Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Техніка проведення езофагоскопії

19.10.2021 "Статті"


Автори: Dan C CohenKurt E Roberts

Зміст:

 • Огляд
   • Вступ
   • Показання
   • Протипоказання
   • Технічні міркування
 • Передпроцедурна підготовка
   • Навчання і згода пацієнтів
   • Передпроцедурне планування
   • Підготовка пацієнта
 • Техніка
  • Стандартний підхід
  • Альтернативні підходи
  • Ускладнення

Вступ

Езофагоскопія – це процедура, при якій гнучкий ендоскоп вводиться через рот або, рідше, через ніздрі в стравохід. Процедура дозволяє візуалізувати слизову оболонку стравоходу від верхнього сфінктера стравоходу до стравохідно-шлункового переходу (EGJ).

Ця процедура є однією з декількох процедур, які підпадають під категорію верхньої ендоскопії, включаючи гастроскопію, езофагогастродуоденоскопію (EGD) і ентероскопію. Сама по собі езофагоскопія зустрічається рідко: вона зазвичай виконується як частина більш повної ендоскопічної процедури, при якій ендоскопічно досліджуються стравохід, шлунок і частини тонкої кишки.

У Сполучених Штатах езофагоскопія зазвичай виконується з помірним седативним ефектом, який досягається комбінованим введенням наркотичного засобу і бензодіазепіну. Однак в Європі і Азії процедура зазвичай проводиться без седативних засобів. Іноді застосовується місцева анестезія для поліпшення переносимості і комфорту пацієнта.

Основна увага в цій статті приділяється трансорально езофагоскопії.

Показання

Езофагоскопія зазвичай виконується в амбулаторних умовах, хоча при лікуванні шлунково-кишкових захворювань в стаціонарі і відділеннях невідкладної допомоги часто потрібна термінова стаціонарна ендоскопія верхніх відділів, включаючи, крім іншого, езофагоскопію. Більш того, при певних станах потрібно рутинне ендоскопічне спостереження стравоходу і лікування. У таких випадках процедура може обмежуватися тільки дослідженням стравоходу. Показання до езофагоскопії наступні:

 • Харчова грудка або потрапляння стороннього предмета
 • Оцінка і лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), включаючи некардіальний біль в грудях.
 • Скринінг і спостереження стравоходу Барретта (див. Відео нижче)
 • Лікування і спостереження за варикозним розширенням вен стравоходу
 • Оцінка і лікування дисфагії, включаючи розширення стріктур стравоходу
 • Оцінка і лікування одінофагіі
 • Оцінка і лікування раку стравоходу, включаючи установку стравохідних стентів
 • Оцінка стравоходу після аномальних знахідок при дослідженнях

Відео 1: Це відео, зняте за допомогою езофагоскопії, показує довгий окружний сегмент стравоходу Барретта. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Протипоказання

Езофагоскопія вважається безпечною процедурою з ризиком ускладнень приблизно 1 на 1000 процедур.

До абсолютних протипоказань відносяться:

 • Гемодинамічна нестабільність
 • Неотримання згоди
 • Можливість перфорації

До відносних протипоказань до езофагоскопії відносяться:

 • Антикоагулянтна терапія у відповідних умовах (наприклад, розширення стравоходу)
 • Хірургія голови і шиї
 • Дивертикул глотки
 • Історія непереносимості процедури

Технічні міркування

Американське суспільство ендоскопії шлунково-кишкового тракту (ASGE) рекомендує розуміти показання, обмеження, протипоказання, альтернативи, принципи свідомої седації і правильну інтерпретацію результатів ендоскопії для досягнення компетентності при виконанні ендоскопічних процедур верхніх відділів.

Крім того, ASGE визначила, що лікарям потрібно як мінімум 100 ендоскопічних процедур верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, щоб вони могли отримати кваліфікацію в діагностичній ендоскопії верхніх відділів.

Навчання і згода пацієнтів

Перед процедурою необхідно отримати інформовану згоду. Ризики, переваги, ускладнення та альтернативні методи лікування повинні бути узгоджені з пацієнтом.

Передпроцедурне планування

Перед процедурою у пацієнта повинен бути отриманий повний анамнез, а також всі попередні і поточні медичні записи. Слід провести повний медичний огляд, приділяючи особливу увагу ротовій порожнині і глотці. При підозрі на рак стравоходу слід пальпувати щитовидну і паращитовидную залози, а також пальпувати шийні і надключичні лімфатичні вузли. Необхідно документально підтвердити наявність поганого прикусу.

Підготовка пацієнта

Пацієнт перебуває в положенні лежачи на лівому боці. Потім досягається помірна седація за допомогою комбінації наркотику і бензодіазепіну, які вводяться внутрішньовенно в зростаючих дозах.

