Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

УПМ схвалила модель ШІ для виявлення ознак серцевої недостатності на ЕКГ

20.03.2024 "Новини"


УПМ схвалила модель ШІ - Малюнок1

Anumana, портфельна компанія nference, що базується в штаті Массачусетс, отримала дозвіл Управління з продовольства і медикаментів США (УПМ) на свою нову модель штучного інтелекту (ШІ), яка ідентифікує ознаки зниженої фракції викиду (ЗФВ) на електрокардіограмах (ЕКГ) у 12 відведеннях.

Алгоритм ЕКГ-ШІ ЗФВ, розроблений в рамках співпраці з клінікою Мейо в Рочестері, штат Міннесота, був створений для скринінгу пацієнтів з високим ризиком серцевої недостатності. Він був побудований на основі даних з понад 100 000 ЕКГ і 100 000 ехокардіограм і вже був протестований в клінічних умовах на більш ніж 40 000 пацієнтів. Потім модель ШІ була підтверджена в клінічному дослідженні за участю 16 000 пацієнтів, показавши чутливість 84,5% і специфічність 83,6% при виявленні пацієнтів з фракцією викиду менше або дорівнює 40%.

“ЕКГ-ШІ ЗФВ від Anumana заповнює важливу незадоволену потребу – відсутність легкодоступного, неінвазивного та недорогого інструменту для скринінгу слабкого серцевого насоса,” – сказав Paul Friedman, доктор медичних наук, завідувач кафедри серцево-судинної медицини в клініці Мейо та голова Ради консультантів Anumana, в підготовленій заяві. “Це дозволяє виявити приховані захворювання, для яких існує багато ефективних методів лікування, що рятують життя, як тільки стає відомо про наявність хвороби”.

УПМ схвалила модель ШІ - Малюнок2

Ілюстрація до моделі штучного інтелекту (ШІ) Anumana ЕКГ-ШІ ЗФВ. Anumana, портфельна компанія nference, що базується в штаті Массачусетс, отримала дозвіл Управління з продовольства і медикаментів (УПМ) на свою нову модель штучного інтелекту (ШІ), яка виявляє ознаки зниженої фракції викиду (ЗФВ) на електрокардіограмах (ЕКГ) у 12-ти відведеннях.

Зображення надано Anumana

“Anumana була заснована у 2021 році компанією nference у партнерстві з клінікою Мейо з метою розблокування електричної мови серця за допомогою глибокого навчання та покращення діагностики захворювань і догляду за пацієнтами”, – додав Murali Aravamudan, співзасновник і генеральний директор Anumana та nference. “За короткий час, протягом двох років, ми отримали кілька дозволів УПМ, уклали багаторічні угоди з трьома фармацевтичними партнерами, успішно створили два нових коди медичних процедур для технології ШІ ЕКГ, а тепер отримали наш перший дозвіл УПМ на проривний медичний виріб. Це важлива віха, і ми з нетерпінням чекаємо на наступний етап нашої подорожі – розгортання нашої технології в США та в усьому світі, щоб розширити можливості лікарів та покращити реальну клінічну допомогу”.

Інші алгоритми Anumana “зчитують” результати ЕКГ у пошуках ознак серцевого амілоїдозу, легеневої гіпертензії та гіперкаліємії.