Продовжуючи використовувати сайт, Ви приймаєте нашу політику використання cookies, детальніше

OK
Дистрибуція медичного обладнання

MEDICA 2018, репортаж із виставки!

26.11.2018 "Новини"


Як завжди, команда RH прийняла участь у щорічному медичному форумі в німецькому Дюссельдорфі. Тримайте наші враження, друзі!

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок1

Canon

Відтепер Toshiba це Canon, принаймні у галузі медичного обладнання. Звикайте. На початку року японська корпорація Canon завершила придбання медичного підрозділу Toshiba за орієнтовною ціною 6 млрд. доларів. Цією угодою Canon планує значно посилити свій медичний бізнес за рахунок традиційно сильної у сегменті МРТ, КТ та ультразвуку Toshiba.

Хоча дві нові моделі у лінійці а-series і були представлені раніше, в рамках European Congress for Radiology в березні цього року, на MEDICA вони були вперше.

Пані та панове, зустрічайте, Aplio а450 та а550. Для того, щоб зробити i-series доступнішою, її дещо обмежили в можливостях та опціях, проте зберегли структуру та якість зображення старших представників архітектури aBeam (і600, і700, і800, і900), та датчики лінійки Т. Опції еластографії (компресійна та зсувної хвилі), CEUS (робота з ультразвуковими контрастними речовинами), SmartFusion (поєднання з даними КТ і МРТ досліджень), Luminance (аналог HDLive у GE) тепер вже починаючи з а450 та а550.

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок2

Молодша лінійка, Xario, також отримала оновлення у вигляді g-series: Xario 100G та Xario 200G. Основні відмінності від попередників полягають у  інтегрованій батареї, яка дозволяє працювати без зовнішнього живлення до 4 годин у випадку Xario 100G та 8(!) годин на Xario 200G. Ціла робоча зміна “без розетки”! Як вам таке, друзі?

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок3

General Electric

Американська корпорація ігнорує виставку на берегах Рейну. Шкода, їм завжди є що показати у своїй надзвичайно широкій лінійці.

Siemens

Німці повертають легенду! Нова Acuson Sequoia. І тут у мене змішані почуття. Поясню. У Siemens стверджують, що спеціально розробили повністю новий апарат для того, щоб якісно обстежувати людей з надмірною вагою, а таких у світі, за даними ВОЗ,  більше 1.9 мільярда. Для цього є новий датчик DAX – Deep Abdominal Transducer, що має 288 елементів, з робочою частотою 1-3.5МГц (!!!) і проникаючою здатністю до 40см. Що цікаво, енергія ARFI імпульса при еластографії зсувної хвилі може бути більшою до 6 раз (всі порівняння тут і далі з Siemens Acuson S3000), і це дає можливість отримати якісний та стабільний результат на великій глибині.

Чутливість кольорового доплера зросла в 3 рази, проникаюча здатність – на 20%. Апарат обладнаний сучасним OLED монітором (згадуємо екрани топових телефонів від Samsung), великою сенсорною панеллю і повністю новою лінійкою датчиків з великою кількістю елементів (до 576!) та ергономічним дизайном InTune. Технологія InFocus дозволяє отримати чітку картинку на всій глибині і не витрачати час на вибір розташування зони фокусування. При роботі з ультразвуковими контрастними речовинами в режимі CEUS нова Sequoia має вдвічі більшу чутливість, що дозволяє довше спостерігати за динамікою поширення контрасту. Тепер інша сторона медалі.

При при роботі із звичайними пацієнтами я не відчув значної різниці із класичною лінійкою S (S3000/S2000). І тут виникає питання: для чого платити більше?

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок4

 

Ще одна нова модель, Acuson Juniper – апарат, який позиціонується дещо нижче лінійки S1000/2000/3000. Виробник декларує її однією з найлегших і найменших в класі, а також дуже тихою в роботі. Можна погодитись. При цьому, ви маєте одну з кращих у галузі технологій point shear wave VTQ.

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок5

Philips

Голандці залишаються поза досяжністю конкурентів у сегменті ультрапортативного ультразвуку із своїми датчиками Lumify. Так, поки ніхто не може досягти такої частоти кадрів, інтуітивності інтерфейсу, роздільної здатності і при цьому малої ваги та прекрасної ергономіки датчика (привіт монстрам від Clarius). Новинка цього року – Lumify with Reacts. Технологія телемедицини, яка дозволяє дати доступ до ультразвукового зображення  пристрою Lumify в режимі реального часу будь-кому (Вашому знайомому експерту, наприклад) у світі.