Стандартний підхід

Після правильного розташування пацієнта і виконання седації ендоскоп вводиться в ротоглотку з візуалізацією надгортанника і голосових зв’язок. Потім приціл просувається через синуси грушоподібного м’язу в просвіт стравоходу. Повітря нагнітається, щоб розширити просвіт стравоходу. Потім проводиться ретельний огляд стравоходу, і результати документуються.

На відео нижче показаний приклад дитячої езофагоскопії.

Відео 2: Езофагоскопія дитині 3 років. Езофагоскоп вводиться через рот. Коли зонд входить у вхідний отвір стравоходу, ви можете побачити гортань з ендотрахеальною трубкою, що проходить через голосові складки. Езофагоскоп зустрічає деякий опір, коли проходить через верхній сфінктер стравоходу. Потім його вводять в стравохід і оцінюють слизову оболонку стравоходу. Потім ендоскоп проходить через нижній сфінктер стравоходу і потрапляє в шлунок. Спочатку візуалізується воротар, потім приціл повертається на 180 ° і візуалізується нижній сфінктер стравоходу. Ви можете побачити, як ендоскоп проходить через нижній сфінктер стравоходу. Відео люб’язно надано Равіндхрой Дж. Еллуру, доктором медицини.

Діагностичні і терапевтичні застосування езофагоскопії включають наступне:

 • Проведення біопсії
 • Бандажування варикозного розширення вен стравоходу
 • Витяг харчової грудки або сторонніх предметів за допомогою мереж, корзин, щипців і пасток
 • Припікання і розгортання ендоскопічного затиску
 • Розширення з використанням балонних або гострих розширювачів
 • Виконання ін’єкцій
 • Установка стентів
 • Резекція і / або абляція слизової оболонки

Відео 3: Біопсія стравоходу. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 4: Бандажування варикозного розширення вен стравоходу. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 5: Бандажування варикозного розширення вен стравоходу. На одному з варикозних розширень видно червоний симптом, який є ознакою недавнього кровотечі. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 6: Бандажування варикозного розширення вен стравоходу. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 7: Балонна дилатація дистального відділу стравоходу. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 8: Периферичний стравохід Барретта. Пристрій HALO 360 знаходиться в просвіті стравоходу і готовий до радіочастотної абляції. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 9: Езофагоскопія показує використання пристрою HALO 360 для виконання радіочастотної абляції стравоходу Барретта.Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 10: На відео показаний стравохід Барретта після того, як він пройшов курс радіочастотної абляції за допомогою HALO 360. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 11: Стент, який успішно встановлено в просвіт стравоходу у пацієнта з перфорацією. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 12: Нормальне стравохідно-шлункове з’єднання (EGJ). Тут плоска слизова оболонка стравоходу зустрічається з циліндричною слизовою оболонкою шлунка. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 13: Нормальна езофагоскопія. Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 14: Нормальна езофагоскопія Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Відео 15: Нормальна езофагоскопія Відео люб’язно надано Dawn Sears, MD, і Dan C Cohen, MD, Відділення гастроентерології, Scott & White Healthcare.

Після завершення процедури ендоскоп забирається, і пацієнт перебуває під наглядом після процедури на предмет можливих ускладнень і йому дають можливість відновитися після седації. Якщо процедура проводилася в амбулаторних умовах, пацієнта виписують з відділення ендоскопії з супроводом приблизно через 1 годину.

Альтернативні підходи

Трансназальна езофагоскопія – це процедура, при якій ультратонкий гнучкий ендоскоп діаметром 4 мм вводиться в стравохід через ніздрі. Це безпечна і добре перенослива процедура, яку можна виконувати без седативних засобів.

Показано, що трансназальна езофагоскопія дає хороші результати в візуалізації слизової оболонки стравоходу; проте її основне обмеження виникає через невеликого калібру канал, через який неможливо пропустити багато інструментів, необхідних для виконання терапевтичних втручань.

Капсульна ендоскопія стравоходу – це процедура, при якій пацієнт ковтає капсулу розміром і формою з таблетку з малесенькою камерою. Потім для перегляду отримують кілька зображень стравоходу. Процедура не вимагає седації і тому безпечніше для пацієнта, ніж традиційна езофагоскопія.

Крім того, було показано, що вона покращує переносимість пацієнтом і, отже, може мати значення щодо готовності пацієнта продовжити ендоскопічний скринінг і спостереження. Це особливо було вивчено при варикозному розширенні вен стравоходу. Численні дослідження показали, що ця процедура допомагає виявити варикозне розширення вен стравоходу.

Ускладнення

Езофагоскопія вважається безпечною процедурою з ризиком ускладнень приблизно 1 на 1000 процедур. Смертність знаходиться в межах 0,5-3 смертей на 10 000 процедур.

Загальні ускладнення включають таке:

 • Кровотеча
 • Інфекційне захворювання
 • Перфорація
 • Серцево-легеневі проблеми
 • Побічна реакція на ліки

Аспірація, надмірна седація, гіповентиляція і обструкція дихальних шляхів складають більше 50% серйозних ускладнень, пов’язаних з ендоскопією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Джерело

Написати відгук