагітності (Рис. 1, 2).

1

Рис. 1. Тривимірний HDlive рендерінг зображень нормального ембріонального морфологічного розвитку в 7-10 тижнів вагітності.

2

Рис. 2. Тривимірний HDlive рендерінг зображень нормальних плодів на 13 тижні вагітності. Анатомія обличчя плода чітко визначена. 

Різні реалістичні вирази обличчя плода, його поведінка і різні анатомічні структури були візуалізовані в другому і третьому триместрах (Рис. 3, 4).

3

Рис. 3. Плід моргає в терміні 30 тижнів і 6 днів вагітності. Видно відкриту повіку.

4

Рис. 4. Зовнішні статеві органи плода. А. Статеві органи чоловічої статі і В. Жіночі статеві органи. Чітко відзначені малі статеві губи.

При патології плода були отримані анатомічно реалістичні структури подібні макроскопічними моделям (Рис. 5, 6, 7, 8, 9, 10).

5

Рис. 5. Тривимірний HDlive рендерінг зображення синдрому амніотичної перетяжки в терміні 13 тижнів і 3 дні вагітності. Визначаються множинні амніотичні перетяжки, фетальная акранія, відсутність правого пальця і ампутація правого пальця ноги.

6

Рис. 6. Екзофтальм очей (стрілка) в разі синдрому Робертса. А. Тривимірний HDlive рендерінг зображення в терміні 20 тижнів і 1 день вагітності і В. Фотографія аборту.

7

Рис. 7. Низька посадка вуха і мікрогнатія в разі трисомії 18 на 36 тижні і 3 дні вагітності.

8

Рис. 8. Омфалоцеле в 17 тижнів і 2 дні вагітності

9

Рис. 9. Гастрошизис (стрілка) в 18 тижнів і 2 дні вагітності

10

Рис. 10. Незавершений остеогенез на 20 тижні вагітності

Зокрема, 3D/4D HDlive відкривала нові реалістичні картини сприйняття для діагностики синдрому амніотичної перетяжки (Рис. 5), скелетних аномалій (Рис. 10), а також аномалій обличчя (Рис. 6, 7). 3D/4D сонографія в режимі HDlive рендерінга забезпечувала сонографістів і лікарів важливою інформацією та доповнювала дані звичайної 2D і 3D/4D сонографії в діагностиці аномалій розвитку плода.

Обговорення
Існує тільки три повідомлення про фетальну, плацентарну і пуповинну ультрасонографії з використанням HDlive. Отримувані картинки, як з регульованим освітленням, так і новими кольорами подібними шкірі, надають плоду і внутрішньоматковим аномаліям природний і анатомічно реалістичний вигляд. У цьому дослідженні були отримані практично фотографічні зображення нормальних і аномальних плодів при використанні режиму 3D/4D HDlive рендерінга. Зокрема, зображення ембріона при 3D/4D HDlive рендерінгу, як нам здається, були більш зрозумілими, ніж отримані з допомогою звичайної 3D ехографії, що пов’язано з тим, що режим 3D/4D HDlive рендерінга дає нам природну і анатомічно реалістичну картину ембріона. 3D/4D HDlive має потенціал в доповненні даних звичайної 3D/4D сонографії в діагностиці аномалій розвитку плода, що може відігравати велику роль в допомозі пренатального розуміння діагностичної проблеми аномалій розвитку плода. Крім того, 3D/4D HDlive рендерінг зображень надає абсолютно новий досвід сприйняття для сонографіста і сімейних пар, завдяки анатомічно реалістичному зображенню нормального плода і аномалій розвитку плода в утробі матері. Проте, 3D/4D HDlive може бути тільки додатковим інструментом, хоч і не існує ніяких доказів того, що ця методика впливає на що-небудь з точки зору діагностики, результатів або подальшого консультування. Необхідні подальші дослідження з участю більшого розміру вибірки, щоб підтвердити справжню ефективність і користь 3D/4D HDlive в майбутніх ембріональних дослідженнях, фетальної нейроповедінкової оцінки та оцінки аномалій розвитку плода. Для проведення досліджень рекомендуємо використовувати апарат від компании GE Voluson E8.

Написати відгук