Круто. Просто круто. Ціна відповідна 🙂

Samsung

Корейці, які претендують на лідерство у сегменті ультразвуку для акушерства та гінекології, показали абсолютно новий апарат преміум класу, HERA W10. Нова архітектура Crystal Architecture з підвищеною обчислювальною потужністю та однокристальна технологія датчиків S-Vue. В буквальному сенсі показали, так як попрацювати на ньому не було можливості. Стій і дивись на демо картинки.

Анонсовано, що апарат буде мати технології: ShadowHDR, яка покращує затінені ділянки із сильним ослабленням зображення (наприклад голова та хребет плода), HQ-Vision, що збільшує роздільну здатність, MV-Flow – детальна візуалізація кровотоку із збільшеною просторовою та часовою роздільною здатністю, LumiFlow – об’ємна візуалізація кровотоку.

А ось що реально цікаво і свіжо, то це концепт HERA i10 – інтегрована в крісло/кушетку ультразвукова система преміум класу. Samsung стверджує, що лише так можна досягти нового рівня комфорту та взаємодії лікаря та пацієнта. Чекаємо реальних робочих зразків!

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок6

Esaote

Ще одна новина на тему поглинання бізнесу. Група китайських інвесторів весною купила італійського виробника ультразвукових систем та магніто-резонансних томографів. Можливо, як результат співпраці ми бачимо одразу кілька нових апаратів.

Абсолютно новий флагман – MyLab9Exp. Як каже Esaote – це ультра -преміум клас. Всі стандартні технології та опції в наявності, звичайно. Що сподобалось – система обладнана монітором від компанії BARCO – лідера ринку професійних систем візуалізації. IPS монітор з неперевершеною глибиною чорного кольору (ну дуже чорний!) та великими кутами огляду значно покращує задоволення та продуктивність роботи із системою.

Компанія повністю переробила програмне забезпечення сенсорної панелі для покращення зручності роботи. Дійсно цікаво і корисно.

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок7

Абсолютно нова лінійка апаратів середнього класу для Esaote – X Family: X5, X6 та Х7. Всі з інтегрованою батареєю, запуском за 15 секунд з режиму stand by, 21.7 дюймовим IPS монітором (крім молодшої Х5), анатомічними датчиками  (apple probe design). Можливі опції для всіх: Stress Echo, Needle Visibility (покращення візуалізації біопсійної голки), AutoEF (автоматичне вимірювання фракції викиду),  Auto NT (автоматичне вимірювання товщини комірцевої зони), QIMT (автоматичний розрахунок комплексу інтіма-медіа), XStrain (стрейн спекл трекінг).

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок8

У Х6 додатково можливі: ElaXto (еластографія), XLight (HDLive-схожа технологія).

У Х7 ще додатково можливі:XView+(технологія зменшення кількості артефактів), CPI (покращення візуалізації у складних пацієнтів), MicroV (візуалізація кровотоку із високою роздільною здатністю і чутливістю), CnTI та Q-Pack (робота з ультразвуковими контрастами, в тому числі кількісна оцінка та аналітика), XSTIC, XStrain4D.

Ще два нових портативних апарати: MyLab Omega, яка схожа на X5 по можливостям, та  MyLabSigma, що є аналогом X7. В цілому, можна провести паралелі з автомобільним світом, коли китайці з Geely купили Volvo, після чого ми побачили ренесанс шведського виробника і багато цікавих моделей. Спостерігаємо!

 

Mindray

Китайський виробник першого ешелону представив нову концепцію X-Insight, яка включає в себе новий дизайн апаратів, більшу обчислювальну потужність, нові покращені опції. Давайте розберемося детальніше. Технологія доступна для нових апаратів DC-60, DC-70, DC-80. Більша обчислювальна потужність за рахунок нових процесорів CPU та відеокарт GPU. Однокристальні лінійні датчики технології ComboWave з більшою роздільною здатністю та кращою однорідністю зображення. Новий дизайн кріплення монітору (dual arm) та більша його діагональ (до 23.6 дюймів).

Покращення об’ємного рендерінгу за допомогою опції Hyaline (як Silhouette у GE). Опції: Smart Face (покращення візуалізації обличчя у 4D, видалення артефактів), Smart Planes CNS (автоматична корекція площин при об’ємному сканування та авто розрахунки основних показників плода – BPD, HC, OFD, TCD, CM та LVW), AutoEF (автоматичний розрахунок фракції викиду).

Рестайлінг DC-80 у новому корпусі можна було побачити під назвою DC-80A.

MEDICA 2018, репортаж із - Малюнок9