Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

УПМ ухвалила новий ШІ для проведення ультразвукових обстежень серця в закладах охорони здоров’я

01.11.2023 "Новини"


УПМ ухвалила новий ШІ - Малюнок1

ШІ Ultrasight буде керувати ехокардіографічними ультразвуковими дослідженнями POCUS на конференції АТЕ 2023. Ескіз грудної клітки показує користувачеві, як розташувати датчик і де рухатися або зупинитися для отримання знімка. Гістограма показує якість знімка.

Управління з продовольства і медикаментів США (УПМ) надало дозвіл компанії UltraSight на використання технології штучного інтелекту (ШІ), яка показує користувачам УЗД, як виконувати якісне діагностичне ехокардіографічне дослідження. Програмне забезпечення UltraSight, що працює в режимі реального часу зі ШІ, може допомогти медичним працівникам, які не мають досвіду роботи з сонографією, в отриманні ультразвукових знімків серця на місці надання медичної допомоги в різних умовах.

Це вже другий штучний інтелект, який отримав схвалення УПМ для проведення ультразвукових досліджень серця для користувачів-початківців. Технологія була створена, щоб допомогти подолати завади в системі охорони здоров’я США в отриманні знімків, а також вирішити проблему недостатньої підготовки фахівців без спеціальності сонографії і нових сонографістів для отримання якісних діагностичних досліджень.

“Час на прийняття клінічних рішень та впевненість лікаря є ключовими аспектами в наданні допомоги пацієнтам. Це стосується людей, які потрапляють у відділення невідкладної допомоги з гострими серцевими захворюваннями, або пацієнтів, які потребують постійного моніторингу”, – сказав Roberto Lang, доктор медичних наук, директор лабораторії серцево-судинної візуалізації Чиказького університету. “Ультразвук є основним інструментом діагностики пацієнтів, але його залежна від користувача функціональність і суб’єктивність в оцінці якості знімків були перешкодами в наданні допомоги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями в різних медичних установах. Керівництво UltraSight на основі штучного інтелекту в реальному часі змінює правила гри для діагностичної ефективності та досвіду. Тепер, після отримання дозволу регулюючих органів, медичні працівники та пацієнти можуть скористатися перевагами цього трансформаційного рішення для візуалізації серця”.

За словами Lang, технологія дозволяє будь-кому проводити ехографічне обстеження і створювати високоякісні діагностичні знімки. Саме тому технологія спочатку була орієнтована на ринок ультразвукових досліджень у місцях надання медичної допомоги (POCUS), щоб фахівців без спеціальності сонографії могли зафіксувати правильні знімки, необхідні кардіологу або ШІ для проведення вимірювань. “Це легко зробити. Насправді, мій онук тепер може освоїти ехокардіографію”, – сказав Lang.

Система показує мініатюрне зображення в кутку ультразвукового екрану, де показано, як розташувати датчик, і стрілки, що вказують напрямок його переміщення. Гістограма показує користувачеві, коли він наближається або знаходиться в оптимальному вікні візуалізації. Потім штучний інтелект підказує користувачеві, як утримувати позицію, або як перемістити чи провести датчик, щоб завершити обстеження.

“Це щось на кшталт пілота, який бачить хрест, куди хочуть кинути бомбу, ці системи фактично підказують, як перемістити датчик над цими хрестами. Цікаво, що потім система зробить автоматичне зчитування. А потім система використовує ШІ для проведення вимірювань на основі цього захоплення. Це неймовірна річ, коли бачиш, як це працює”, – пояснив Lang. 

UltraSight заявила, що рішення дозволить персоналу лікарні покращити сортування та лікування пацієнтів з підвищеною ефективністю та клінічною впевненістю. Воно також може розширити доступ до лікування пацієнтів з хронічними серцевими захворюваннями, ввівши ультразвукове дослідження серця в місцеві громади, що потенційно підвищить прихильність пацієнтів до критично важливих методів лікування.

“Проблеми, що виникають через диспропорцію між кількістю пацієнтів із серцевими захворюваннями та доступністю ультразвукового дослідження серця, були ключовим фактором для команди засновників компанії”, – сказав Davidi Vortman, генеральний директор UltraSight, в заяві компанії. “Необхідність вирішити цю значну диспропорцію змусила нас застосувати методи глибокого геометричного машинного навчання до ультразвукового дослідження серця, і ми виявили, що ШІ має потенціал для подолання розриву в навичках, надаючи медичним працівникам можливість успішно отримувати своєчасні та точні ультразвукові зображення серця в будь-якому місці. Отримавши дозвіл УПМ, ми можемо рухатися далі, виводячи нашу інновацію на ринок і, в кінцевому рахунку, покращуючи лікування мільйонів пацієнтів, які цього потребують”.

Програмне забезпечення керування ШІ від UltraSight призначене для використання у двовимірній трансторакальній ехокардіографії (2В-TTE) для дорослих пацієнтів, зокрема, для отримання 10 стандартних знімків серця. Заявка компанії на отримання дозволу УПМ ґрунтувалася на знаковому фундаментальному дослідженні, яке продемонструвало, що завдяки наведенню ультразвукового датчика в режимі реального часу та зворотному зв’язку щодо якості ультразвукового знімка, медичні працівники без попереднього досвіду роботи з ультразвуком можуть отримувати знімки діагностично якісного рівня.

Програмне забезпечення UltraSight розроблено як додаток для систем POCUS і сумісне з ультразвуковою системою Philips Lumify. У поєднанні з сумісним пристроєм нейронна мережа UltraSight на основі ШІ прогнозує положення ультразвукового датчика відносно серця на основі ультразвукового відеопотоку і допомагає користувачеві маневрувати датчиком для отримання знімків серця діагностичної якості.

Компанія має європейський знак CE за своє програмне забезпечення для ультразвукового дослідження серця в режимі реального часу в ЄС та маркування UKCA у Великобританії. У 2022 році UltraSight перемогла у конкурсі Bristol Myers Squibb з покращення результатів лікування серцево-судинних захворювань як найбільш “інноваційна кардіологічна технологія”. 

UltraSight був партнером Американського товариства ехокардіографії (АТЕ) на його щорічній зустрічі в червні.