Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

КРИТЕРІЇ ВИБОРУ УЗ-АПАРАТУ

11.08.2023 "Статті"


Лікар ультразвукової діагностики, зазвичай, обирає обладнання для роботи, керуючись власним досвідом і критеріями, що сформувались на практиці. Сьогодні ми хочемо поділитись із Вами своїми порадами для правильного вибору УЗ-апарата.

Ми не розглядатимемо конкретний бренд, а підкажемо, як вибрати сканер, який ідеально підійде під ваші потреби.

1. Перше, на що слід звернути увагу – ціна. До початку пошуку потрібно визначитись із сумою, яку ви готові витратити на апарат. Коли ми запитуємо покупців про бюджет, то отримуємо наступну реакцію: «Якщо я вам скажу суму, то ви її назвете для продажу». Щоб скоротити зону пошуку оптимального для Вас обладнання, важливо зрозуміти рамки цінового діапазону, тому що гідних варіантів на ринку є сотні. Якщо ви не готові назвати бюджет, хоча б визначіться з рівнем обладнання: початковий, середній або експертний.

2. Портативний апарат чи стаціонарна діагностична система? Часто виникають хибні ствердження на кшталт: «Хочу купити портатив, тому що він дешевше коштує». Навпаки, портативні системи коштують дорожче за рахунок того, що функціональність потужної машини потрібно помістити в ноутбук. Ми зараз говоримо  про бренди, які протягом десятків років існують на ринку. Якщо немає потреби в ургентних виїздах, або ви не працюєте в операційній, краще оберіть стаціонарний сканер.

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

P.S. У портативних пристроях менше портів для датчиків, через що вони швидше виходять з ладу.

3. Потрібно чітко визначити: апарат буде працювати з усіма напрямками досліджень чи він необхідний для вузькоспеціалізованих перевірок. Вам необхідно лише те, що знадобиться в роботі. З іншого боку, якщо ви кардіолог, то машина повинна підтримувати CW постійно-хвильовий доплер, Stress Echo, Strain. Акушерам в нагоді стануть 4D Real Time і HDlive. Логіка зрозуміла.

P.S. Обов’язково зверніть увагу на функції, які покращують зображення, підвищують його чіткість, зменшують зернистість – це буде додатковим бонусом.

4. Документи так само важливі, як і ціна питання. В липні 2017 року були прийняті зміни в законодавстві України щодо ввозу медичної техніки. З ними можна ознайомитись в законі «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів». В ньому вказаний перелік необхідної документації. Перевірте, які документи вам надають разом з обладнанням.

5. Обслуговування та ремонт – фактори, які зазвичай недооцінюють. Мало купити УЗД-сканер, потрібно щоб він себе окупив та приніс прибуток клініці без наднормових витрат. Тому ми завжди радимо обладнання, яке не лише хороше по якості, але і й недороге в обслуговуванні. Ціна комплектуючих і датчиків в різних моделях відрізняється. Лише добре знаючи ринок, можна підібрати не дуже витратний для себе варіант. В ідеалі, машина повинна пропрацювати в стандартній конфігурації 3-5 років, після чого забезпечити можливість апгрейда.

Також компанії які не бояться продавати свій товар – публічні, у них велика кількість підписників в соціальних мережах.

Стан системи

На ринку ультразвукового устаткування перед вами з’являється вибір: купити новий чи б/в УЗД апарат. Звісно нова система доставляється вам прямо з конвеєра та коштує дорожче. Проте б/в системи проходять етапи відновлення та тестування, мають гарантійний термін на обслуговування, що дозволяє їм не поступатись у можливостях новим моделям, та й ціна на них на порядок менша, порівняно с новими аналогами.

Функціонал

Перед купівлею системи чітко поставте перед собою питання: для досліджень в яких сферах медицини вона мені потрібна. Залежно від області застосування компанії-виробники пропонують певний набір функцій, режимів та технологій, що спрощують процес обстеження та надають змогу більш широкого та детального сканування.

В преміальних та експертних системах додатково наявні унікальні технології, які можуть підвищити універсальність апарату, і в той же час, зробити його лідером ультразвукових обстежень. Це такі можливості як ультразвукова томографія, створення тривимірних зображень без використання об’ємних датчиків, еластографія зсувної хвилі та інші.

ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ ДОГЛЯДАЄТЕ ЗА УЗ-АПАРАТОМ?


Завантажте посібник по догляду прямо зараз

Завантажити PDF

Комплектація

Важливий аспект також комплектація датчиками. Для кардіологічних апаратів в комплектації надається більш широкий вибір секторних та трансезофагальних датчиків, з підтримкою 3D/4D візуалізації, для деяких моделей доступні катетери для внутрішньосерцевої ехокардіографії.

Для систем в області акушерства гінекології передбачено більше внурішньопорожнинних та конвексних датчиків, біпланових для урології, з підтримкою 3D/4D.

Для хірургічних втручань та області ангіології надаються інтраопераційні та лінійні датчики з різними частотами, та олівцеві датчики з підтримкою постійно-хвильового доплера.

Зверніть увагу на підтримку моделями використання біопсійних насадок та наявність в комплектації педіатричних датчиків. При загальних дослідженнях важливо купити датчики для УЗД апарату, які підтримують режим еластографії.

Габарити системи

Розмір монітора, наявність сенсорного дисплея, кількість портів для датчиків, безшумна робота та невеликі розміри – також суттєво впливають на вибір апарату та якість роботи із ним. Сенсорна панель управління спрощує та прискорює процес обстеження, а широкоформатний дисплей дозволяє одержати чіткіше та якісніше зображення. Також враховуйте габарити сканера, адже він має комфортно вписуватись в розміри вашого кабінету.

За детальнішою інформацією можете звернутись до нашого менеджера, і він відповість на усі ваші питання. А у нашому каталозі ви знайдете більш детальну інформацію про системи, які вас цікавлять.

Наші соц. мережі:
Facebook/група в Facebook
Instagram

Написати відгук