Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

Зростання ШІ та інші ключові висновки для сонографістів на АТЕ 2023

18.11.2023 "Новини"


Близько 45% членів Американського товариства з ехокардіографії (АТЕ) складають сонографісти, тому щорічні збори товариства співголовують і організовують терапевт та сонографіст. Представники сайту https://cardiovascularbusiness.com/ поспілкувалися з Maddie Jankowski, BS, ACS, RDCS, зі Школи медицини Файнберга Північно-Західного університету, яка цього року є співголовою наукових засідань сонографістів у АТЕ 2023 року. Вона пояснила тенденції та ключові теми в ультразвуковому дослідженні серця з точки зору сонографіста. 

“Це чудова зустріч для сонографіста. По-перше, це тому, що ви отримуєте широкий спектр базових і розширених занять. Але деякі з дійсно гарячих тем цього року – як ми інтегруємо штучний інтелект (ШІ) в наш протокол сканування, і які передові інструменти, такі як деформація і 3D, ми можемо використовувати в нашій клінічній практиці”, – пояснила Jankowski.

Ще однією великою родзинкою виставки стала кімната “зроби це сам” (ЗЦС) для навчання лікарів-сонографістів виконувати такі тести, як дослідження навантажень та вроджених вад серця. Кімната складалася зі станцій, встановлених різними постачальниками з живими пацієнтами для сканування. Учасники мали змогу переходити від однієї станції до іншої, щоб вивчити, як можна отримати знімок на різних системах. За її словами, це дозволило сонографістам отримати реальну, практичний досвід з реальними пацієнтами та тренінги від досвідчених викладачів.

Як ШІ може допомогти сонографістам краще виконувати свою роботу

Штучний інтелект згадувався на великій кількості засідань АТЕ, в тому числі кілька з них були присвячені сонографістам і тому, як ця технологія може поліпшити робочий процес на передній лінії. Постачальники на виставці також демонстрували численні продукти зі штучним інтелектом, які можуть покращити та пришвидшити робочі процеси.

“Я думаю, що спочатку були певні сумніви і трохи здивування, чи не забере робот мою роботу. Але я думаю, що люди вже бачать, як вони використовуються в нашій повсякденній практиці”, – пояснила Jankowski. “Деякі виробники демонструють вбудований в ультразвукові апарати штучний інтелект, який виконує вимірювання за вас, таким чином знімаючи кілька хвилин з нашого робочого навантаження, щоб ми могли використати ці хвилини для догляду за нашими пацієнтами”.

У Північно-Західному університеті вона брала участь у впровадженні штучного інтелекту як для клінічного застосування, так і для досліджень, і на власному досвіді переконалась, як він може покращити робочі процеси у всьому відділі.

“Ми бачимо це не тільки на візку, коли робимо ехографію, але і в системах звітності, які ми використовуємо, роблячи автоматичні вимірювання і маючи ці алгоритми які здатні інтерпретувати знімок ШІ”, – сказала Jankowski. 

Найбільш позитивним аспектом ШІ стала автоматизація довготривалих завдань, таких як контурування шлуночків, позиціонування штангенциркулів для проведення вимірювань і розрахунок фракцій викиду. Це дуже допомагає прискорити лікування і зробити вимірювання більш узгодженими між сонографістами. За словами Jankowski, ШІ також використовується для того, щоб допомогти користувачам УЗД-початківцям проводити якісні діагностичні кардіологічні обстеження.

“Ми сподіваємося, що це допоможе уникнути деяких нічних викликів, через які ми працюємо понаднормово. Крім того, якщо у вас нормальний пацієнт, але його щось турбує, користувач, який не володіє ультразвуком, може використати систему, керовану ШІ, щоб зробити ехографію. Це дозволяє нам мати більше часу, щоб зосередитися на більш складних пацієнтах, на яких сонографісти навчені робити ехографію”, – сказала вона.